• Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

     • W tym roku nasza szkoła uczestniczy w akcji X Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia organizowanej 2 października 2020 r. pod hasłem: Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają!

      Akcja ma na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia. Uczniowie, którzy w trakcie wakacji zdążyli zapomnieć tabliczkę mnożenia, mają okazję nadrobić te zaległości. Dorośli mogą popisać się przed dziećmi doskonałą znajomością trudnych przypadków mnożenia.

      Program:

      28.09.-01.10.2020.Przypominamy sobie tabliczkę mnożenia - w domu, w szkole.

      02.10.2020. Egzaminy z tabliczki mnożenia

      W tym roku w naszej szkole zostanie wybrany Mistrz Tabliczki Mnożenia oraz najlepsza klasa. Ponadto w tym dniu nauczyciele matematyki będą podczas przerw sprawdzać znajomość tabliczki mnożenia, dlatego warto mieć się na baczności.Zapraszamy do aktywnego uczestniczenia w akcji w gronie rodzinnym!

      Więcej informacji: www.wmtday.org.

     • Dzień szpilek - akcja charytatywna (25.09.2020)

     • Zakładamy szpilki i pobijamy nowy rekord dla dzieci zmagających się z nowotworem

      Nasza szkoła przyłącza się do organizowanej przez sklep internetowy Moliera2,  akcji charytatywnej pod hasłem #DzienSzpilek. W ramach inicjatywy za każde zdjęcie w szpilkach wraz z hashtagiem #dzienszpilek, które zostanie opublikowane na Facebooku lub Instagaramie 25 września, platforma przekaże 2 zł na rzecz fundacji Alivia.Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału

      Okaż serce, to nic nie kosztuje :)                           

      Samorząd Uczniowski

     • "Mój Anioł Stróż"

     • Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w  VIII archidiecezjalnym konkursie  plastycznym dla uczniów szkół podstawowych i dzieci przedszkolnych pt:"Mój Anioł Stróż",którego celem jest kształtowanie postaw twórczych,propagowanie wartości chrześcijańskich.

      Przedstawiamy prace naszych uczniów,trzymając tym samym  za nich kciuki.

     • Rok szkolny 2020/2021

     • Gorąco witamy wszystkich uczniów, którzy już od jutra rozpoczną kolejną przygodę z edukacją.

      Życzymy wielu sukcesów w rozpoczętym roku szkolnym 2020/2021, pogody ducha, uśmiechu i chęci do pracy

     • Bezpieczny powrót do szkoły

     • Drodzy uczniowie, 

      przed powrotem do szkoły zachęcamy do zapoznania się z ważnymi zasadami, które bez wątpienia ułatwią nam powrót do szkolnej ławki. 

      Warto je zapamiętać. 

      Do zobaczenia już wkrótce :)

     • Spis podręczników - religia

     • Wykaz podręczników i ćwiczeń do religii do zakupienia na rok szkolny 2020/2021.

      Pozostałe podręczniki do klas I-VIII zostaną zakupione przez szkołę z dotacji celowej.

       

      Oddział Przedszkolny

      Podręcznik z ćwiczeniami (cz. I i II)- „Kocham Pana Jezusa”

      Redaktor: ks. Paweł Płaczek

      ISBN 978-83-8065-256-9

      Klasa „I” SP

      Podręcznik: „Bóg jest naszym Ojcem”

      Karta pracy: cz. I i II „Bóg jest naszym Ojcem”.

      Redaktor: ks. Paweł Płaczek

       Nr programu nauczania: AZ -1-01/18

      Klasa „III” SP

      Podręcznik: „Przyjmujemy Pana Jezusa”

      Karta pracy: „Przyjmujemy Pana Jezusa”

      Redaktor: ks. prof. Jan Szpet i Danuta Jackowiak

       Nr programu nauczania: AZ-1-01/10

      Klasa „IV” SP

      Podręcznik: „Jestem chrześcijaninem”

      Redaktor: ks.  prof. Jan Szpet i Danuta Jackowiak

      Nr programu nauczania: AZ-2-01/10

       

      Klasa „VI” SP

      Podręcznik: „Wierzę w Kościół”

      Redaktor: ks. Prof. Jan Szpet i Danuta Jackowiak

      Nr programu nauczania: AZ-2-01/10

      Klasa „VII” SP

      Podręcznik: „Spotkanie ze Słowem”

      Redaktor: ks. prof. Jan Szpet i Danuta Jackowiak

      Nr Programu nauczania: AZ-3-01/10

      Klasa „VIII „SP

      Podręcznik: „Aby nie ustać w drodze

      Redaktor: ks. Prof. Jan Szpet i Danuta Jackowiak

      Nr programu nauczania: AZ-3-01/10

     • Bezpłatne kolonie letnie dla uczestników projektu „Badacze i odkrywcy – szkoła bez ograniczeń”

     • Bezpłatne kolonie letnie dla uczestników

      projektu „Badacze i odkrywcy – szkoła bez ograniczeń”

       

      Urząd Miasta i Gminy w Pobiedziskach ogłosił zapytanie ofertowe dotyczące organizacji bezpłatnych kolonii letnich dla 62 uczniów klas IV-VIII szkół podstawowych       biorących aktywny udział  w  projekcie „Badacze i odkrywcy – szkoła bez ograniczeń” realizowanego przez Gminę Pobiedziska i Betterfield s.c. w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020 współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego oraz budżetu państwa.

      W trakcie kolonii Uczestnicy będą mieć zagwarantowany transport, nocleg, pełne wyżywienie, opiekę wykwalifikowanej kadry oraz opiekę zdrowotną. W trakcie pobytu będzie realizowany program nauki języka angielskiego lub języka niemieckiego oraz zajęć przyrodniczych. Po zajęciach edukacyjnych przygotowano dla Uczestników wiele atrakcji.

