KONKURS PLASTYCZNY DLA UCZNIÓW KLAS I-III I IV-V
Dobry Start
Egzamin na kartę rowerową
W dniu 16 czerwca 2021 r. uczniowie kl. IV Szkoły Podstawowej im. prof. Józefa Kostrzewskiego w Węglewie przystąpili do egzaminu praktycznego na kartę rowerową.
Egzamin teoretyczny odbył się 9 czerwca 2021 r.
Nad bezpiecznym i sprawnym przeprowadzeniem egzaminu czuwała nauczycielka techniki – p. Małgorzata Gdula oraz nauczycielka współorganizująca kształcenie – p. Katarzyna Płoska. Zostali również zaproszeni dwaj policjanci z Posterunku Policji w Pobiedziskach.
Uczniowie mieli do pokonania wyznaczoną trasę, później odpowiadali jeszcze na dodatkowe pytania dotyczące zasad ruchu drogowego, znaków drogowych i budowy roweru. Panowie policjanci sprawdzili także, czy uczniowie potrafią prawidłowo przechodzić przez jezdnię.
Egzamin na kartę rowerową zdało 14 uczniów.
Uczniowie posiadali kamizelki odblaskowe i kaski na głowę.
Wszystkim szczęśliwym posiadaczom – pierwszego w życiu „prawa jazdy”
Gratulujemy!
10
Dzień Sportu 7.06.2021
Za nami Dzień Sportu obfitujący w dużo emocji, słońca i świetnej zabawy. Uczniowie mogli wykazać się swoją sprawnością fizyczną biorąc udział w różnorakich konkurencjach.
Przerwy umilała Pani Dyrektor częstując słodkościami.
Dzień zwieńczył turniej w Dwa Ognie rozegrany pomiędzy kadra nauczycielską a uczniami.
15
Podwórko Nivea
PODWÓRKO NIVEA
Gmina Pobiedziska bierze udział w konkursie na „PODWÓRKO NIVEA” . Nagrodą główną jest plac zabaw dla dzieci. Na jego lokalizację wyznaczyliśmy teren przy Orliku w Pobiedziskach, ul. Kiszkowska 7. W ramach konkursu przygotowaliśmy prezentację „Jak dzieci dbają w trudnych czasach o podtrzymywanie pozytywnych relacji z rówieśnikami i/lub rodziną” (dostępna na www.pobiedziska.pl lub na https://www.facebook.com/GminaPobiedziska/).
Teraz potrzebujemy Waszego wsparcia!
Aby oddać swój głos musisz:
- Utworzyć konto na https://podworko.nivea.pl/
- Zalogować się po otrzymaniu linku aktywacyjnego
- Wybrać lokalizację: POBIEDZISKA
WAŻNE!!!
Swój głos możesz oddawać codziennie w odstępie 24 godzin między każdym głosowaniem. W kategorii miejscowości poniżej 20 tysięcy mieszkańców wygrywa tylko 5 z 385 zgłoszonych lokalizacji.
Głosowanie trwa od 24 maja do 15 lipca. Żeby zwiększyć naszą szansę na wygraną, bądź z nami codziennie, zachęć do oddawania głosu rodzinę, przyjaciół, znajomych !!!
Dzień Dziecka
Z okazji Dnia Dziecka wszystkim dzieciom życzymy wielu powodów do uśmiechu i radości. Samych sukcesów, rozwijania swoich talentów i pasji oraz beztroskiej zabawy, spełnienia wszystkich marzeń, prawdziwych przyjaciół i kochającej rodziny.
Cieszcie się małymi rzeczami,
Róbcie to, co Was uszczęśliwia,
Śmiejcie się tyle, ile oddychacie
i żyjcie tak, by niczego nie żałować.
Święto Konstytucji 3 Maja w przedszkolu
Dzieci z grupy Słoneczka wraz z panią Martą z okazji Dnia Flagi oraz Konstytucji 3 maja, utrwaliły wiadomości o symbolach narodowych, wykonały flagę Polski oraz nauczyły się wierszyka o barwach narodowych.
Święto Konstytucji 3 Maja
W tym roku po raz 230 będziemy obchodzić rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja.
__________________________________________________________________________
Czym jest Konstytucja? Konstytucja to najważniejszy dokument w państwie.
Konstytucja nazywana jest także ustawą zasadniczą, która określa czym zajmują się organy władzy, w jaki sposób są wybierane i nadzorowane.
