• Profesorek Wodorek

• 14 lutego odwiedził naszą szkołę "Profesorek Wodorek" z teatrzyku Pomarańczowy Cylinder, który zachęcił nas do dbania o czystość i higienę osobistą. Fotorelacja w albumie fotograficznym.

• Konkurs szachowy i warcabowy.

• Dzisiaj wręczono nagrody uczestnikom Świątecznego Konkursu Szachowego i Warcabowego, który odbył się w naszej szkole 21 grudnia 2012r.

Najlepszym szachistą został Jan Kukorowski z klasy IV. Drugie miejsce zajął Wojciech Kukorowski z klasy III, a miejsce trzecie Aleksander Łepski z klasy II.

W warcabach niepokonanym okazał się Damian Napierała z klasy IV, zajmując pierwsze miejsce. Miejsce drugie zajął Sebastian Dreczkowski z klasy II, a trzecie Patrycja Zarzycka z klasy IV.

Wszystkim serdecznie gratulujemy!

• Konkurs Ośrodka Kultury w Pobiedziskach

• Konkurs Plastyczny na Kartkę Bożonarodzeniową rozstrzygnięty.

Dnia 18.12.2012r. Komisja oceniła prace nadesłane do  Ośrodka Kultury w Pobiedziskach i postanowiła przyznać cztery I miejsca w poszczególnych kategoriach wiekowych oraz wyróżnienia.

W kategorii klas IV-VI szkół podstawowych wygrała uczennica naszej szkoły Sandra Frysiak z klasy VI, a wyróżnienia otrzymały Roma Bartoszak z klasy V i Agnieszka Soloch z klasy VI. Serdecznie gratulujemy.

• III miejsce w konkursie "Śpiewajmy z Aniołami"

• Miło nam poinformować, że uczniowie naszej szkoły zajeli III miejsce w konkursie jasełka organizaowanym przez Szkołę Podstawową w Biskupicach Wlkp. pt "Śpiewajmy z Aniołami". Wszystkim wykonawcom, rodzicom i nauczycielom zaangażowanym w przygotowanie przedstawienia serdecznie gratulujemy.

Fotorelacja w Albumie fotograficznym.

• Mikołajki 2012

• Dzisiaj w naszej szkole panował mikołajkowy nastrój. Po korytarzach chodzili Mikołaje rozdając dookoła szczere uśmiechy. Zdjęcia w Albumie fotograficznym.

• Teatrzyk w nasej szkole.

• 28 listopada uczniowie naszej szkoły mieli możliwość obejrzenia przedstawienia pt"Jaś i cyrk Liska Urwiska". Wszystkim bardzo się podobał spektakl, a niektórzy uczniowie wzieli w nim czynny udział. Zdjęcia dostępne w albumie fotograficznym.

• Wystawa staroci

• Zdjęcia z wystawy staroci, która odbyła się 6 listopada br. w albumie fotograficznym. Wszystkim osobom, które użyczyły na naszą wystawę swoje pamiątki rodzinne serdecznie dziękujemy.

• Święto Odzyskania Niepodległości.

• Dnia 9 listopada br. odbył się w naszej szkole Konkurs Pieśni i Poezji Patriotycznej z okazji Święta Odzyskania Niepodległości. Zdjęcia z konkursu w zakładce album fotograficzny.

• Wizyta pszczelarza.

• 22 października gościliśmy w naszej szkole pana pszczelarza, który przybliżył nam tematykę związaną z życiem, hodowlą i ochroną pszczół oraz pozyskiwaniem miodu. Zdjęcia w Albumie fotograficznym

• Pasowanie na ucznia

• Dnia 16 października w naszej szkole odbyło się uroczyste Pasowanie na ucznia. Dzieci z klasy pierwszej zaprezentowały krótki wystep artystyczny po którym nastąpiło ślubowanie i pasowanie. Zdjęcia z pasowania na ucznia w zakładce oddziały/ klasa pierwsza.

• Przystąpiliśmy do Stowarzyszenia

1%

Drodzy Rodzice przystąpiliśmy  do Stowarzyszenia Rodziców Na Rzecz Pomocy Szkołom "Przyjazna  Szkoła".

Dzięki temu mamy możliwość  zaproponowania Państwu przekazania na rzecz Naszej Szkoły i Waszych Dzieci 1% odpisu od podatku od roku rozliczeniowego 2010.

Wszyskie środki darowane dzięki Państwa uprzejmości zostaną przekazane do dyspozycji Szkoły, jednocześnie chcielibyśmy nadmienić ,że pomoc finansowa zostanie rzelelnie i sumniennie rozdysponowana m.in. na zakup środkow dydaktycznych, wyposażenie klas  oraz realizację projektów edukacyjnych umożliwiajacych dzieciom wyjazdy na wycieczki, do kina i teatru.

Wpłaty można dokonywać podając  w części H. Wniosek o przekazanie 1% podatku należnego na rzecz organizacji pożytku publicznego

124.  Numer KRS 0000031762

126.Cel szczegółowy 5000 000 53 154, Szkoła Podstawowa

Jest to sukonto szkoły w Stowarzyszeniu "Przyjazna Szkoła"

Program PIT 2010  można pobrać bezpłatnie na http://www.ps.org.pl/

Serdecznie dziękujemy za Państwa darowiznę.

• Bezpieczeństwo dziecka

•

W związku z  pytaniami rodziców, uprzejmie informuję, że Kodeks  drogowy  wyraźnie określa zasady poruszania się po drogach małych dzieci.

Kodeks drogowy:  Rozdział 5 Porządek i bezpieczeństwo ruchu na drogach

Art. 43. 1. Dziecko w wieku do 7 lat może korzystać z drogi tylko pod opieką osoby,

która osiągnęła wiek co najmniej 10 lat.

Oznacza to, że małe dzieci  na   przystanek autobusowy muszą być odprowadzane

przez  rodzica, inną osobę dorosłą  lub starsze rodzeństwo.

• Akcja ekologiczna

• Samorząd uczniowski zaprasza wszystkich uczniów do wzięcia udziału w  Akcji Ekoszkoły, której celem jest zbiórka niepotrzebnych już użytkownikom telefonów komórkowych. Wszelkich informaji udziela pani Izabela Kaźmierczak.

Zapraszamy równiez na stronę internetową: