• Międzynarodowy Dzień Misia

     • Międzynarodowy Dzień Misia

      Dzisiaj przed wejściem do szkoły z okazji Dnia Pluszowego Misia witał uczniów Miś Grześ .Podczas długiej przerwy uczniowie mieli za zadanie znaleźć 9 kart ukrytych wokół szkoły, aby później utworzyć obraz Misia. Następnie współpracując w klasie stworzyli kolorowe portrety Pluszowego Misia, który dzisiaj obchodzi swoje święto.

     • 16.11.2021 Międzynarodowy Dzień Tolerancji

     • The International Day for Tolerance

      16.11.2021 obchodzimy Międzynarodowy Dzień Tolerancji. Różnorodność jest naturalna, każdy z nas jest wyjątkowy i zasługuje na szacunek. Pamiętajmy o tym, uczmy dzieci empatii i otwartości na drugiego człowieka poprzez naszą postawę, bądźmy dla nich wzorem.

     • Zbiórka na rzecz Bezdomnych Zwierząt w Gnieźnie

     • Nasza Szkoła zaangażowała się w zbiórkę na rzecz Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Gnieźnie.

      Uczniowie przez dwa tygodnie z chęcią przynosili dary w postaci karmy ,akcesoriów dla zwierząt ,ręczników itp.

      Nasze Kochane Przedszkolaki wraz z Panią Agnieszką zapakowały paczkę do auta, która następnie trafiła do schroniska.

      DZIĘKUJEMY w imieniu Zwierzaków za Wasze dobre serca.

     • Rozstrzygnięcie szkolnego konkursu :„Eko-różaniec”.

     • 9.11 br nastąpiło rozstrzygnięcie szkolnego konkursu

      pt. „Eco różaniec”.

      Wszyscy uczniowie biorący udział w konkursie wykazali się ogromną kreatywnością.

      Komisja nagrodziła prace w dwóch kategoriach wiekowych: klasy 1-3 i kl.4-8.

      Pięknie dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w konkursie.

      Życzymy dalszych sukcesów i rozwijania swoich pasji!

     • Konkurs "EKO RÓŻANIEC"

     • Konkurs "EKO RÓŻANIEC".

      Prezentacja prac uczniów naszej szkoły.

      Uczniowie wykonali różańce z folii aluminiowej, papieru, folii, nakrętek i innych materiałów nadających się recyklingu . Kreatywny i ciekawy konkurs różańcowy.

      Uwieńczeniem i zakończeniem konkursu różańcowego była wystawa prac uczniów wystawiona w Kościele p.w. Świętej Katarzyny Aleksandryjskiej w Węglewie.

      W dniu jutrzejszym nastąpi wręczenie nagród uczniom biorącym udział w konkursie.

      Dziękujemy za udział w konkursie i gratulujemy kreatywności.

       

     • "Szkoła pamięta"

     • "Szkoła pamięta"

      Nasza szkoła, podobnie, jak w poprzednim roku włączyła się do akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki „Szkoła pamięta”.

      Uczniowie i Nauczyciele odwiedzili lokalne miejsca pamięci, poznawali historię naszego regionu i przygotowali gazetki ścienne.

     • Wspieramy akcję:"Wszystko gra"

     • Wspieramy akcję:"Wszystko gra"

      Serdecznie zapraszamy do włączenia sie do akcji.Jeśli posiadacie gry planszowe,z których już  nie korzystacie,to prosimy o przynoszenie ich do szkoły.

     • Akcja #kasztanowy zawrót głowy

     • #kasztanowy zawrót głowy

      Nasza szkoła włączyła się do akcji "Kasztanowy zawrót głowy" na rzecz pomocy dla Olgi Miśkiewicz z Kiszkowa.Zbiórka trwała do końca pażdziernika,a dochód ze sprzedaży kasztanów zostanie przekazany na terapięgenową dla Olgi,chorej na SMA.

      Pięknie dziękujemy Uczniom,Rodzicom i Nauczycielom za zaangażowanie.

     • Zdobywamy wiedzę o kulturze krajów obszarów anglojęzycznych

     • Zdobywamy  wiedzę o kulturze krajów obszarów anglojęzycznych.

      W ostatnim tygodniu października uczniowie klasy 5 mieli okazję poznać na lekcjach j. angielskiego zwyczaje związane z obchodami Halloween w Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych. Celem zajęć było wzbogacanie zasobu słownictwa związanego z tym świętem, oraz zdobywanie wiedzy o kulturze krajów obszarów anglojęzycznych. Uczniowie wykonali ciekawe plakaty, oraz mieli okazję sprawdzić swoje wiadomości przy pomocy platformy edukacyjnej Kahoot.com, gdzie w interaktywny sposób przy wykorzystaniu urządzeń mobilnych rozwiązywali quizy.

     • ROZWIJAMY ZAINTERSOWANIA

     • Dnia 29 października naszą szkołę odwiedził wyjątkowy gość: Dawid Pasternak - trener sportów walki, zawodnik MMA oraz aktualny mistrz Polski brazylijskiego jiu jitsu. Opowiadał uczniom klasy IV i V o swojej drodze zawodowej związanej ze sportem, która rozpoczęła się gdy jeszcze sam był uczniem i zachęcał dzieci do aktywnego spędzania czasu wolnego. Mamy nadzieję, że takie spotkania rozwiną wśród naszych podopiecznych nowe, może jeszcze nieodkryte pasje.

     • Spotkanie z Panem Jerzym Grupińskim

     • Spotkanie z Panem Jerzym Grupińskim

      Dnia 26.10.2021 roku, dzięki uprzejmości Pani Dyrektor Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Pobiedziska, swoją obecnością zaszczycił naszą szkołę, polski poeta, krytyk literacki, animator i edytor, organizator Ogólnopolskich Konkursów Wierszy – pan Jerzy Grupiński.

      Klasa 7 miała okazję uczestniczyć w tych niezwykle ciekawych warsztatach literackich z artystą. Pan Jerzy opowiadał uczniom o poezji w bardzo przystępny sposób, zachęcił nawet do próby swoich sił w poetyckim pojedynku na najciekawszy , krótki, wierszowany utwór. Zmagania literackie zgromadzonej młodzieży zostały nagrodzone.

      Wysłuchaliśmy kilku zabawnych anegdot dotyczących życia twórcy oraz recytacji utworów poetyckich w wykonaniu pana Jerzego Grupińskiego. Zajęcia przypadły uczniom do gustu.

      Serdecznie dziękujemy Pani Dyrektor Biblioteki w Pobiedziskach, za zorganizowanie tego wspaniałego wydarzenia.

       

     • Światowy Dzień Drzewa

     • Światowy Dzień Drzewa

      10 października obchodzimy Światowy Dzień Drzewa.

      Na tę okoliczność, uczniowie klasy 4: Jakub Bukowski i Bruno Bartkowiak, przygotowali niezwykle interesujące prezentacje dotyczące drzew, ich budowy, gatunków, roli w środowisku i sposobów ich ochrony. Pokaz ten skierowany był głównie do uczniów klasy pierwszej oraz do dzieci z oddziału przedszkolnego. Starsi koledzy w bardzo ciekawy sposób przybliżyli tematykę znaczenia terenów leśnych. Dzieci zapoznały się z pojęciami takimi jak: konar, pień, korona drzewa, ale również przekonały się jak istotną rolę pełnią owe drzewa w naszym życiu.

      Kolorowe slajdy przyciągały uwagę najmłodszych, a wspaniały przekaz czwartoklasistów spowodował, że najmłodsi bardzo chętnie brali czynny udział w dyskusji o znaczeniu naszych ukochanych drzew.