• Konkurs plastyczny „Szanuj naturę, segreguj makulaturę”

     • Konkurs plastyczny „Szanuj naturę, segreguj makulaturę”, to kolejna edycja konkursu zorganizowanego przez Wielkopolskie Centrum Recyklingu (WCR) z siedzibą w Witaszyczkach koło Jarocina. Tegoroczna tematyka konkursu dotyczyła prawidłowej segregacji odpadów z makulatury.

      Konkurs adresowany był dla uczniów Szkół Podstawowych, którego celem było podniesienie świadomości na temat selektywnej zbiórki makulatury i ochrony przyrody.

      W konkursie, wg informacji od Organizatora, udział wzięły 32 Szkoły Podstawowe z Wielkopolski,
      w tym SP Węglewo. Napłynęło 450 prac konkursowych.

      Komisja konkursowa wybrała 13 najlepszych prac, z których został utworzony kalendarz na 2023 rok promujący segregację odpadów. Wśród nagrodzonych prac znalazły się dwie prace uczniów SP z Węglewa. Wyróżniona została praca Ani Rzempała z klasy 6 i Huberta Ogórkiewicza z klasy 4.

      Prace Ani i Huberta zostały umieszczone w kalendarzu na 2023 rok, odpowiednio pod miesiącami – styczeń i maj. Nasi wyróżnieni uczniowi, oprócz okolicznościowych dyplomów, otrzymali od organizatorów bardzo ciekawe nagrody, w tym sprzęt elektroniczny.

      Gratulacje dla wszystkich nagrodzonych Autorów prac konkursowych. Zdjęcia z dnia 30 listopada 2022r., z uroczystego wręczenia nagród, załączono poniżej.