• Egzamin na kartę rowerową

     •  

      W dniu 16 czerwca 2021 r. uczniowie kl. IV Szkoły Podstawowej im. prof. Józefa Kostrzewskiego w Węglewie przystąpili do egzaminu praktycznego na kartę rowerową.

      Egzamin teoretyczny odbył się 9 czerwca 2021 r.

      Nad bezpiecznym i sprawnym przeprowadzeniem egzaminu czuwała nauczycielka techniki – p. Małgorzata Gdula oraz nauczycielka współorganizująca kształcenie – p. Katarzyna Płoska. Zostali również zaproszeni dwaj policjanci z Posterunku Policji w Pobiedziskach.

      Uczniowie mieli do pokonania wyznaczoną trasę, później odpowiadali jeszcze na dodatkowe pytania dotyczące zasad ruchu drogowego, znaków drogowych i budowy roweru. Panowie policjanci sprawdzili także, czy uczniowie potrafią prawidłowo przechodzić przez jezdnię.

      Egzamin na kartę rowerową zdało 14 uczniów.

      Uczniowie posiadali kamizelki odblaskowe i kaski na głowę.

      Wszystkim szczęśliwym posiadaczom – pierwszego w życiu „prawa jazdy”

      Gratulujemy!

     • Dzień Sportu 7.06.2021

     • Za nami Dzień Sportu obfitujący w dużo emocji, słońca i świetnej zabawy. Uczniowie mogli wykazać się swoją sprawnością fizyczną biorąc udział w różnorakich konkurencjach.

      Przerwy umilała Pani Dyrektor częstując słodkościami.

      Dzień zwieńczył turniej w Dwa Ognie rozegrany pomiędzy kadra nauczycielską a uczniami.

       

     • Podwórko Nivea

     • PODWÓRKO NIVEA

      Gmina Pobiedziska bierze udział w konkursie na „PODWÓRKO NIVEA” . Nagrodą główną jest plac zabaw dla dzieci. Na jego lokalizację wyznaczyliśmy  teren przy Orliku w Pobiedziskach, ul. Kiszkowska 7.  W ramach konkursu przygotowaliśmy prezentację  „Jak dzieci dbają w trudnych czasach o podtrzymywanie pozytywnych relacji z rówieśnikami i/lub rodziną” (dostępna na www.pobiedziska.pl lub na https://www.facebook.com/GminaPobiedziska/).

      Teraz potrzebujemy Waszego wsparcia!

       Aby oddać swój głos musisz:

      1. Utworzyć konto na https://podworko.nivea.pl/
      2. Zalogować się po otrzymaniu linku aktywacyjnego
      3. Wybrać lokalizację: POBIEDZISKA

      WAŻNE!!!

      Swój głos możesz oddawać codziennie w odstępie 24 godzin między każdym głosowaniem. W kategorii miejscowości poniżej 20 tysięcy mieszkańców wygrywa tylko 5 z 385 zgłoszonych lokalizacji.

      Głosowanie trwa od 24 maja do 15 lipca. Żeby zwiększyć naszą szansę na wygraną, bądź z nami codziennie, zachęć do oddawania  głosu rodzinę, przyjaciół, znajomych !!!

     • Dzień Dziecka

     • Z okazji Dnia Dziecka wszystkim dzieciom życzymy wielu powodów do uśmiechu i radości. Samych sukcesów, rozwijania swoich talentów i pasji oraz beztroskiej zabawy, spełnienia wszystkich marzeń, prawdziwych przyjaciół i kochającej rodziny.

      Cieszcie się małymi rzeczami,

      Róbcie to, co Was uszczęśliwia,

      Śmiejcie się tyle, ile oddychacie

      i żyjcie tak, by niczego nie żałować.

     • Święto Konstytucji 3 Maja w przedszkolu

     • Dzieci z grupy Słoneczka wraz z panią Martą z okazji Dnia Flagi oraz Konstytucji 3 maja, utrwaliły wiadomości o symbolach narodowych, wykonały flagę Polski oraz nauczyły się wierszyka o barwach narodowych.

     • Święto Konstytucji 3 Maja

     • W tym roku po raz 230 będziemy obchodzić rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

      __________________________________________________________________________

      Czym jest Konstytucja? Konstytucja to najważniejszy dokument w państwie.

      Konstytucja nazywana jest także ustawą zasadniczą, która określa czym zajmują się organy władzy, w jaki sposób są wybierane i nadzorowane.

      Konstytucja 3 Maja była pierwszą uchwaloną konstytucją w Europie i drugą na świecie. Z konstytucją wiązały się nadzieje, które dotyczyły umocnienia Polski na arenie międzynarodowej oraz naprawy upadającego państwa. Była też szansą na możliwość przeprowadzenia reform  oraz na zapewnienie niezależności państwa od groźnych sąsiadów.

