• REKRUTACJA NA ROK SZKOLNY 2018/2019
     • REKRUTACJA NA ROK SZKOLNY 2018/2019

     • HARMONOGRAM CZYNNOŚCI W POSTĘPOWANIU REKRUTACYJNYM I POSTĘPOWANIU UZUPEŁNIAJĄCYM DO KLAS PIERWSZYCH SZKÓŁ PODSTAWOWYCH PROWADZONYCH PRZEZ GMINĘ POBIEDZISKA W ROKU SZKOLNYM 2018/2019 link16662(1).pdf

      HARMONOGRAM CZYNNOŚCI W POSTĘPOWANIU REKRUTACYJNYM I POSTĘPOWANIU UZUPEŁNIAJĄCYM DO PUBLICZNYCH PRZEDSZKOLI PROWADZONYCH PRZEZ GMINĘ POBIEDZISKA W ROKU SZKOLNYM 2018/2019 link 16661(2).pdf

    • Balik karnawałowy
     • Balik karnawałowy

     • W tłusty czwartek  uczniowie klas młodszych i oddziału przedszkolnego bawili się na baliku karnawałowym. Oprócz tańców, konkursów i słodkiego poczestunku, dzieci miały okazję uczestniczyć w krótkim pokazie zumby. Serdeczne podziękowania dla Pani Pauliny Kwaśniewskiej za serce i poświęcony czas. Zdjęcia w albumie fotograficznym.

    • Projekt "Owoce i warzywa są zdrowe"
     • Projekt "Owoce i warzywa są zdrowe"

     • W dniu dzisiejszym uczniowie naszej szkoły brali udział w projekcie edukacyjnym "Owoce i warzywa są zdrowe". Każda klasa objęta programem "Owoce i warzywa w szkole" zaprezentowała krótkie wystąpienie w formie zagadek, inscenizacji, prelekcji oraz przygotowała z pomocą nauczycieli pyszne potrawy. Na podsumowanie zajęć odbyła się degustacja. Zdjęcia w galerii Projekt owoce i warzywa są zdrowe.

    • Szlachetna Paczka
     • Szlachetna Paczka

     • Uczniowie z klasy czwartej i piątej wraz z panią Katarzyna Płoska brali czynny udział w akcji Szlachetna Paczka.

       

    • Zbiórka darów dla dzieci z domu dziecka.
     • Zbiórka darów dla dzieci z domu dziecka.

     • Jak co roku Samorząd Uczniowski prowadzi zbiórkę darów dla dzieci z Domu Dziecka w Gnieźnie. Zbieramy zabawki (nowe), artykuły higieniczne i pielęgnacyjne, książki, słodycze, przybory szkolne. Dary przynosimy do dnia 18 grudnia. Zapraszamy do włączenia się w akcję.

    • Warsztaty "Operacja: inwentaryzacja"
     • Warsztaty "Operacja: inwentaryzacja"

     •  Dnia 8.11. br. naszą szkołę odwiedzili członkowie Stowarzyszenia Promocji Dziedzictwa "Kasztelania Ostrowska".

      Pewien czas temu grupa wolontariuszy realizowała projekt "Wolontariat dla dziedzictwa" przy Narodowym Instytucie Dziedzictwa w Warszawie. Uczestnicy chodzili po południowo - zachodniej części Regionu Kasztelanii Ostrowskiej i spisywali walory dziedzictwa kulturowo - historycznego. Na podstawie swoich badań, obserwacji stowrzyli scenariusze zajęć warsztatowych, w których dziś uczestniczyliśmy. Ich praca ma na celu przywracanie pamięci o nazwie Kasztelania oraz promocję tej krainy.

      Warto podkreślić, że wszyscy wolontariusze pochodzą z tego regionu i to oni próbują zachować pamięć o swojej "małej ojczyźnie".

      Więcej informacji można znaleźć na stronie www.kasztelaniaostrowska.pl oraz na Facebooku.

      Zdjęcia w galerii Warsztaty "Operacja: inwentaryzacja".

    • Bezpieczne pierwszaki
     • Bezpieczne pierwszaki

     • Uczniowie pierwszej klasy otrzymali od policjantów kamizelki odblaskowe. Zapoznali się z zasadami bezpiecznego poruszania się po drodze.

    • Wycieczka do Rogalina
     • Wycieczka do Rogalina

     • W ostatnim tygodniu września uczniowe naszej szkoły wybrali się na wycieczkę do pięknego pałacu w Rogalinie. Mieliśmy możliwość podziwiania wnętrz pałacowych oraz parku, w którym znajdują się znane wszystkim zabytkowe dęby. Zdjęcia w galerii Wycieczka do Rogalina.

