• Egzamin na kartę rowerową

•

W dniu 16 czerwca 2021 r. uczniowie kl. IV Szkoły Podstawowej im. prof. Józefa Kostrzewskiego w Węglewie przystąpili do egzaminu praktycznego na kartę rowerową.

Egzamin teoretyczny odbył się 9 czerwca 2021 r.

Nad bezpiecznym i sprawnym przeprowadzeniem egzaminu czuwała nauczycielka techniki – p. Małgorzata Gdula oraz nauczycielka współorganizująca kształcenie – p. Katarzyna Płoska. Zostali również zaproszeni dwaj policjanci z Posterunku Policji w Pobiedziskach.

Uczniowie mieli do pokonania wyznaczoną trasę, później odpowiadali jeszcze na dodatkowe pytania dotyczące zasad ruchu drogowego, znaków drogowych i budowy roweru. Panowie policjanci sprawdzili także, czy uczniowie potrafią prawidłowo przechodzić przez jezdnię.

Egzamin na kartę rowerową zdało 14 uczniów.

Uczniowie posiadali kamizelki odblaskowe i kaski na głowę.

Wszystkim szczęśliwym posiadaczom – pierwszego w życiu „prawa jazdy”

Gratulujemy!

• Dzień Sportu 7.06.2021

• Za nami Dzień Sportu obfitujący w dużo emocji, słońca i świetnej zabawy. Uczniowie mogli wykazać się swoją sprawnością fizyczną biorąc udział w różnorakich konkurencjach.

Przerwy umilała Pani Dyrektor częstując słodkościami.

Dzień zwieńczył turniej w Dwa Ognie rozegrany pomiędzy kadra nauczycielską a uczniami.

• Podwórko Nivea

• PODWÓRKO NIVEA

Gmina Pobiedziska bierze udział w konkursie na „PODWÓRKO NIVEA” . Nagrodą główną jest plac zabaw dla dzieci. Na jego lokalizację wyznaczyliśmy  teren przy Orliku w Pobiedziskach, ul. Kiszkowska 7.  W ramach konkursu przygotowaliśmy prezentację  „Jak dzieci dbają w trudnych czasach o podtrzymywanie pozytywnych relacji z rówieśnikami i/lub rodziną” (dostępna na www.pobiedziska.pl lub na https://www.facebook.com/GminaPobiedziska/).

Teraz potrzebujemy Waszego wsparcia!

Aby oddać swój głos musisz:

1. Utworzyć konto na https://podworko.nivea.pl/
            2. Zalogować się po otrzymaniu linku aktywacyjnego
            3. Wybrać lokalizację: POBIEDZISKA

WAŻNE!!!

Swój głos możesz oddawać codziennie w odstępie 24 godzin między każdym głosowaniem. W kategorii miejscowości poniżej 20 tysięcy mieszkańców wygrywa tylko 5 z 385 zgłoszonych lokalizacji.

Głosowanie trwa od 24 maja do 15 lipca. Żeby zwiększyć naszą szansę na wygraną, bądź z nami codziennie, zachęć do oddawania  głosu rodzinę, przyjaciół, znajomych !!!

• Dzień Dziecka

• Z okazji Dnia Dziecka wszystkim dzieciom życzymy wielu powodów do uśmiechu i radości. Samych sukcesów, rozwijania swoich talentów i pasji oraz beztroskiej zabawy, spełnienia wszystkich marzeń, prawdziwych przyjaciół i kochającej rodziny.

Cieszcie się małymi rzeczami,

Róbcie to, co Was uszczęśliwia,

Śmiejcie się tyle, ile oddychacie

i żyjcie tak, by niczego nie żałować.