      Kolonie (turnus 14 dniowy)  odbędą się w okresie 27.07-31.08.2020 r. w miejscowości położonej do 150 km od Pobiedzisk.

      Wypoczynek dzieci będzie zorganizowany zgodnie z zasadami reżimu sanitarnego.

      Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc prosimy o złożenie wstępnej deklaracji udziału dziecka w kolonii na formularzu przesłanym rodzicom poprzez „LIBRUS-a”

      INFO1_formularz

      Szczegółowe informacje dotyczące miejsca i terminu kolonii oraz zgłoszenia udziału zostaną podane wkrótce po wyłonieniu Wykonawcy kolonii.

       

                                       

       

       

                                         

     • Lista dzieci przyjętych w rekrutacji uzupełniającej

     • Zgodnie z & 11 b Rozporządzenia MEN z dnia 25 marca 2020 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie szczegółowych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 wyniki postępowania rekrutacyjnego podaje się do publicznej wiadomości także na stronach internetowych jednostek systemu oświaty.

       

      Na  dzień  dzisiejszy ,tj 18.06.2020 r. Szkoła Podstawowa im. prof. J. Kostrzewskiego w Węglewie dysponuje dzisiecioma miejscami wolnymi w klasie 1 i  dziewięcioma miejscami wolnymi w oddziale przedszkolnym.

     • Egzamin ósmoklasisty

     • Wszystkim podchodzącym od jutra do egzaminów, a w szczególności naszym ósmoklasistom życzymy powodzenia, jasnego umysłu, spokoju i łatwych zadań ;) 

     • Lista dzieci zakwalifikowanych-rekrutacja uzupełniająca

     • Zgodnie z & 11 b Rozporządzenia MEN z dnia 25 marca 2020 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie szczegółowych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 wyniki postępowania rekrutacyjnego podaje się do publicznej wiadomości także na stronach internetowych jednostek systemu oświaty.

      Lista dzieci zakwalifikowanych-rekrutacja uzupełniająca

     • Dzień Dziecka

     • Z okazji Dnia Dziecka życzymy ,aby wszystkie fajne dni w żółwim tempie upływały i w przygody opiewały. By nie było porannej pobudki,a wiatr rozwiewał wszystkie smutki.

       

      Wszystkim dzieciom dużo uśmiechu, pogody ducha i samych radosnych chwil życzy Grono Pedagogiczne wraz z Panią Dyrektor.

     • 100 ROCZNICA URODZIN ŚW. JANA PAWŁA II

     • JAN PAWEŁ II ( 18.05.1920-  02.04.2005)

      Z okazji 100 rocznicy urodzin  Karola Wojtyły- Jana Pawła II, którą świętujemy 18 maja 2020 roku, składamy cześć i hołd.
      Dedykujemy Jemu przepiękną  piosenkę o Świętym Janie Pawle II pt. „ Nie zastąpi Ciebie nikt".

       

      Dziękujemy uczniom naszej szkoły: Emilii  Cieśla, Joannie Ziółkowskiej , Bartoszowi Marciniakowi, Wojciechowi Koralewskiego, Amelii Palacz, Magdalenie Cieśla  za wzięcie  udziału w Olimpiadzie Wiedzy o Janie Pawle II, która odbyła się on-line 13.05.2020r.

     • Informacja o rekrutacji uzupełniającej.

     • Od dnia 19 maja 2020 r., rozpoczyna się rekrutacja uzupełniająca do przedszkoli publicznych i klas pierwszych szkół podstawowych. Odbywa się ona dokładnie według takich samych zasad, jak postępowanie rekrutacyjne przez platformę internetową https://nabor.pcss.pl/pobiedziska

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa w Węglewie im. prof. Józefa Kostrzewskiego
   • 061 8177 046
   • Szkoła Podstawowa w Węglewie im. prof. J. Kostrzewskiego, 62-010 Pobiedziska Poland
   • http://spweglewo.biposwiata.pl Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (4.5.2016 L 119/38 Dziennik Urzędowy Unii Europejskiej PL) informuję, że: 1. Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Prof. Józefa Kostrzewskiego w Węglewie tel: 618177046, e-mail: szkolaweglewo@wp.pl 2. Kontakt z Inspektorem Ochrony Danych w Szkole Podstawowej im. Prof. Józefa Kostrzewskiego w Węglewie możliwy jest pod numerem tel. 618177046. 3. Dane osobowe Pana/i/ będą przetwarzane na podstawie art. 6 ust. 1 lit. a, c ogólnego rozporządzenie j/w o ochronie danych oraz Kodeksu Pracy – Ustawa z dnia 26 czerwca 1974 r. (t.j. Dz. U. z 2018 r., poz. 108). Podstawą legalności przetwarzania są cele wynikające z prawnie uzasadnionych interesów realizowanych przez administratora (realizacja statutowych zadań dydaktycznych, opiekuńczych i wychowawczych w placówce). 4. Odbiorcami Pana/Pani danych osobowych będą wyłącznie podmioty uprawnione do uzyskania danych osobowych na podstawie przepisów prawa. 5. Dane osobowe Pana/Pani będą przechowywane przez okres wskazany w przepisach o archiwizacji lub innych przepisach prawa. 6. Posiada Pan/Pani prawo do: żądania od administratora dostępu do danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania oraz prawo do cofnięcia zgody – nie obowiązuje, jeśli dane przetwarzane są na podstawie przepisów prawa. 7. Przysługuje Panu/Pani prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego, tj. Prezesa Urzędu Ochrony Danych. 8. Podanie danych osobowych jest wymogiem ustawowym i jest obowiązkowe ze względu na przepisy prawa pracy, a w pozostałym zakresie jest dobrowolne.
  • Logowanie