      W 1918 roku 3 maja stał się świętem państwowym, jednak po wojnie obchody rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja zostały zakazane. Na szczęście od 1990 roku możemy na nowo celebrować ten dzień.

       

      J. P. 

     • Wyniki konkursu

     • Uczniowie z klas 1-4 wzięli udział w  XI Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym dla Dzieci pod hasłem „Bezpiecznie na wsi mamy – od 30 lat z KRUS wypadkom zapobiegamy” 

      W  poznańskim etapie regionalnym  w kategorii klas 0-3

      I miejsce zajęła praca  Huberta Malczewskiego ,

      III miejsce praca Olgi Cichosz.

      Laureatom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Wszystkim uczniom dziękujemy za udział w konkursie.

     • Światowy Dzień Zespołu Downa

     • Każdemu z nas data 21 marca kojarzy się z rozpoczęciem wiosny- najbardziej kolorowej pory roku. Od 2005 roku tego dnia obchodzimy także Światowy Dzień Zespołu Downa. Dlaczego akurat 21 marca? Data ta nie jest przypadkowa! Nawiązuje bowiem do trzeciego chromosomu w dwudziestej pierwszej parze chromosomów (21.03), który powoduje występowanie tej wady genetycznej.

      Tego dnia obchodzimy również Dzień Kolorowej Skarpetki. Wszyscy, którzy solidaryzują się z osobami z Zespołem Downa zakładają tego dnia kolorowe skarpetki – najlepiej nie do pary. Uczniowie klasy VI przygotowali piękną wystawę zdjęć.

      Z tej okazji Pani Jagoda zachęca wszystkich do lektury wartościowych książek, których bohaterami są osoby z Zespołem Downa :

      1. Aleksandra Chmielewska, Bajki bez barier cz. V- Tajemnica znikających ciasteczek – propozycja dla przedszkolaków i uczniów klas I-III
      2. Katarzyna Ryrych, Wyspa mojej siostry – propozycja dla uczniów klas IV-VI
      3. Dorota Terakowska, Poczwarka – propozycja dla uczniów klas VII-VIII
     • Dzień Liczby Pi

     • Dzień Liczby PI

      ______________________

      W tym roku już poraz kolejny musieliśmy obchodzić światowy Dzień Liczby Pi w formie online. Z racji tego, iż tym razem 14 marca wypadł w niedziele, w naszej szkole już w piątek odbyły się ciekawe Pi-lekcje.

      Uczniowie dowiedzieli się jaki jest związek pomiędzy Liczbą Pi, a Ludolfiną czy stałą Archimedesa, poznali rozwinięcie dziesiętne liczby (nawet do biliona cyfr po przecinku) oraz mieli możliwość sprawdzić czy to prawda, że każda data urodzenia znajduje się w rozwinięciu liczby π.

      Starsze klasy mogły sprawdzić swoją wiedzę na temat ludolfiny w "Pilionerach" oraz poznać nazwisko sławnego fizyka, który obchodzi swoje urodziny właśnie 14 marca.

      Ponadto nasza szkoła wzięła udział w ogólnopolskiej akcji "Zaπszmy π". Na podstawie podesłanych zdjęć utworzono szkolne rozwinięcie liczby Pi.

      Odniesienia do tego dnia nie zabrakło również w kuchni. Powstało wiele pyszności, które bez wątpienia umiliły świętowanie 14 marca.

      Chętni uczniowie wykonali również plakaty dotyczące Liczby Pi, tym samym mogąc wziąć udział w konkursie plastycznym organizowanym w naszej szkole. Wyniki niebawem :)

     • Wiosenny spacer dla Olgi

     • Drodzy Uczniowie,

      przyłączamy się do wspaniałej akcji "Wiosenny spacer dla Olgi". Wykonajcie w domu rysunek, laurkę (może być ich kilka) i przynieście je do naszej szkoły do dnia 18.03.

      Waszymi pracami zostanie udekorowana trasa Pobiedziska-Kiszkowo,którą przejdzie wiosenny korowód w dniu 21.03.2021.

      Razem dla Olgi!

     • Dzień Kobiet 2021

     • Jest w roku taki dzień,

      W którym smutki idą w cień,

      Więc z okazji dnia tego

      Życzymy Wam wszystkiego najlepszego,

      Dużo zdrowia i radości,

      Szczęścia w życiu i miłości,

      Moc najpiękniejszych wrażeń

      I spełnienia wszystkich marzeń

       

     • Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

     • „Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych ma być wyrazem hołdu dla żołnierzy drugiej konspiracji za świadectwo męstwa, niezłomnej postawy patriotycznej i przywiązania do tradycji niepodległościowych, za krew przelaną w obronie ojczyzny” – napisał w lutym 2010 r. prezydent Lech Kaczyński, który podjął inicjatywę ustawodawczą w zakresie uchwalenia tego święta. Ta idea, podtrzymana przez kolejnego prezydenta Bronisława Komorowskiego, została zrealizowana ustawą z 3 lutego 2011 r. O wprowadzenie tego święta ubiegał się również prezes IPN Janusz Kurtyka.