    • Dowozy
     • Dowozy

     • DOWOZY  w dniu 4.09.2017

      PRZYWOZY   AUTOBUS :

      6:50  Pobiedziska -6:57 Kocanowo- 7:14 Latalice- 7:20 Podarzewo-7:25  Węglewo-

                7:30 Główna- 7:35 Pobiedziska Szkoła

       

      PRZYWOZY    BUS:

       7:30 Pobiedziska Szkoła-  7.45 Pomarzanki,

       7.52 Pobiedziska ul. Kiszkowska,  Węglewo Szkoła 7.58.

       

      ODWOZY 

      BUS około 10.00

      Autobus po zakończeniu w ZS W Pobiedziskach

      Godziny dowozu autobusem takie same jak w ubiegłym roku.

      Rozkład w zakładce dla rodziców.

       

      Dowozy  Busem    rok szkolny 2017/2018    od 5 września 2017

      Przywozy: poniedziałek-wtorek-środa –czwartek- piątek

      6.35 Pobiedziska

      6.45 Pomarzanki

      6.50 Pobiedziska ul. Kiszkowska

      7.00 Pobiedziska ul. Poznańska 45

      7.05 Letnisko/sklep/

      7.15 Biskupice OSP u. Główna

      7.25 Promno

      7.35 Pobiedziska Przedszkole ul. Różana

      7.40 ZS Pobiedziska

      7.50 Węglewo

      8.00 ZS Pobiedziska

      8.20 Wronczyn

      Odwozy: Poniedziałek, piątek  

      13.55 Węglewo

      14.05 Pobiedziska Szkoła –   przesiadka na Kociałkową Górkę o 14.10

      14.15. Pobiedziska Poznańska 45

      14.20   Letnisko

      14.30 Biskupice

      14.45 Pobiedziska ul. Kiszkowska

      14.50 Pomarzanki

      14.55 Szkoła Wronczyn

      15.15 Pobiedziska szkoła

       

       

      Odwozy: wtorek-środa czwartek -  Węglewo:14.50

       

      14.50 Węglewo

      15.00 Pobiedziska Szkoła –   przesiadka na Kociałkową Górkę o 15.10

      15.10. Pobiedziska Poznańska 45

      15.15   Letnisko

      15.25 Biskupice

      15.35 Szkoła Wronczyn

      15.40 Pomarzanki

      15.50 Pobiedziska  ul. Kiszkowska

      16.00 Pobiedziska  szkoła

       

       

    • Wycieczka klasy III i IV
     • Wycieczka klasy III i IV

     • Szlakiem Mieszka i Dobrawy

      W dniach od 19.06-21.06. klasy III i IV uczestniczyły w wycieczce szlakiem piastowskim. 

      Pierwszego dnia po zakwaterowaniu w Fundacji Patria w Skrzetuszewie udaliśmy się na Pola Lednickie do Ośrodka im. Jana Pawła II, gdzie każdego dnia uczestniczyliśmy w różnego rodzaju zajęciach. Na początku pani Regina opowiadała o początkach państwa polskiego i sposobie życia ludzi w tamtych czasach. Następnie przy brzegach jeziora Lednica odnowiliśmy przyrzeczenia chrzcielne, by przypomnieć sobie wydarzenie z 966 roku, nieodzownym elementem wędrowania w tamtym miejscu jest przejście przez Bramę Trzeciego Tysiąclecia tzw. Rybę, by w symbolicznym geście dokonać aktu wyboru Chrystusa. Dalej droga doprowadziła nas do repliki krzyża z Giewontu oraz pieca chlebowego, przy którym pani Regina i pani Mirosława opowiadały o sposobie wypieku chleba, niektórzy z nas podzielili się swoimi własnymi doświadczeniami i opowieściami swoich babć i dziadków. W czasie rekreacji korzystaliśmy z boiska sportowego, graliśmy w badmintona i rozmawialiśmy ze sobą. Tego dnia po powrocie do miejsca noclegu czekała nas niespodzianka, odwiedzili nas goście  Pani Ania Sassek i pan Celestyn Grell, którzy opowiedzieli o swojej pracy i uczyli, co oznacza słowo odpowiedzialność. Pani Ania jest fizjoterapeutką, która pracuje z reprezentacją Polski kanadyjarek. Mogliśmy poczuć na własnej skórze jak odbywa się i wygląda masaż sportowy, nie jest to wcale przyjemne. Po ciężkim, ale i pięknym dniu trudno nam było zasnąć, pełni emocji rozmawialiśmy do późnej nocy i w końcu ze zmęczenia zasnęliśmy.

