• Egzamin na kartę rowerową

     •  

      W dniu 16 czerwca 2021 r. uczniowie kl. IV Szkoły Podstawowej im. prof. Józefa Kostrzewskiego w Węglewie przystąpili do egzaminu praktycznego na kartę rowerową.

      Egzamin teoretyczny odbył się 9 czerwca 2021 r.

      Nad bezpiecznym i sprawnym przeprowadzeniem egzaminu czuwała nauczycielka techniki – p. Małgorzata Gdula oraz nauczycielka współorganizująca kształcenie – p. Katarzyna Płoska. Zostali również zaproszeni dwaj policjanci z Posterunku Policji w Pobiedziskach.

      Uczniowie mieli do pokonania wyznaczoną trasę, później odpowiadali jeszcze na dodatkowe pytania dotyczące zasad ruchu drogowego, znaków drogowych i budowy roweru. Panowie policjanci sprawdzili także, czy uczniowie potrafią prawidłowo przechodzić przez jezdnię.

      Egzamin na kartę rowerową zdało 14 uczniów.

      Uczniowie posiadali kamizelki odblaskowe i kaski na głowę.

      Wszystkim szczęśliwym posiadaczom – pierwszego w życiu „prawa jazdy”

      Gratulujemy!

     • Dzień Sportu 7.06.2021

     • Za nami Dzień Sportu obfitujący w dużo emocji, słońca i świetnej zabawy. Uczniowie mogli wykazać się swoją sprawnością fizyczną biorąc udział w różnorakich konkurencjach.

      Przerwy umilała Pani Dyrektor częstując słodkościami.

      Dzień zwieńczył turniej w Dwa Ognie rozegrany pomiędzy kadra nauczycielską a uczniami.

       

     • Podwórko Nivea

     • PODWÓRKO NIVEA

      Gmina Pobiedziska bierze udział w konkursie na „PODWÓRKO NIVEA” . Nagrodą główną jest plac zabaw dla dzieci. Na jego lokalizację wyznaczyliśmy  teren przy Orliku w Pobiedziskach, ul. Kiszkowska 7.  W ramach konkursu przygotowaliśmy prezentację  „Jak dzieci dbają w trudnych czasach o podtrzymywanie pozytywnych relacji z rówieśnikami i/lub rodziną” (dostępna na www.pobiedziska.pl lub na https://www.facebook.com/GminaPobiedziska/).

      Teraz potrzebujemy Waszego wsparcia!

       Aby oddać swój głos musisz:

      1. Utworzyć konto na https://podworko.nivea.pl/
      2. Zalogować się po otrzymaniu linku aktywacyjnego
      3. Wybrać lokalizację: POBIEDZISKA

      WAŻNE!!!

      Swój głos możesz oddawać codziennie w odstępie 24 godzin między każdym głosowaniem. W kategorii miejscowości poniżej 20 tysięcy mieszkańców wygrywa tylko 5 z 385 zgłoszonych lokalizacji.

      Głosowanie trwa od 24 maja do 15 lipca. Żeby zwiększyć naszą szansę na wygraną, bądź z nami codziennie, zachęć do oddawania  głosu rodzinę, przyjaciół, znajomych !!!

     • Dzień Dziecka

     • Z okazji Dnia Dziecka wszystkim dzieciom życzymy wielu powodów do uśmiechu i radości. Samych sukcesów, rozwijania swoich talentów i pasji oraz beztroskiej zabawy, spełnienia wszystkich marzeń, prawdziwych przyjaciół i kochającej rodziny.

      Cieszcie się małymi rzeczami,

      Róbcie to, co Was uszczęśliwia,

      Śmiejcie się tyle, ile oddychacie

      i żyjcie tak, by niczego nie żałować.