• Zasłużyliśmy na piega od profesora?

     • Tego kolorowego profesora kochają wszystkie dzieci. Jego wygląd zewnętrzny i sposób nauczania jest nietuzinkowy… Akademia jest szkołą marzeń wszystkich pokoleń.

      Dziś na języku polskim wiernie odtwarzaliśmy postać Pana Kleksa. Każdy element jego stroju i wszelkie atrybuty, zostały odzwierciedlone w naszych pracach plastycznych. Posiłkowaliśmy się oczywiście tekstem lektury. To wspaniała okazja do wprowadzenia czwartoklasistom elementów opisu postaci, bo my staramy się łączyć „przyjemne z pożytecznym”.

      Wenę twórczą podsycała muzyka z filmu  „Akademia Pana Kleksa”, do której wspólnie nuciliśmy kultowe piosenki.

       Zasłużyliśmy na piega od profesora?

       

     • Święto Edukacji Narodowej

     • Z okazji Święta Edukacji Narodowej uczniowie naszej szkoły przygotowali piękny program artystyczny,wyrażając poprzez śpiew, wiersze i skecze swoje podziękowanie dla nauczycieli za trud, serce i ogromne zaangażowanie w proces nauczania.

      Wszystkim nauczycielom i pracownikom naszej szkoły składamy najserdeczniejsze życzenia: dużo zdrowia, wytrwałości i radości z wykonywanej pracy

     • WYCIECZKA DO POBIEDZISK

     • W dniu 6. 10. 2021 r. uczniowie klasy I i II wraz z nauczycielami uczestniczyli w wycieczce do Urzędu Miasta i Gminy, gdzie uczniowie poznali pracę urzędników. Naszym przewodnikiem była Pani Irena Anioł , kierownik Referatu Oświaty i Wychowania, która była pokazała nam Salę Ślubów, Salę Sesyjną oraz biuro podawcze. Uczniowie uczestniczyli również w spotkaniu z p. Burmistrzem Ireneuszem Antkowiakiem, który zaprosił nas do swojego gabinetu i opowiadał o swojej pracy oraz o najważniejszych zadaniach dotyczących gminy.

      Pracownikom UMiG w Pobiedziskach serdecznie dziękujemy za możliwość odwiedzenia urzędu, miłe przyjęcie i ciepłe słowa.

      Uczniowie uczestniczyli także w zajęciach edukacyjnych w Bibliotece Publicznej - oddział dziecięcy. Wysłuchali bajki czytanej przez panią bibliotekarkę pt. ,,Cziczi - jaszczurka z Karaibów". Po fascynującej lekturze dzieci wykonały prace plastyczne, a także zapoznały się z bogatą ofertą biblioteki.

      Dziękujemy pracownikom biblioteki za zorganizowanie ciekawych zajęć.

     • Święto Pieczonego Ziemniaka

     • Jesień ,to czas zbiorów ziemniaków,tzw wykopków, a przy tym dobra okazja do wspólnej zabawy i bliższego poznania tego warzywa.

      W czwartek w naszej szkole obchodziliśmy Święto Pieczonego Ziemniaka,na które przybyli uczniowie wraz z Rodzicami i rodzeństwem .Podczas spotkania uczniowie poznali historię ziemniaka i ciekawostki na jego temat . Dowiedzieli się również skąd pochodzi i jak trafił do Polski.

      Podczas ,gdy ziemniaki piekły się w ognisku, dzieci brały udział w konkursach i zawodach sportowych ,a Rodzice i Nauczyciele spędzali mile czas,śpiewając piosenki przy akompaniamencie gitary.

      Po dawce pozytywnych emocji przyszedł czas na degustację pieczonych ziemniaków ,sałatek i ciast przygotowanych przez Rodziców.

      Pięknie dziękujemy Rodzicom i Nauczycielom za zaangażowanie w przygotowanie tego Święta.

      Wspólne zabawy były świetną okazją do poznania się i integracji społeczności szkolnej.

     • Nauczyciele dla Olgi Miśkiewicz

     • Z wielką radością przyłączamy się do akcji zamiast kwiatka daj datka. Datki będzie można składać do puszki,która już od jutra będzie ustawiona na korytarzu szkoły.

      Pięknie dziękujemy

     • PASOWANIE NA UCZNIA

     • Dnia 29 września 2021 r. w naszej szkole odbyło się uroczyste ślubowanie i pasowanie uczniów klasy pierwszej.

      W uroczystości wzięli udział rodzice, pani Dyrektor, uczniowie z klasy I i II, dzieci z oddziału przedszkolnego, uczennice z V klasy oraz nauczyciele.

      Uroczystość rozpoczęła się od części artystycznej, na którą składały się wiersze oraz piosenki . Po prezentacji pierwszoklasistów nastąpił uroczysty akt ślubowania i pasowania na ucznia . Tego symbolicznego aktu kolorowym ołówkiem dokonała Pani Dyrektor Katarzyna Wożniak. Uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy, legitymacje szkolne, książeczki SKO oraz wiele innych pamiątek i upominków.

