W ostatni czwartek listopada Amerykanie obchodzą w gronie rodzinnym Święto Dziękczynienia,
dziękując za mijający rok.
Uczniowie naszej szkoły poznali tradycje związane z tym świętem i wysłali kartki z życzeniami do szkoły polonijnej w New Jersey.
W ostatni czwartek listopada Amerykanie obchodzą w gronie rodzinnym Święto Dziękczynienia,
dziękując za mijający rok.
Uczniowie naszej szkoły poznali tradycje związane z tym świętem i wysłali kartki z życzeniami do szkoły polonijnej w New Jersey.
Dziś obchodzimy Święto Pluszowego Misia. Data ta, czyli 25 listopada, nie jest przypadkowa, bo tego dnia przypada rocznica powstania tej maskotki.
Uczniowie z naszej szkoły poprzynosili swoje ulubione pluszowe misie, a także poprzebierali się.
Projekt pod hasłem " Tydzień Dobrych Manier i Życzliwości" zakończyliśmy prezentacją plakatów, wierszy, piosenek, haseł i scenek związanych z tematyką. Na zakończenie zostali wybrani Gentelmeni i Damy klasowe.
„Gdziekolwiek jest człowiek,jest okazja do życzliwości”.
Seneka
21 listopada-Dzień Życzliwości i Pozdrowień był doskonałym dniem na przypomnienie sobie, jak ważny jest uśmiech na twarzy i jak istotne w naszym życiu są słowa: dzień dobry ,proszę, dziękuję, przepraszam, do widzenia.
W tym tygodniu obchodzimy: "Tydzień dobrych manier ".W ramach dzisiejszych działań uczniowie wykonywali: "Drzewo życzliwości" na gazetce na korytarzu – każda klasa zawiesiła na listkach wyrazy kojarzące się z dobrymi manierami i życzliwością. Uczniowie klasy 7 przygotowali dla Wszystkich miłe wiadomości wraz ze słodkim upominkiem. W wiadomościach niektóre wyrazy zostały przez siódmoklasistów zakodowane. Zadanie polegało na odszyfrowaniu, przy wykorzystaniu wiadomości o szyfrach umieszczonych na tablicy na szkolnym korytarzu. Były to szyfry: GA-DE-RY-PO-LU-KI, szyfr POLIBIUSZA oraz szyfr CZEKOLADKA.
Jakim szyfrem zakodowana była zakodowana wiadomość? Na to pytanie należało odpowiedzieć sobie samemu, dopasowując odpowiedni szyfr z tablicy.
Świętujmy, więc ten dzień każdego dnia. Albowiem bycie życzliwym i uprzejmym nic nie kosztuje, a może sprawić innym wiele radości.
Dzięki inicjatywie: ”Tydzień dobrych manier” pokazaliśmy, że życzliwość w naszej szkole jest nie tylko wyimaginowanym pojęciem, ale częściowo naszym stylem życia.
Życzymy więc Wszystkim pozytywnej energii i życzliwego spojrzenia na drugiego człowieka .
Pozdrawiamy serdecznie
Szkoła Podstawowa im. prof. Józefa Kostrzewskiego w Węglewie w dniu 17 listopada dołączyła do społeczności szkolnych na całym świecie, świętujących XIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Zrealizowaliśmy tym samym Moduł II, zad.8 Ogólnopolskiego Projektu „Nie(zwykła) matematyka”.
Bawiliśmy się wybornie. Na lekcjach matematyki odbyły się egzaminy ze znajomości tabliczki mnożenia. Każdy uczeń, który bezbłędnie uzupełnił 5 „tabliczkowych” działań, uzyskał tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia oraz ocenę bardzo dobrą z matematyki. Cieszymy się bardzo, ponieważ w naszej szkole mamy wielu ekspertów tej umiejętności.
Na szkolnym korytarzu pojawił się patrol egzaminacyjny, który przeprowadzał dodatkowe egzaminy dla chętnych uczniów ale również dla Nauczycieli, Pracowników szkoły oraz Rodziców. Tym razem dobrze zdany egzamin kończył się wręczeniem mini cukiereczka i certyfikatu Mistrza Tabliczki Mnożenia. Wszystkim chętnym serdecznie dziękujemy za odwagę i udział w naszej zabawie. Należy podkreślić, że dorośli poradzili sobie z egzaminem doskonale.
Ponadto tabliczkę mnożenia doskonaliliśmy przy okazji gier i zabaw: tabliczkowe statki, tabliczki szczęścia, Muchołapki, „Najszybsi budowlańcy tabliczkowych wież z kubeczków”, rysowanie tabliczkowych potworków.
W każdej klasie wyłoniliśmy zwycięzców konkursu „Tabliczkowego Muchołapa” oraz konkursu duetów „Najszybsi Budowlańcy Tabliczkowych Piramid”. Najlepszym w całej szkole w konkursie „Muchołapki” okazał się Filip Palacz z klasy 4, zaś zwycięzcami konkursu duetów układających piramidy z kubeczków zostali Julia Cieśla i Wiktor Cichosz z klasy 7.
Uczniowie każdej z klas, pracując pod czujnym okiem p. Katarzyny Płoski, zaprojektowali ciekawe torby na zakupy z motywem tabliczki mnożenia.
Dzień Tabliczki Mnożenia zaliczamy do bardzo udanych i na pewno w kolejnym roku wrócimy z podobnymi działaniami. Będziemy szlifować umiejętność, która jest niezbędna, aby z Królową Nauk nie mieć kłopotów
Uczennice naszej szkoły:Amelka,Basia,Kinga i Olga wzięły udział w XII Regionalnym Dziecięcym Przeglądzie Pieśni Ludowej „Kukułeczka”.
Poziom występów naszych dziewczynek,jak i wszystkich uczestników był wysoki. Cieszy fakt,że przy okazji występu nasze dziewczynki się świetnie bawiły i nie dało się zauważyć tremy
Na lekcjach informatyki uczniowie projektowali ozdoby świąteczne,które następnie drukowali z wykorzystaniem drukarki 3D.
Bombka zaprojektowana przez Klaudię pięknie się komponuje z szyszką #laboratoriaprzyszłości
Delegacja naszej szkoły uczestniczyła w obchodach 105. Rocznicy Odzyskania Niepodległości, które odbyły się w Pobiedziskach.
„Jaki piękny mamy kraj”
Dzień dzisiejszy w naszej szkole miał bardzo podniosły charakter, gdyż uroczyście obchodzono 105 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.
Uroczysty apel rozpoczął się o godz.10.15. Uczniowie przypomnieli widowni historię losów państwa polskiego w drodze do odzyskania niepodległości.
Następnie zaprezentowały się nasze przedszkolaki w piosence: ”Jaki piękny mamy kraj”.
W drugiej części apelu odbyło się wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych. A dokładnie o godz.11.11 cała społeczność szkolna wspólnie odśpiewała: ”Mazurek Dąbrowskiego ”.
Serdecznie dziękujemy organizatorom tego pięknego dnia za tę wspaniałą uroczystość i wykonane dekoracje