• Akcja "Dobrze Cię widzieć"

• W ramach ogólnopolskiej kampanii "Dobrze Cię widzieć" uczniowie naszej szkoły otrzymali odblaskowe kamizelki za co serdecznie dziękujemy Organizatorom, pomoże to w poprawie bezpieczeństwa na drodze i będą chroniły dzieci i młodzież. Zdjęcia w galerii Akcja "Dobrze Cię widzieć".

• DRZWI OTWARTE 9 marca 2019

• Serdecznie zapraszamy  na "drzwi otwarte", które odbędą się w Szkole Podstawowej w Węglewie, dnia 9 marca 2019 r. w godzinach 10.00-12.00.

•  Harmonogram rekrutacji do szkół ponadpodstawowych  na rok szkolny 2019/2020
          • Harmonogram rekrutacji do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2019/2020

• WEŹ NIE TRUJ !

• SZANOWNI  PAŃSTWO

Zapraszamy na warsztaty informacyjne

o zanieczyszczeniu powietrza 11.02.2019 r.

o godz 16:30

w Pobiedziskim Ośrodku Kultury

-ul.Kostrzyńska 21 w Pobiedziskach.

• XIII Gminny Konkurs Piosenki Patriotycznej

• XIII  Gminny Konkurs Piosenki  -   PIOSENKA  PATRIOTYCZNA

WĘGLEWO 2018

Dnia 19 listopada bieżącego roku w Szkole Podstawowej im. prof. Józefa Kostrzewskiego w Węglewie odbył się XIII  Gminny Konkurs Piosenki.

Tematem przewodnim tegorocznych zmagań była  Piosenka  patriotyczna.

Uczniowie ze szkół podstawowych z terenu gminy Pobiedziska rywalizowali i prezentowali swoje utwory w dwóch kategoriach wiekowych.

Laureaci w kategorii klas I – IV

AMELIA  STELMASZEWSKA

MAURYCY  JAROSZ

ZOFIA KANIEWSKA

WIKTORIA  PAŁASZ

MARIANNA  KOWALSKA

Kategoria klas V-VIII

KAMIL  NALIŃSKI

KAROLINA  SIERZCHUŁA

EMILIA  CIEŚLA

JADWIGA  ŻYMEŁKA

POLA  MAZUREK

Organizatorzy dziękują sponsorom za hojność i pomoc w zakupie nagród oraz w oprawie całego konkursu: Firmie TIP – TOPOL w Pobiedziskach, Pobiedzisko - Goślińskiemu Bankowi Spółdzielczemu oraz Urzędowi Miasta i Gminy Pobiedziska.

Zdjęcia w galerii XIII Gminny Konkurs Piosenki Patriotycznej.

• Święto Niepodległości

•  Dnia 9 listopada 2018r obchodziliśmy setną rocznicę odzyskania niepodległości. Z tej okazji II klasa w formie przedstawienia opowiedziała jak doszło do tego historycznego dnia. Każda z klas przygotowała  plakaty ukazujące fakty dzięki którym nasz kraj widnieje na mapach. PRZYŁĄCZYLIŚMY SIĘ DO BICIA REKORDU DLA NIEPODLEGŁEJ ODŚPIEWUJĄC HYMN POLSKI. Zdjęcia w  galerii Święto Niepodległości.

• Dzień Edukacji Narodowej

• Dnia 17 września 2018 r. w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Uczniowie poszczególnych klas w formie inscenizacji dziękowali Nauczycielom i Pracownikom szkoły za włożony trud w kształcenie młodego pokolenia. Nie obyło się bez przeprosin za różne psoty, ale też nie zabrakło wzruszających życzeń zachęcających do dalszej pracy. Zdjęcia w galerii Dzień Edukacji Narodowej

• Zmiana rozkładu jazdy od 26 listopada 2018

• Przywozy autobus 474

Latalice Szkoła-07:20, Latalice Wieś-07.22, Latalice Sklep-07:24,   Podarzewo-07:27 ,

Węglewo Szkoła-07:32.

Odwozy

Węglewo-15:07, Podarzewo-15:12, Latalice Sklep-15:15, Latalice Wieś-15:17, Latalice Szkoła 15:19,

• XIII GMINNY KONKURS PIOSENKI

• Zapraszamy  na XIII GMINNY KONKURS PIOSENKI, który odbędzie się 19 listopada 2018 r. o godz. 9.00 w Szkole Podstawowej w Węglewie. Tematem przewodnim tegorocznej imprezy jest PIOSENKA PATRIOTYCZNA.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY

Regulamin konkursu w załącznikuXIII_GMINNY___KONKURS___PIOSENKI__2018_(1).docx

• Obchody 100 lecia odzyskania niepodległości

• Szkolne obchody Dnia Niepodległości

11 listopada 2018 roku przypada 100 rocznica odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Nasza szkoła przyłączyła się do akcji ,,Rekord dla Niepodległej” . W piątek 9 listopada o godzinie 11.11 dzieci razem z nauczycielami odśpiewają wszystkie zwrotki ,,Mazurka Dąbrowskiego”.

Szkolne obchody rozpoczynamy zajęciami warsztatowymi w klasach o godzinie 9.35.

Uczniowie będą przygotowywać do prezentacji informacje na temat ,, Drogi do niepodległości”

O godzinie 10.30 klasa II przedstawi inscenizację ,, Póki my żyjemy” , a po niej nastąpi odśpiewanie hymnu narodowego.

Następnie uczniowie klas IV- VIII zaprezentują rezultaty zajęć warsztatowych.

Prosimy , żeby dzieci przyszły do szkoły w stroju galowym

• Pasowanie na ucznia

• Dnia 28 września 2018 roku przyjęliśmy pierwszoklasistów  w poczet uczniów naszej szkoły. Uroczyście ślubowali być dobrym i uczciwym, strzec honoru i dobrego imienia szkoły. Szanować swoich nauczycieli, pracowników szkoły i rodziców. Uczyć się tego co piękne, kochać swoją Ojczyznę. Po symbolicznym dotknięciu ołówkiem ramion dzieci przez Panią Dyrektor, mogli oficjalnie zacząć wypełniać złożone przyrzeczenia. Życzymy wytrwałości.

• Wycieczka na wystawę klocków LEGO

• Dnia 19 czerwca uczniowie z klas młodszych udali się na wycieczkę do Poznania gdzie oglądali Międzynarodową wystawę kolcków LEGO. Podziwiali pięknie makiety oraz sami mogli tworzyć swoje budowle z klocków. Wszyscy świetnie się bawili. Zdjęcia w galerii Wycieczka na wystawę klocków LEGO.

• Dzień rodziny

• 11 czerwca świętowaliśmy Dzień Rodziny. Uczniowie przygotowali występy artystyczne dla swoich rodziców. Następnie złożyli życzenia i zaprosili na słodki poczęstunek. Zdjęcia w galerii Dzień rodziny.

• Bezpieczne wakacje

• Dziś 13 czerwca wszyscy uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w warsztatach z pierwszej pomocy przedmedycznej oraz w spotkaniu z policjantem. Teraz mamy pewność, że wakacje będą bezpieczne. Dziękujemy pani Julii za poświęcony czas.

Bezpieczne wakacje - Obrazek 1