Konstytucja 3 Maja była pierwszą uchwaloną konstytucją w Europie i drugą na świecie. Z konstytucją wiązały się nadzieje, które dotyczyły umocnienia Polski na arenie międzynarodowej oraz naprawy upadającego państwa. Była też szansą na możliwość przeprowadzenia reform oraz na zapewnienie niezależności państwa od groźnych sąsiadów.
W 1918 roku 3 maja stał się świętem państwowym, jednak po wojnie obchody rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja zostały zakazane. Na szczęście od 1990 roku możemy na nowo celebrować ten dzień.
J. P.
Wyniki konkursu
Uczniowie z klas 1-4 wzięli udział w XI Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym dla Dzieci pod hasłem „Bezpiecznie na wsi mamy – od 30 lat z KRUS wypadkom zapobiegamy”
W poznańskim etapie regionalnym w kategorii klas 0-3
I miejsce zajęła praca Huberta Malczewskiego ,
III miejsce praca Olgi Cichosz.
Laureatom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Wszystkim uczniom dziękujemy za udział w konkursie.
Dzień Świadomości Autyzmu.
Z kącika psychologa
Obchody Światowego Dnia Świadomości Autyzmu w naszej szkole.
Wesołych Świąt!
Konkurs
Światowy Dzień Zespołu Downa
Każdemu z nas data 21 marca kojarzy się z rozpoczęciem wiosny- najbardziej kolorowej pory roku. Od 2005 roku tego dnia obchodzimy także Światowy Dzień Zespołu Downa. Dlaczego akurat 21 marca? Data ta nie jest przypadkowa! Nawiązuje bowiem do trzeciego chromosomu w dwudziestej pierwszej parze chromosomów (21.03), który powoduje występowanie tej wady genetycznej.
Tego dnia obchodzimy również Dzień Kolorowej Skarpetki. Wszyscy, którzy solidaryzują się z osobami z Zespołem Downa zakładają tego dnia kolorowe skarpetki – najlepiej nie do pary. Uczniowie klasy VI przygotowali piękną wystawę zdjęć.
Z tej okazji Pani Jagoda zachęca wszystkich do lektury wartościowych książek, których bohaterami są osoby z Zespołem Downa :
- Aleksandra Chmielewska, Bajki bez barier cz. V- Tajemnica znikających ciasteczek – propozycja dla przedszkolaków i uczniów klas I-III
- Katarzyna Ryrych, Wyspa mojej siostry – propozycja dla uczniów klas IV-VI
- Dorota Terakowska, Poczwarka – propozycja dla uczniów klas VII-VIII
Dzień Liczby Pi
Dzień Liczby PI
______________________
W tym roku już poraz kolejny musieliśmy obchodzić światowy Dzień Liczby Pi w formie online. Z racji tego, iż tym razem 14 marca wypadł w niedziele, w naszej szkole już w piątek odbyły się ciekawe Pi-lekcje.
Uczniowie dowiedzieli się jaki jest związek pomiędzy Liczbą Pi, a Ludolfiną czy stałą Archimedesa, poznali rozwinięcie dziesiętne liczby (nawet do biliona cyfr po przecinku) oraz mieli możliwość sprawdzić czy to prawda, że każda data urodzenia znajduje się w rozwinięciu liczby π.
Starsze klasy mogły sprawdzić swoją wiedzę na temat ludolfiny w "Pilionerach" oraz poznać nazwisko sławnego fizyka, który obchodzi swoje urodziny właśnie 14 marca.
Ponadto nasza szkoła wzięła udział w ogólnopolskiej akcji "Zaπszmy π". Na podstawie podesłanych zdjęć utworzono szkolne rozwinięcie liczby Pi.
Odniesienia do tego dnia nie zabrakło również w kuchni. Powstało wiele pyszności, które bez wątpienia umiliły świętowanie 14 marca.
Chętni uczniowie wykonali również plakaty dotyczące Liczby Pi, tym samym mogąc wziąć udział w konkursie plastycznym organizowanym w naszej szkole. Wyniki niebawem :)
13
Wiosenny spacer dla Olgi
Drodzy Uczniowie,
przyłączamy się do wspaniałej akcji "Wiosenny spacer dla Olgi". Wykonajcie w domu rysunek, laurkę (może być ich kilka) i przynieście je do naszej szkoły do dnia 18.03.
Waszymi pracami zostanie udekorowana trasa Pobiedziska-Kiszkowo,którą przejdzie wiosenny korowód w dniu 21.03.2021.
Razem dla Olgi!
