• Konkurs fotograficzno-biologicznego

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach.

• Wycieczka do Wrocławia

• Dzisiaj uczniowie klas VII i VIII wybrali się na wycieczkę do Wrocławia - cel Afrykarium i Stary Rynek,dzień był piękny i długi.

• Dzień Rodziny

• Występ z okazji Dnia Rodziny zorganizowany w naszej szkole przebiegł w radosnej atmosferze.

oraz atrakcje

• Laureaci konkursu fotograficzno-biologicznego "Pory roku w przyrodzie"

• Laureaci konkursu fotograficzno-biologicznego "Pory roku w przyrodzie" ogłoszonego w październiku. Zadaniem konkursu było wykonanie zdjęć obiektu przyrodniczego w różnych porach roku. Gratulujemy zwycięstwa Ani Rzempale, Oldze Cichosz i Wiktorowi Cichosz.

Zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach.

• Piknik Zielono-niebieskie Pobiedziska

• „Zielono-niebieski plakat” - wyłonionych zostało 10 prac, które zgodnie z regulaminem konkursu zostaną umieszczone w formie ścieżki edukacyjnej przy ciągu pieszo-rowerowym, który powstanie w ramach projektu „ZIELONO-NIEBIESKIE POBIEDZISKA”. Lauretami z naszej szkoły zostali uczniowie klasy 1:Zofia Frysiak,Amelia Meller,Marika Włodarczyk,Eryk Michalak,Piotr Olejniczak,Kajetan Nowacki,Aleksander Grembocki,Kinga Cieśla,Barbara Mikołajczak.

Zgodnie z Regulaminem konkursu szkoły, z których pochodzą zwycięskie prace otrzymają drzewko do posadzenia.

• ENGLISH POEM COMPETITION-GMINNY KONKURS RECYTATORSKI JĘZYKA ANGIELSKIEGO

• Dzisiaj w Jerzykowie odbył się Gminny Konkurs Recytatorski Języka Angielskiego. Naszą szkołę reprezentowali: Basia, Olga, Amelia, Wiktor oraz Janek.

Serdecznie Gratulujemy wszystkim uczestnikom, a w szczególności Wiktorowi, który w swojej kategorii zajął II miejsce. BRAWO !!!

• Przygotowanie do Wielkanocy

• Happy Easter!!!

Nasi uczniowie składali sobie życzenia wielkanocne na lekcjach języka angielskiego. Podczas tych zajęć poznawali tradycje związane z Wielkanocą w Wielkiej Brytanii. Następnie przy pomocy platformy edukacyjnej kahoot.com oraz strony internetowej anglomaniacy.pl mieli okazję poćwiczyć nowo poznane słownictwo.

• Konkurs Recytatorski

• Dnia 31 marca 2022 roku, w Szkole Podstawowej w Węglewie, odbył się Wewnątrzszkolny Konkurs Recytatorski, którego tematem przewodnim był cytat Marii Konopnickiej:

„I miasto i wioska. To jeden nasz świat”.

Rywalizacja dotyczyła uczniów na różnych etapach edukacyjnych.

Uczestnicy wspaniale recytowali utwory poetyckie, tematycznie związane z miastem i wsią, krajem, ojczyzną.

Członkowie komisji mieli niełatwe zadanie w wyłonieniu zwycięzców. Po burzliwych naradach nagrodzono poszczególnych artystów:

KLASY 1-2:

1 miejsce – Zofia Frysiak

2 miejsce – Amelia Meller

3 miejsce – Barbara Mikołajczak

KLASY 4-5:

1 miejsce – Tomasz Kłomski

2 miejsce – Oliwia Pałasz

3 miejsce – Julia Cieśla

Klasy 7-8:

1 miejsce – Jan Mikołajczak

2 miejsce – Tamara Żurek

3 miejsce – Amelia Palacz

Pozostali uczestnicy otrzymali dyplomy uczestnictwa w konkursie, a z nasi laureaci zaprezentują swoje recytatorskie zdolności w Szkole Podstawowej w Jerzykowie, w trakcie Gminnego Konkursu Recytatorskiego.

• Wesołych Świąt

• "Wesołych,

spokojnych

ŚWIĄT WIELKANOCNYCH.

Pysznego śniadanka,

smacznego jajka

oraz mokrego Dyngusa.

Dużo zdrówka

i radości niech

w sercach zagości"

Tego Wszystkim życzy

Spłeczność Szkoły Podstawowej

w Węglewie

• Odkrywamy tajemnice autyzmu

•

Dzisiaj w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Uczniowie klas starszych przedstawili prezentację, która przypomniała na czym polegają zaburzenia ze spektrum autyzm oraz jak możne wspierać osoby je mające.