• Międzynarodowy Dzień Misia

     • Międzynarodowy Dzień Misia

      Dzisiaj przed wejściem do szkoły z okazji Dnia Pluszowego Misia witał uczniów Miś Grześ .Podczas długiej przerwy uczniowie mieli za zadanie znaleźć 9 kart ukrytych wokół szkoły, aby później utworzyć obraz Misia. Następnie współpracując w klasie stworzyli kolorowe portrety Pluszowego Misia, który dzisiaj obchodzi swoje święto.

     • 16.11.2021 Międzynarodowy Dzień Tolerancji

     • The International Day for Tolerance

      16.11.2021 obchodzimy Międzynarodowy Dzień Tolerancji. Różnorodność jest naturalna, każdy z nas jest wyjątkowy i zasługuje na szacunek. Pamiętajmy o tym, uczmy dzieci empatii i otwartości na drugiego człowieka poprzez naszą postawę, bądźmy dla nich wzorem.

     • Zbiórka na rzecz Bezdomnych Zwierząt w Gnieźnie

     • Nasza Szkoła zaangażowała się w zbiórkę na rzecz Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Gnieźnie.

      Uczniowie przez dwa tygodnie z chęcią przynosili dary w postaci karmy ,akcesoriów dla zwierząt ,ręczników itp.

      Nasze Kochane Przedszkolaki wraz z Panią Agnieszką zapakowały paczkę do auta, która następnie trafiła do schroniska.

      DZIĘKUJEMY w imieniu Zwierzaków za Wasze dobre serca.

     • Rozstrzygnięcie szkolnego konkursu :„Eko-różaniec”.

     • 9.11 br nastąpiło rozstrzygnięcie szkolnego konkursu

      pt. „Eco różaniec”.

      Wszyscy uczniowie biorący udział w konkursie wykazali się ogromną kreatywnością.

      Komisja nagrodziła prace w dwóch kategoriach wiekowych: klasy 1-3 i kl.4-8.

      Pięknie dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w konkursie.

      Życzymy dalszych sukcesów i rozwijania swoich pasji!

     • Konkurs "EKO RÓŻANIEC"

     • Konkurs "EKO RÓŻANIEC".

      Prezentacja prac uczniów naszej szkoły.

      Uczniowie wykonali różańce z folii aluminiowej, papieru, folii, nakrętek i innych materiałów nadających się recyklingu . Kreatywny i ciekawy konkurs różańcowy.

      Uwieńczeniem i zakończeniem konkursu różańcowego była wystawa prac uczniów wystawiona w Kościele p.w. Świętej Katarzyny Aleksandryjskiej w Węglewie.

      W dniu jutrzejszym nastąpi wręczenie nagród uczniom biorącym udział w konkursie.

      Dziękujemy za udział w konkursie i gratulujemy kreatywności.

       

     • "Szkoła pamięta"

     • "Szkoła pamięta"

      Nasza szkoła, podobnie, jak w poprzednim roku włączyła się do akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki „Szkoła pamięta”.

      Uczniowie i Nauczyciele odwiedzili lokalne miejsca pamięci, poznawali historię naszego regionu i przygotowali gazetki ścienne.

     • Wspieramy akcję:"Wszystko gra"

     • Wspieramy akcję:"Wszystko gra"

      Serdecznie zapraszamy do włączenia sie do akcji.Jeśli posiadacie gry planszowe,z których już  nie korzystacie,to prosimy o przynoszenie ich do szkoły.

     • Akcja #kasztanowy zawrót głowy

     • #kasztanowy zawrót głowy

      Nasza szkoła włączyła się do akcji "Kasztanowy zawrót głowy" na rzecz pomocy dla Olgi Miśkiewicz z Kiszkowa.Zbiórka trwała do końca pażdziernika,a dochód ze sprzedaży kasztanów zostanie przekazany na terapięgenową dla Olgi,chorej na SMA.

      Pięknie dziękujemy Uczniom,Rodzicom i Nauczycielom za zaangażowanie.

     • Zdobywamy wiedzę o kulturze krajów obszarów anglojęzycznych

     • Zdobywamy  wiedzę o kulturze krajów obszarów anglojęzycznych.

      W ostatnim tygodniu października uczniowie klasy 5 mieli okazję poznać na lekcjach j. angielskiego zwyczaje związane z obchodami Halloween w Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych. Celem zajęć było wzbogacanie zasobu słownictwa związanego z tym świętem, oraz zdobywanie wiedzy o kulturze krajów obszarów anglojęzycznych. Uczniowie wykonali ciekawe plakaty, oraz mieli okazję sprawdzić swoje wiadomości przy pomocy platformy edukacyjnej Kahoot.com, gdzie w interaktywny sposób przy wykorzystaniu urządzeń mobilnych rozwiązywali quizy.