Dzień Kobiet 2021
Jest w roku taki dzień,
W którym smutki idą w cień,
Więc z okazji dnia tego
Życzymy Wam wszystkiego najlepszego,
Dużo zdrowia i radości,
Szczęścia w życiu i miłości,
Moc najpiękniejszych wrażeń
I spełnienia wszystkich marzeń
Konkurs plastyczno-graficzny pt:"Moje miejsce w gminie"
Drodzy Uczniowie,
tym z Was ,którzy wykonali prace na konkurs pięknie dziękujemy.
Termin oddania prac został przedłużony, a w związku z tym pozostało kilka dni na złożenie prac. Zapraszamy do udziału w konkursie.
Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych
„Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych ma być wyrazem hołdu dla żołnierzy drugiej konspiracji za świadectwo męstwa, niezłomnej postawy patriotycznej i przywiązania do tradycji niepodległościowych, za krew przelaną w obronie ojczyzny” – napisał w lutym 2010 r. prezydent Lech Kaczyński, który podjął inicjatywę ustawodawczą w zakresie uchwalenia tego święta. Ta idea, podtrzymana przez kolejnego prezydenta Bronisława Komorowskiego, została zrealizowana ustawą z 3 lutego 2011 r. O wprowadzenie tego święta ubiegał się również prezes IPN Janusz Kurtyka.
Temat Żołnierzy Wyklętych stał się szerzej znany dopiero na początku lat 90-tych XX wieku. Stało się to w dużej mierze dzięki wystawie „Żołnierze Wyklęci – antykomunistyczne podziemie zbrojne po 1944 r.”, przygotowanej w 1993 r. przez Ligę Republikańską na Uniwersytecie Warszawskim.
Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” przypada na 1 marca. Tego dnia w 1951 r. w więzieniu na warszawskim Mokotowie, po pokazowym procesie, zostali rozstrzelani przywódcy IV Zarządu Głównego Zrzeszenia „Wolność i Niezawisłość” – prezes WiN ppłk Łukasz Ciepliński („Pług”, „Ludwik”) i jego najbliżsi współpracownicy: Adam Lazarowicz, Mieczysław Kawalec, Józef Rzepka, Franciszek Błażej, Józef Batory i Karol Chmiel. Ich ciała komuniści zakopali w nieznanym miejscu.
żródło: https://ipn.gov.pl/
Dzień Patrona
- 6
25 lutego był wyjątkowym dniem dla naszej szkoły.
W tym dniu obchodziliśmy 36-lecie nadania szkole imienia Profesora Józefa Kostrzewskiego oraz świętowaliśmy 136 rocznicę Jego urodzin.
Z tej okazji uczniowie klasy VII krótko przedstawili życiorys profesora. Film
Natomiast klasa I w sposób nietypowy uczciła pamięć profesora Józefa Kostrzewskiego.
Najpierw poznaliśmy na czym polega praca archeologa. Następnie dzieci same mogły prowadzić prace wykopaliskowe na przygotowanych stanowiskach na placu zabaw. Ukryte w ziemi skarby po oczyszczeniu i złożeniu w całość wskazały miejsce w którym znajduje się wskazówka do dalszych działań . W starym zegarze w bibliotece , w książkach i w kuferku uczniowie znaleźli materiały z których dowiedzieli się czym zajmował się nasz patron . Na koniec poszliśmy zapalić znicz na grobie rodziców Józefa Kostrzewskiego , a następnie odszukaliśmy miejsce w którym kiedyś stał rodzinny dom profesora.
Dzień Języka Ojczystego
- 2
21 lutego obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego, zwany także Międzynarodowym Dniem Dziedzictwa Językowego. Święto zostało ustanowione przez UNESCO 17 listopada 1999 roku, aby upamiętnić ważne wydarzenie. W 1952 roku w Bangladeszu miała miejsce demonstracja, podczas której domagano się nadania językowi bengalskiemu statusu języka urzędowego. W czasie jej trwania zginęło pięciu młodych ludzi.
Z tej okazji uczniowie klas IV-VIII przygotowali plakaty, które przypominają nam o codziennym używaniu poprawnej polszczyzny.
Spójrzcie tylko na te przepiękne prace!
Archiwum Aktualności
- Październik 2024
- Styczeń 2024
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Październik 2022
- Wrzesień 2022
- Sierpień 2022
- Lipiec 2022
- Czerwiec 2022
- Maj 2022
- Kwiecień 2022
- Marzec 2022
- Luty 2022
- Styczeń 2022
- Grudzień 2021
- Listopad 2021
- Październik 2021
- Sierpień 2021
- Lipiec 2021
- Czerwiec 2021
- Wszystkie