• Cyrk Heca.

• W ostatni piątek marca do naszej szkoły zawitał cyrk Heca. Uczniowie oraz rodzice mogli obejrzeć triki cyrkowe oraz dotknąć prawdziwego węża.

• Spotkanie z rugbystą.

• Dnia 28 marca br. uczniowie naszej szkoły mieli możliwość uczestniczenia w spotkaniu z absolwentem naszej szkoły, który jest reprezentantem Polski w rugby. Uczniowie poznali zasady oraz specyfike gry w rugby, a następnie uczestniczyli w krótkim treningu. Panu Danielowi Gdula serdecznie dziękujemy.

Fotorelacja w albumie fotograficznym.

• Bezpieczeństwo na wsi - nie zbliżaj się zuchu na maszyny w ruchu.

• Dnia 26 marca w naszej szkole odbyło się spotkanie z przedstawicielem Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w ramach konkursu Bezpieczeństwo na wsi - nie zbliżaj się zuchu do maszyny w ruchu! Uczniowie dowiedzieli się o niebezpieczeństwach zagrażających im podczas prac rolniczych. Dzieci przygotowały prace plastyczne, które wezmą udział w Wojewódzkim Konkursie organizowanym przez KRUS. Wszyscy uczestnicy otrzymali drobne upominki.

• III Miejsce w Gminnym Konkursie Języka Angielskiego

• Miło nam poinformować, że uczeń klasy VI Przemysław Kowalewski zajął III miejsce w Gminnym Konkursie Języka Angielskiego dla Uczniów Szkół Podstawowych Gminy Pobiedziska. Przemkowi serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

• Otwarty Turniej Szachowy dla Szkół Podstawowych

• W dniu 29 marca 2014 roku odbył się I Otwarty Wiosenny Turniej szachowy dla Szkół  Podstawowych. Współorganizatorem Turnieju był     LKS "Chrobry" Gniezno.    W turnieju wzięli udział szachiści ze szkół z Gniezna , Pobiedzisk i Węglewa.

Zwyciężczynią Turnieju została Zuzanna Szeląg z Gniezna.

II miejsce zajął Jan Kukorowski ze Szkoły Podstawowej w Węglewie,

III miejsce -Wojciech Kukorowski ze Szkoły Podstawowej w Węglewie.

IV miejsce -Krysian Obara ze Szkoły Podstawowej w Pobiedziskach i Maksymilian Łepski ze Szkoły Podstawowej w Węglewie.

• Konkurs wiedzy o patronie szkoły prof. Józefie Kostrzewskim

• Tegorocznymi laureatami konkursu wiedzy o patronie szkoły prof. Józefie Kostrzewskim zostali:

w kategorii klas I-III:

I miejsce Aleksander Łepski z klasy III

II miejsce Tymoteusz Ferenc z klasy III

III miejsce Kacper Saukens z klasy III

w kategorii klas IV-VI:

I miejsce Przemysław Kowalewski z klasy VI

II miejsce Roma Bartoszak z klasy VI

III miejsce Sebastian Wojciechowski z klasy VI

Serdecznie gratulujemy!

• Projekt "Tropiciele ruszają w teren"

• Witam serdecznie,

w imieniu Kompanii Piwowarskiej, organizatora programu wolontariatu pracowniczego Kompania Wolontariuszy oraz członków Rady Programowej, mam przyjemność przekazać dobre wieści i pogratulować uzyskania dofinansowania w wysokości 10.000 złotych, projektu: Tropiciele ruszają w teren.

• Kolego, koleżanko poczytaj mi :) cz.IV

• Kolejna odsłona akcji Samorządu Uczniowskiego "Kolego, koleżanko poczytaj mi". Tym razem uczniowie z klasy VI czytali bajki swoim młodszym kolegom.

• Mali kucharze.

• Dzieci z oddziału przedszkolnego przygotowały pyszne ciastka - oponki w sam raz na pożegnanie karnawału.

• Niezapowiedziany gość.

• Naszą szkołę odwiedziła ostatnio  miesięczna kózka. Wszyscy ucznowie mogli obserwować małe zwierzątko oraz je pogłaskać. Serdecznie dziękujemy panu Jackowi Kukorowskiemu przewodniczącemu Rady Rodziców za tę miłą niespodziankę.

• Podziękowania

• Cała społeczność szkolna kieruje serdeczne podziękowania dla Pani Julii Kabacińskiej oraz Pana Krzysztofa Wtulicha za uświetnienie naszej "Biesiady wielkopolskiej" przepięknymi tańcami wielkopolskimi.

• Biesiada wielkopolska

• Dnia 24 lutego w naszej szkole odbyła się "Biesiada wielkopolska". Uczniowie naszej szkoły z wszystkich etapów edukacyjnych przedstawili, krótkie scenki przypominające najważniejsze obrzędy i tradycje wielkopolskie. Program artystyczny podziwiali licznie przybyli goście, rodzice i grono pedagogiczne. Po części artystycznej odbył się konkurs, a następnie wszyscy udaliśmy się na prawdziwą ucztę, gdzie można było spróbować wielkopolskich przysmaków, przygotowanych przez rodziców.

• Karnawał zawitał do szkoły

• Dzisiaj tj. 30 stycznia po szkolnych korytarzach przechadzały się różne postacie. To za sprawą dzieci z oddziału przedszkolnego i klas I-III, które brały udział w baliku karnawałowym. Fotorelacja w albumie fotograficznym.

• Dzień Babci i Dziadka.

• 21 stycznia obchodziliśmy wspólnie z naszymi Dziadkami ich święto. Uczniowie zaprezentowali program złożony z piosenek, tańcy, wierszy oraz przedstawienia. Babcie i dziadkowie zostali ugoszczeni pysznymi słodkościami, a goracym życzeniom nie było końca. Fotorelacja w albumie fotograficznym.

• Konkurs "Psychologia i bezpieczeństwo na co dzień"

• Uczniowie z klas V i VI wzięli udział w konkursie "Psychologia i bezpieczeństwo na co dzień", który był podsumowaniem cyklu zajęć przeprowadzonych przez pania Renatę Stachowiak, pracownika Poradnii Psychologiczno Pedagogicznej w Pobiedziskach. Uczniowie podzieleni na kilka drużyn zmagali się z zadaniami sprawdzającymi ich wiedzę, logiczne myślenie oraz umiejętność współpracy w grupie. Nad wszystkim czuwała komisja konkursowa. Pierwsze miejsce zajęła grupa I w składzie: Angelika Psiuk, Roma Bartoszak, Katarzyna Cieśla, Patrycja Wesołowska uczennice klasy VI. Wszyscy uczestnicy otrzymali drobne upominki.

Fotorelacja w albumie fotograficznym.

• Spektakl "Dzikie Łabędzie"

• Dnia 10 stycznia uczniowie naszej szkoły wybrali się do Teatru im. A Fredry w Gnieźnie na spektakl "Dzikie łabędzie" na podstawie baśni H.CH. Andersena.

• Wigilijnie i jasełkowo w szkole.

• Ostatni dzień przed świętami w naszej szkole czuć już atmosferę Bożego Narodzenia. W klasach odbywały się wigilie, do których zasiedli uczniowie i nauczyciele, na korzytarzach słychać było śpiew kolęd i dzwonek przemykającego Gwiazdora z prezentami.  Dzieci z oddziału przedszkolnego zaprezentowały nam Jasełka. Fotorelacja w albumie fotograficznym.