     • ROZWIJAMY ZAINTERSOWANIA

     • Dnia 29 października naszą szkołę odwiedził wyjątkowy gość: Dawid Pasternak - trener sportów walki, zawodnik MMA oraz aktualny mistrz Polski brazylijskiego jiu jitsu. Opowiadał uczniom klasy IV i V o swojej drodze zawodowej związanej ze sportem, która rozpoczęła się gdy jeszcze sam był uczniem i zachęcał dzieci do aktywnego spędzania czasu wolnego. Mamy nadzieję, że takie spotkania rozwiną wśród naszych podopiecznych nowe, może jeszcze nieodkryte pasje.

     • Spotkanie z Panem Jerzym Grupińskim

     • Spotkanie z Panem Jerzym Grupińskim

      Dnia 26.10.2021 roku, dzięki uprzejmości Pani Dyrektor Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Pobiedziska, swoją obecnością zaszczycił naszą szkołę, polski poeta, krytyk literacki, animator i edytor, organizator Ogólnopolskich Konkursów Wierszy – pan Jerzy Grupiński.

      Klasa 7 miała okazję uczestniczyć w tych niezwykle ciekawych warsztatach literackich z artystą. Pan Jerzy opowiadał uczniom o poezji w bardzo przystępny sposób, zachęcił nawet do próby swoich sił w poetyckim pojedynku na najciekawszy , krótki, wierszowany utwór. Zmagania literackie zgromadzonej młodzieży zostały nagrodzone.

      Wysłuchaliśmy kilku zabawnych anegdot dotyczących życia twórcy oraz recytacji utworów poetyckich w wykonaniu pana Jerzego Grupińskiego. Zajęcia przypadły uczniom do gustu.

      Serdecznie dziękujemy Pani Dyrektor Biblioteki w Pobiedziskach, za zorganizowanie tego wspaniałego wydarzenia.

       

     • Światowy Dzień Drzewa

     • Światowy Dzień Drzewa

      10 października obchodzimy Światowy Dzień Drzewa.

      Na tę okoliczność, uczniowie klasy 4: Jakub Bukowski i Bruno Bartkowiak, przygotowali niezwykle interesujące prezentacje dotyczące drzew, ich budowy, gatunków, roli w środowisku i sposobów ich ochrony. Pokaz ten skierowany był głównie do uczniów klasy pierwszej oraz do dzieci z oddziału przedszkolnego. Starsi koledzy w bardzo ciekawy sposób przybliżyli tematykę znaczenia terenów leśnych. Dzieci zapoznały się z pojęciami takimi jak: konar, pień, korona drzewa, ale również przekonały się jak istotną rolę pełnią owe drzewa w naszym życiu.

      Kolorowe slajdy przyciągały uwagę najmłodszych, a wspaniały przekaz czwartoklasistów spowodował, że najmłodsi bardzo chętnie brali czynny udział w dyskusji o znaczeniu naszych ukochanych drzew.

   • Kontakty

    • Szkoła Podstawowa w Węglewie im. prof. Józefa Kostrzewskiego
    • szkolaweglewo@wp.pl
    • 061 8177 046
    • Szkoła Podstawowa w Węglewie im. prof. J. Kostrzewskiego, 62-010 Pobiedziska Poland
    • http://spweglewo.biposwiata.pl Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (4.5.2016 L 119/38 Dziennik Urzędowy Unii Europejskiej PL) informuję, że: 1. Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Prof. Józefa Kostrzewskiego w Węglewie tel: 618177046, e-mail: szkolaweglewo@wp.pl 2. Kontakt z Inspektorem Ochrony Danych w Szkole Podstawowej im. Prof. Józefa Kostrzewskiego w Węglewie możliwy jest pod numerem tel. 618177046. 3. Dane osobowe Pana/i/ będą przetwarzane na podstawie art. 6 ust. 1 lit. a, c ogólnego rozporządzenie j/w o ochronie danych oraz Kodeksu Pracy – Ustawa z dnia 26 czerwca 1974 r. (t.j. Dz. U. z 2018 r., poz. 108). Podstawą legalności przetwarzania są cele wynikające z prawnie uzasadnionych interesów realizowanych przez administratora (realizacja statutowych zadań dydaktycznych, opiekuńczych i wychowawczych w placówce). 4. Odbiorcami Pana/Pani danych osobowych będą wyłącznie podmioty uprawnione do uzyskania danych osobowych na podstawie przepisów prawa. 5. Dane osobowe Pana/Pani będą przechowywane przez okres wskazany w przepisach o archiwizacji lub innych przepisach prawa. 6. Posiada Pan/Pani prawo do: żądania od administratora dostępu do danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania oraz prawo do cofnięcia zgody – nie obowiązuje, jeśli dane przetwarzane są na podstawie przepisów prawa. 7. Przysługuje Panu/Pani prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego, tj. Prezesa Urzędu Ochrony Danych. 8. Podanie danych osobowych jest wymogiem ustawowym i jest obowiązkowe ze względu na przepisy prawa pracy, a w pozostałym zakresie jest dobrowolne.
   • Logowanie