• Dzisiaj w naszej szkole panowała iście karnawałowa atmosfera. Uczniowie z klas I-III oraz maluchy z przedszkola bawiły się na baliku. Fotorelacja w albumie Balik karnawałowy. Dziękujemy Radzie Rodziców za ufundowanie słodkiego poczęstunku.

• Świątecznie.

• Dzisiaj w naszej szkole panowała iście świąteczna atmosfera. W każdej sali słychać było cichy śpiew kolęd i życzenia. Dzień zakończyliśmy przedstawieniem "Polskie Jasełka" oraz śpiewem kolęd i piosenek świątecznych w wykonaniu uczniów jak i nauczycieli. Fotorelacja w albumie fotograficznym.

• Kolejny sukces przedszkolaków.

• Dzieci z oddziału przedszkolnego zostały laureatami konkursu plastycznego "Najpiękniejsza kartka bożonarodzeniowa", którego organizatorem był Ośrodek Kultury w Pobiedziskach. Wszystkim serdecznie gratulujemy!

Kategoria klas przedszkolnych:

I miejsce: Julka Żółkowska z Węglewa

II miejsce: Wojciech Koralewski z Węglewa

III miejsce: Marcin Jackowiak z Węglewa

wyróżnienie: Magdalena Cieśla z Węglewa

• Mikołaje i Mikołajki

• Dzisiaj w naszej szkole panowała atmosfera mikołajkowa. Po korytarzu chodzili mali pomocnicy św. Mikołaja, a przedszkolaki od samego rana czyściły swoje buty. Fotorelacja w albumie fotograficznym.

• Nasz sukces!

• Informujemy że uczniowie naszej szkoły i oddziału przedszkolnego zostali laureatami konkursu plastycznego organizowanego przez Ośrodek Kultury w Pobiedziskach:

"Konkurs plastyczny „W barwach jesieni” do udziału w którym zaprosiliśmy dzieci i młodzież z terenu naszej gminy został rozstrzygnięty a prace zostały wystawione w holu naszego Ośrodka Kultury.

W czwartek 19 listopada br. nastąpiło otwarcie wystawy pokonkursowej, oraz ogłoszenie wyników i wręczenie nagród autorom wszystkich nagrodzonych i wyróżnionych prac.

Gratulujemy uczestnikom konkursu pomysłowości i wrażliwości artystycznej.

Zapraszamy na wystawę.

Nagrody, które nie zostały jeszcze odebrane można odbierać w biurze instruktorów."

WYNIKI:

kategoria klas przedszkolnych: (nasze przedszkolaki zdobyły wszyskie premiowane miejsca)

• 1 miejsce – Filip Orłowski
            • 2 miejsce-Nadia Gryczyńska
            • 3 miejsce-Julka Ziółkowska, Kamil Turek
            • Wyróżnienia-Helenka Kolińska, Jakub Cieśla, Marcin Jackowiak

kategoria klas I-III:

• 3 miejsce-Nikola Tyszecka klasa III
            • wyróżnienie Łucja Ferenc klasa II

• Dyskoteka andrzejkowa.

• Samorząd Uczniowski zorganizował dyskoteke andrzejkową. Wszyscy uczniowie bawili się znakomicie. Samorząd Uczniowski wraz z opiekunem składa szczególne podziękowania dla Nikoli z klasy VI oraz jej mamy za pomoc w organizacji dyskoteki.

• Wizyta geologa

• Dnia 12 listopada naszą szkołę odwiedził pan geolog. Opowiadał o życiu dinozaurów oraz o historii powstania naszej planety. Fotorelacja w albumie fotograficznym.

• Wycieczka do Poznania

• W październiku udaliśmy się na wycieczke do Poznania śladami prof. Józefa Kostrzewskiego. Zwiedziliśmy i zobaczyliśmy wiele miejsc, w których pan profesor przebywał i pracował. Dodatkową atrakcją było zwiedzanie Stadionu Miejskiego w Poznaniu. Fotorelacja w albumie fotograficznym.

• Dzień Edukacji Narodowej

• W naszej szkole Dzień Edukacji Narodowej świętowaliśmy 15 października. Uczniowe wszystkich klas przygotowali życzenia dla swoich nauczycieli i pracowników szkoły. Naszą uroczystość uświetnili Pan Burmistrz Urzędu Miasta i Gminy Pobiedziska Michał Podsada oraz ksiądz Proboszcz parafii w Węglewie. Fotorelacja w albumie fotograficznym.

• Pasowanie na ucznia i przedszkolaka.

• Dnia 14 października br. w naszej szkole odbyło się uroczyste pasowanie na ucznia oraz przedszkolaka Szkoły Podstawowej im. prof. Józefa Kostrzewskiego w Węglewie.Fotorelacja w albumie fotograficznym.

• Nowy lokator naszej gminy.

• 6.10.W naszej gminie zamieszkały bobry. Zapraszamy do albumu fotograficznego, gdzie na bieżąco można śledzić relacje fotograficzną.

15.10 ponowna wizyta  u bobrów.

08.11.2014  bobry dalej podgryzają/nowe foto/

• W świecie Indii

• W przedostatni dzień roku szkolnego, rodzice uczennicy klasy IV, przybliżyli nam kulturę i obyczaje Indii, kraju do którego podróżują. Bardzo dziękujemy państwu Sołtysiak. Fotorelcja w albumie fotograficznym.

• Dzień sportu.

• Dnia 3 czerwca br. odbył się w naszej szkole Dzień Sportu. Uczniowie rywalizowali ze sobą w kilku konkurencjach. Multimedalistą został Sebastian Dreczkowski z klasy III. Fotorelacja w albumie fotograficznym.