      Następnego dnia z samego rana znów pani Ania podzieliła się z nami swoim talentem. Wraz z panem Celestynem poprowadzili rozgrzewkę poranną, dzięki której byliśmy jeszcze bardziej głodni. Po wspólnym śniadaniu udaliśmy się znowu na zajęcia. Tym razem mówiliśmy o zamkach, damach i rycerzach. Najbardziej zapadł nam w pamięć konkurs na rycerza grupy. Wszyscy chłopacy musieli wziąć w nim udział. Dziewczyny jako damy oceniały ich w następujących konkurencjach: spryt, zręczność, dowcip, kultura i odwaga. To ostatnie chłopcy zapamiętają z pewnością na długo. Zadanie polegało na przejściu labiryntu z zawiązanymi oczami, było on przerażający i trudny, ale żaden chłopiec nie zrezygnował, wszyscy dali radę i przełamali strach. Na koniec dnia musieliśmy pożegnać panią Anię i pana Celestyna, którzy musieli wracać do domu. Niektórym z nas łezka zakręciła się w oku. Wyściskaliśmy ich i pozwoliliśmy na odjazd, choć było nam trudno. Choć był to dopiero drugi dzień naszej wycieczki i druga noc, to niestety ostatnia. Poprosiliśmy panie opiekunki o możliwość zrobienia „Piżama Party”. Było świetnie, o 23.00 udaliśmy się do łóżek. Po takim męczącym dniu usnęliśmy bardzo szybko.

      Ostatni dzień znów rozpoczęliśmy rozgrzewką, tylko tym razem z panią Reginką. Po zjedzeniu śniadania panie sprawdzały czystość naszych pokoi, niektórzy musieli składać po raz kolejny ubrania do szafy, bo zrobili to początkowo bardzo nieschludnie. Później troszkę niespodziewanie panie zebrały nas wszystkich w jadalni, poprosiły, żebyśmy zabrali ze sobą plecaki, czapki, bluzy i wygodne buty. Później nauczyły nas jednego z szyfrów harcerskich. Na początku nie wiedzieliśmy po co było to wszystko, ale po chwili się wyjaśniło. Panie podzieliły nas na trzy grupy – wzięliśmy udział w grze terenowej, która miała łącznie około 10 km. Musieliśmy zdobyć 6 punktów, na których czekały nas różne zadania np. ułożenie hymnu swojej drużyny i stworzenie jej emblematu. O godzinie 16.00 przyjechali po nas rodzice. Spakowaliśmy plecaki i torby, podziękowaliśmy pani Liliannie z Fundacji Patria, u której nocowaliśmy i przejechaliśmy samochodami na Pola Lednickie na ognisko. Rodzice, babcie, dziadkowie, ciocie i wujkowie przyjechali z naszym rodzeństwem i kuzynostwem, przywieźli kiełbaski, napoje i wspólnie z nami piekli kiełbaski przy ognisku.  Trudno nam było pożegnać się z tym miejscem.

      Na koniec chcemy podziękować kochanym Rodzicom za możliwość wyjazdu, Pani Dyrektor, Nauczycielom, opiekunom, gościom zaproszonym, właścicielom domków w Fundacji Patria, panu Jackowi Żyśko, Markowi Konkarskiemu i Mateuszowi Kowalskiemu za wszelką pomoc i serce. Gdyby nie Wy ta wycieczka nie byłaby możliwa.

       

      Uczniowie klasy III i IV

      Zdjęcia w galerii Wycieczka klasy III i IV.

       

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa w Węglewie im. prof. Józefa Kostrzewskiego
   • szkolaweglewo@wp.pl
   • 061 8177 046
   • Szkoła Podstawowa w Węglewie im. prof. J. Kostrzewskiego, 62-010 Pobiedziska Poland
   • http://spweglewo.biposwiata.pl Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (4.5.2016 L 119/38 Dziennik Urzędowy Unii Europejskiej PL) informuję, że: 1. Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Prof. Józefa Kostrzewskiego w Węglewie tel: 618177046, e-mail: szkolaweglewo@wp.pl 2. Kontakt z Inspektorem Ochrony Danych w Szkole Podstawowej im. Prof. Józefa Kostrzewskiego w Węglewie możliwy jest pod numerem tel. 618177046. 3. Dane osobowe Pana/i/ będą przetwarzane na podstawie art. 6 ust. 1 lit. a, c ogólnego rozporządzenie j/w o ochronie danych oraz Kodeksu Pracy – Ustawa z dnia 26 czerwca 1974 r. (t.j. Dz. U. z 2018 r., poz. 108). Podstawą legalności przetwarzania są cele wynikające z prawnie uzasadnionych interesów realizowanych przez administratora (realizacja statutowych zadań dydaktycznych, opiekuńczych i wychowawczych w placówce). 4. Odbiorcami Pana/Pani danych osobowych będą wyłącznie podmioty uprawnione do uzyskania danych osobowych na podstawie przepisów prawa. 5. Dane osobowe Pana/Pani będą przechowywane przez okres wskazany w przepisach o archiwizacji lub innych przepisach prawa. 6. Posiada Pan/Pani prawo do: żądania od administratora dostępu do danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania oraz prawo do cofnięcia zgody – nie obowiązuje, jeśli dane przetwarzane są na podstawie przepisów prawa. 7. Przysługuje Panu/Pani prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego, tj. Prezesa Urzędu Ochrony Danych. 8. Podanie danych osobowych jest wymogiem ustawowym i jest obowiązkowe ze względu na przepisy prawa pracy, a w pozostałym zakresie jest dobrowolne.
  • Logowanie