• Dzień liczby PI

• 14 marca uczniowie naszej szkoły obchodzili Międzynarodowy Dzień Liczby Pi. Data ta nie jest przypadkowa, ponieważ według amerykańskiej wersji zapisu daty 14 marca, to nic innego jak 3,14, czyli zaokrąglenie liczby Pi do dwóch miejsc po przecinku. Uczniowie bardzo chętnie zaangażowali się w świętowanie tego dnia. Uczeń klasy VIII, Filip Cieśla przygotował prezentację, w której przybliżył znaczenie liczby Pi młodszym kolegom i koleżankom. Uczniowie przygotowali słodki poczęstunek ściśle związany z magiczną liczbą. Ponadto uczniowie mieli możliwość wzięcia udziału w konkursie na zapamiętanie jak największej liczby cyfr po przecinku oraz na najbardziej precyzyjne wyliczenie wartości liczby Pi.

Najwięcej liczb po przecinku zapamiętała uczennica klasy VI - Joanna Ziółkowska.
            Pierwsze miejsce w najbardziej precyzyjnym obliczeniu wartości liczby Pi przypadło uczennicom również klasy VI - Roksanie Piechockiej i Joannie Ziółkowskiej.

Także najmłodsze klasy miały swój wkład w świętowanie wykonując galerię rysunków.
            Dzień pełen atrakcji zwieńczyło wspólne zdjęcie przedstawiające Liczbę Pi.

Wiersz o liczbie PI

3,14 - Recytuje raźnie.

1592- Umiem w raz dwa.

653- Trudno już się na to patrzy.

5- Już tracę na to chęć.

897- Zgubił się w tym nie jeden.

932-Praca to mozolna.

38-Czuje się jakbym był łosiem.

46-Nie da się tego już znieść.26- mógłbym tak dalej pleść bez końca, ponieważ pi to liczba nieskończona.
            [Rutkowski Jakub, klasa VI]

Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Dzień liczby PI.

• DRZWI OTWARTE 9 marca 2019

• Serdecznie zapraszamy  na "drzwi otwarte", które odbędą się w Szkole Podstawowej w Węglewie, dnia 9 marca 2019 r. w godzinach 10.00-12.00.

• WEŹ NIE TRUJ !

• SZANOWNI  PAŃSTWO

Zapraszamy na warsztaty informacyjne

o zanieczyszczeniu powietrza 11.02.2019 r.

o godz 16:30

w Pobiedziskim Ośrodku Kultury

-ul.Kostrzyńska 21 w Pobiedziskach.

• XIII Gminny Konkurs Piosenki Patriotycznej

• XIII  Gminny Konkurs Piosenki  -   PIOSENKA  PATRIOTYCZNA

WĘGLEWO 2018

Dnia 19 listopada bieżącego roku w Szkole Podstawowej im. prof. Józefa Kostrzewskiego w Węglewie odbył się XIII  Gminny Konkurs Piosenki.

Tematem przewodnim tegorocznych zmagań była  Piosenka  patriotyczna.

Uczniowie ze szkół podstawowych z terenu gminy Pobiedziska rywalizowali i prezentowali swoje utwory w dwóch kategoriach wiekowych.

Laureaci w kategorii klas I – IV

AMELIA  STELMASZEWSKA

MAURYCY  JAROSZ

ZOFIA KANIEWSKA

WIKTORIA  PAŁASZ

MARIANNA  KOWALSKA

Kategoria klas V-VIII

KAMIL  NALIŃSKI

KAROLINA  SIERZCHUŁA

EMILIA  CIEŚLA

JADWIGA  ŻYMEŁKA

POLA  MAZUREK

Organizatorzy dziękują sponsorom za hojność i pomoc w zakupie nagród oraz w oprawie całego konkursu: Firmie TIP – TOPOL w Pobiedziskach, Pobiedzisko - Goślińskiemu Bankowi Spółdzielczemu oraz Urzędowi Miasta i Gminy Pobiedziska.

Zdjęcia w galerii XIII Gminny Konkurs Piosenki Patriotycznej.

• Święto Niepodległości

•  Dnia 9 listopada 2018r obchodziliśmy setną rocznicę odzyskania niepodległości. Z tej okazji II klasa w formie przedstawienia opowiedziała jak doszło do tego historycznego dnia. Każda z klas przygotowała  plakaty ukazujące fakty dzięki którym nasz kraj widnieje na mapach. PRZYŁĄCZYLIŚMY SIĘ DO BICIA REKORDU DLA NIEPODLEGŁEJ ODŚPIEWUJĄC HYMN POLSKI. Zdjęcia w  galerii Święto Niepodległości.

• Dzień Edukacji Narodowej

• Dnia 17 września 2018 r. w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Uczniowie poszczególnych klas w formie inscenizacji dziękowali Nauczycielom i Pracownikom szkoły za włożony trud w kształcenie młodego pokolenia. Nie obyło się bez przeprosin za różne psoty, ale też nie zabrakło wzruszających życzeń zachęcających do dalszej pracy. Zdjęcia w galerii Dzień Edukacji Narodowej

• Zmiana rozkładu jazdy od 26 listopada 2018

• Przywozy autobus 474

Latalice Szkoła-07:20, Latalice Wieś-07.22, Latalice Sklep-07:24,   Podarzewo-07:27 ,

Węglewo Szkoła-07:32.

Odwozy

Węglewo-15:07, Podarzewo-15:12, Latalice Sklep-15:15, Latalice Wieś-15:17, Latalice Szkoła 15:19,

• Obchody 100 lecia odzyskania niepodległości

• Szkolne obchody Dnia Niepodległości

11 listopada 2018 roku przypada 100 rocznica odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Nasza szkoła przyłączyła się do akcji ,,Rekord dla Niepodległej” . W piątek 9 listopada o godzinie 11.11 dzieci razem z nauczycielami odśpiewają wszystkie zwrotki ,,Mazurka Dąbrowskiego”.

Szkolne obchody rozpoczynamy zajęciami warsztatowymi w klasach o godzinie 9.35.

Uczniowie będą przygotowywać do prezentacji informacje na temat ,, Drogi do niepodległości”

O godzinie 10.30 klasa II przedstawi inscenizację ,, Póki my żyjemy” , a po niej nastąpi odśpiewanie hymnu narodowego.

Następnie uczniowie klas IV- VIII zaprezentują rezultaty zajęć warsztatowych.

Prosimy , żeby dzieci przyszły do szkoły w stroju galowym

• Pasowanie na ucznia

• Dnia 28 września 2018 roku przyjęliśmy pierwszoklasistów  w poczet uczniów naszej szkoły. Uroczyście ślubowali być dobrym i uczciwym, strzec honoru i dobrego imienia szkoły. Szanować swoich nauczycieli, pracowników szkoły i rodziców. Uczyć się tego co piękne, kochać swoją Ojczyznę. Po symbolicznym dotknięciu ołówkiem ramion dzieci przez Panią Dyrektor, mogli oficjalnie zacząć wypełniać złożone przyrzeczenia. Życzymy wytrwałości.