      Temat Żołnierzy Wyklętych stał się szerzej znany dopiero na początku lat 90-tych XX wieku. Stało się to w dużej mierze dzięki wystawie „Żołnierze Wyklęci – antykomunistyczne podziemie zbrojne po 1944 r.”, przygotowanej w 1993 r. przez Ligę Republikańską na Uniwersytecie Warszawskim.

      Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” przypada na 1 marca. Tego dnia w 1951 r. w więzieniu na warszawskim Mokotowie, po pokazowym procesie, zostali rozstrzelani przywódcy IV Zarządu Głównego Zrzeszenia „Wolność i Niezawisłość” – prezes WiN ppłk Łukasz Ciepliński („Pług”, „Ludwik”) i jego najbliżsi współpracownicy: Adam Lazarowicz, Mieczysław Kawalec, Józef Rzepka, Franciszek Błażej, Józef Batory i Karol Chmiel. Ich ciała komuniści zakopali w nieznanym miejscu.

      żródło: https://ipn.gov.pl/

     • Dzień Patrona

     • 25 lutego był wyjątkowym dniem dla naszej szkoły.

      W tym dniu obchodziliśmy 36-lecie nadania szkole imienia Profesora Józefa Kostrzewskiego oraz świętowaliśmy  136 rocznicę Jego urodzin.

      Z tej okazji uczniowie klasy VII krótko przedstawili życiorys profesora.  Film

      Natomiast klasa I w sposób nietypowy uczciła pamięć profesora Józefa Kostrzewskiego.

      Najpierw poznaliśmy na czym polega praca archeologa. Następnie dzieci same mogły prowadzić prace wykopaliskowe na przygotowanych stanowiskach na placu zabaw. Ukryte w ziemi skarby po oczyszczeniu i złożeniu w całość wskazały miejsce w którym znajduje się wskazówka do dalszych działań . W starym zegarze w bibliotece , w książkach i w kuferku uczniowie znaleźli materiały z których dowiedzieli się czym zajmował się nasz patron . Na koniec poszliśmy zapalić znicz na grobie rodziców Józefa Kostrzewskiego , a następnie odszukaliśmy miejsce w którym kiedyś stał rodzinny dom profesora.

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa w Węglewie im. prof. Józefa Kostrzewskiego
   • szkolaweglewo@wp.pl
   • 061 8177 046
   • Szkoła Podstawowa w Węglewie im. prof. J. Kostrzewskiego, 62-010 Pobiedziska Poland
   • http://spweglewo.biposwiata.pl Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (4.5.2016 L 119/38 Dziennik Urzędowy Unii Europejskiej PL) informuję, że: 1. Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Prof. Józefa Kostrzewskiego w Węglewie tel: 618177046, e-mail: szkolaweglewo@wp.pl 2. Kontakt z Inspektorem Ochrony Danych w Szkole Podstawowej im. Prof. Józefa Kostrzewskiego w Węglewie możliwy jest pod numerem tel. 618177046. 3. Dane osobowe Pana/i/ będą przetwarzane na podstawie art. 6 ust. 1 lit. a, c ogólnego rozporządzenie j/w o ochronie danych oraz Kodeksu Pracy – Ustawa z dnia 26 czerwca 1974 r. (t.j. Dz. U. z 2018 r., poz. 108). Podstawą legalności przetwarzania są cele wynikające z prawnie uzasadnionych interesów realizowanych przez administratora (realizacja statutowych zadań dydaktycznych, opiekuńczych i wychowawczych w placówce). 4. Odbiorcami Pana/Pani danych osobowych będą wyłącznie podmioty uprawnione do uzyskania danych osobowych na podstawie przepisów prawa. 5. Dane osobowe Pana/Pani będą przechowywane przez okres wskazany w przepisach o archiwizacji lub innych przepisach prawa. 6. Posiada Pan/Pani prawo do: żądania od administratora dostępu do danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania oraz prawo do cofnięcia zgody – nie obowiązuje, jeśli dane przetwarzane są na podstawie przepisów prawa. 7. Przysługuje Panu/Pani prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego, tj. Prezesa Urzędu Ochrony Danych. 8. Podanie danych osobowych jest wymogiem ustawowym i jest obowiązkowe ze względu na przepisy prawa pracy, a w pozostałym zakresie jest dobrowolne.
  • Logowanie