      Miłym zakończeniem uroczystości był wspólny, słodki poczęstunek, o który zadbali rodzice uczniów klasy I, a także pamiątkowe zdjęcia.

      Pierwszoklasistom życzymy ,aby każdy dzień był dla nich wspaniałą przygodą .„ Co wiemy, to mała kropelka, czego nie wiemy, to wielki ocean”Isaak Newton.

     • Europejski Dzień Języków Obcych

     • 26 września przypada Europejski Dzień Języków Obcych. W tym roku uczniowie naszej szkoły podjęli z tej okazji kilka wyzwań. Młodsi mieli okazję poznać flagi i zabytki a uczniowie starszych klas nauczyli się liczyć w pięciu różnych językach i zaprezentowali swoje umiejętności na lekcji. Klasy 4-8 przygotowały projekt językowy polegający na przetłumaczeniu i zilustrowaniu różnych zwrotów w europejskich językach. Na lekcjach języka angielskiego rozwiązywali Quiz, słuchali piosenki w różnych językach oraz dowiedzieli się dużo ciekawostek na temat języków naszych sąsiadów. Obchody tego dnia to dobra okazja, by zwrócić uwagę, jak ważna jest umiejętność porozumiewania się z ludźmi, którzy mieszkają w innych częściach naszego globu.

     • Dzień Chłopaka

     • Dnia 30 września obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Chłopca. Z każdej klasy został wytypowany przez koleżanki Dżentelmen, który musiał sprawdzić się w kilku konkurencjach: rozpoznać marki samochodów, wymienić zasady savoir vivre, nazwać narzędzia oraz kosmetyki do makijażu. Zadania nie były najprostsze, jednakże nasi chłopcy doskonale sobie z nimi poradzili!

     • Kasztanowy zawrót głowy

     • Kochani,

      trwa akcja "Kasztanowy zawrót głowy" dla Olgi .

      Każdy może pomóc. Wystarczy wybrać się na spacer, zabrać worek lub koszyk i zbierać kasztany.

      Czekamy na Wasze zbiory.

      Kasztany, prosimy zostawiać przy wejściu do szkoły. Dziękujemy.

     • Wycieczka do Grodu Pobiedziska

     • Uczniowie klasy IV i V wybrali się na wycieczkę do Grodu Pobiedziska, w którym mieli okazję dowiedzieć się, jak wyglądały dawne machiny oblężnicze, ale również sami mogli wcielić się w rolę wojów, wkładając średniowieczny strój, ustawić się w szyku bojowym, a także strzelić z kuszy czy trebusza.

      Nauka przez zabawę i duża dawka emocji na długo pozostaną w pamięci uczniów.

     • Dzień Przedszkolaka

     • 20 września przypada Dzień Przedszkolaka. W tym dniu odbyło się Pasowanie na Przedszkolaka, zanim przedszkolaki zostały pasowane, ich zadaniem było wykonanie zadań zaproponowanych przez Panią Agnieszkę. Przedszkolaki poradziły sobie wspaniale.

      Nowych przedszkolaków witamy w gronie i życzymy wszystkim słonecznych i radosnych chwil.

     • Narodowy Dzień Sportu

     • W ramach obchodów Narodowego Dnia Sportu uczniowie klas 4-8 uczestniczyli w grze terenowej, a następnie uczniowie klas 1-5 i przedszkolaki odbyły trening sprawnościowy pod okiem naszego gościa- Pani Karoliny Koszela, wielokrotnej Mistrzyni Polski i Europy w boksie.

      Pani Karolino ,raz jeszcze dziękujemy za wizytę w naszej szkole.

     • ′′ Jeśli chcesz przyszłości, musisz mieć przeszłość ′′ Cyprian Kamil Norwid

     • We wtorek, 14 września gościliśmy Pana Jakub Mazurkiewicz, mieszkaniec Teksasu, którego przodkowie pochodzili z Węglewa, w naszej szkole.

      Obecność Pana James w naszej szkole uświadomił nam, jak ważne jest w życiu dla rodziny, kultywowanie tradycji, naszych korzeni, skąd pochodzimy i dokąd zmierzamy. Była to również okazja do sprawdzenia naszej znajomości języka angielskiego.

      Dziękujemy Panu za spotkanie i życzymy wielu emocji wywołanych radością bycia częścią naszego małego Węglewa.

     • X Edycja Narodowego Czytania

     • Uczennice naszej szkoły-Tamara Żurek i Amelia Palacz uczestniczyły w X edycji Narodowego Czytania, którego lekturą w tym roku był dramat Gabrieli Zapolskiej pt: "Moralność Pani Dulskiej". Czytanie odbyło się w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Pobiedziska, a nasze uczennice wraz z Panią Dyrektor czytały akt III. Natomiast nauczycielka naszej szkoły Pani Ela w akcie II czytała rolę Dulskiej.

      Serdecznie dziękujemy za zaangażowanie.