• Bezpłatne kolonie letnie dla uczestników projektu „Badacze i odkrywcy – szkoła bez ograniczeń”

     • Bezpłatne kolonie letnie dla uczestników

      projektu „Badacze i odkrywcy – szkoła bez ograniczeń”

       

      Urząd Miasta i Gminy w Pobiedziskach ogłosił zapytanie ofertowe dotyczące organizacji bezpłatnych kolonii letnich dla 62 uczniów klas IV-VIII szkół podstawowych       biorących aktywny udział  w  projekcie „Badacze i odkrywcy – szkoła bez ograniczeń” realizowanego przez Gminę Pobiedziska i Betterfield s.c. w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020 współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego oraz budżetu państwa.

      W trakcie kolonii Uczestnicy będą mieć zagwarantowany transport, nocleg, pełne wyżywienie, opiekę wykwalifikowanej kadry oraz opiekę zdrowotną. W trakcie pobytu będzie realizowany program nauki języka angielskiego lub języka niemieckiego oraz zajęć przyrodniczych. Po zajęciach edukacyjnych przygotowano dla Uczestników wiele atrakcji.

      Kolonie (turnus 14 dniowy)  odbędą się w okresie 27.07-31.08.2020 r. w miejscowości położonej do 150 km od Pobiedzisk.

      Wypoczynek dzieci będzie zorganizowany zgodnie z zasadami reżimu sanitarnego.

      Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc prosimy o złożenie wstępnej deklaracji udziału dziecka w kolonii na formularzu przesłanym rodzicom poprzez „LIBRUS-a”

      INFO1_formularz

      Szczegółowe informacje dotyczące miejsca i terminu kolonii oraz zgłoszenia udziału zostaną podane wkrótce po wyłonieniu Wykonawcy kolonii.

       

                                       

       

       

                                         

     • Lista dzieci przyjętych w rekrutacji uzupełniającej

     • Zgodnie z & 11 b Rozporządzenia MEN z dnia 25 marca 2020 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie szczegółowych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 wyniki postępowania rekrutacyjnego podaje się do publicznej wiadomości także na stronach internetowych jednostek systemu oświaty.

       

      Na  dzień  dzisiejszy ,tj 18.06.2020 r. Szkoła Podstawowa im. prof. J. Kostrzewskiego w Węglewie dysponuje dzisiecioma miejscami wolnymi w klasie 1 i  dziewięcioma miejscami wolnymi w oddziale przedszkolnym.

     • Egzamin ósmoklasisty

     • Wszystkim podchodzącym od jutra do egzaminów, a w szczególności naszym ósmoklasistom życzymy powodzenia, jasnego umysłu, spokoju i łatwych zadań ;) 

     • Lista dzieci zakwalifikowanych-rekrutacja uzupełniająca

     • Zgodnie z & 11 b Rozporządzenia MEN z dnia 25 marca 2020 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie szczegółowych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 wyniki postępowania rekrutacyjnego podaje się do publicznej wiadomości także na stronach internetowych jednostek systemu oświaty.

      Lista dzieci zakwalifikowanych-rekrutacja uzupełniająca

     • Dzień Dziecka

     • Z okazji Dnia Dziecka życzymy ,aby wszystkie fajne dni w żółwim tempie upływały i w przygody opiewały. By nie było porannej pobudki,a wiatr rozwiewał wszystkie smutki.

       

      Wszystkim dzieciom dużo uśmiechu, pogody ducha i samych radosnych chwil życzy Grono Pedagogiczne wraz z Panią Dyrektor.

     • 100 ROCZNICA URODZIN ŚW. JANA PAWŁA II

     • JAN PAWEŁ II ( 18.05.1920-  02.04.2005)

      Z okazji 100 rocznicy urodzin  Karola Wojtyły- Jana Pawła II, którą świętujemy 18 maja 2020 roku, składamy cześć i hołd.
      Dedykujemy Jemu przepiękną  piosenkę o Świętym Janie Pawle II pt. „ Nie zastąpi Ciebie nikt".

       

      Dziękujemy uczniom naszej szkoły: Emilii  Cieśla, Joannie Ziółkowskiej , Bartoszowi Marciniakowi, Wojciechowi Koralewskiego, Amelii Palacz, Magdalenie Cieśla  za wzięcie  udziału w Olimpiadzie Wiedzy o Janie Pawle II, która odbyła się on-line 13.05.2020r.

     • Informacja o rekrutacji uzupełniającej.

     • Od dnia 19 maja 2020 r., rozpoczyna się rekrutacja uzupełniająca do przedszkoli publicznych i klas pierwszych szkół podstawowych. Odbywa się ona dokładnie według takich samych zasad, jak postępowanie rekrutacyjne przez platformę internetową https://nabor.pcss.pl/pobiedziska

     • Lista dzieci przyjętych

     •  

      Zgodnie z & 11 b Rozporządzenia MEN z dnia 25 marca 2020 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie szczegółowych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 wyniki postępowania rekrutacyjnego podaje się do publicznej wiadomości także na stronach internetowych jednostek systemu oświaty.

       

      Na  dzień  dzisiejszy ,tj 15.04.2020 r. Szkoła Podstawowa i. prof. J. Kostrzewskiego w Węglewie dysponuje 10 miejscami wolnym w klasie 1 i 11 miejscami wolnymi w oddziale przedszkolnym.

       

       

       

     • Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

     • Światowy Dzień Świadomości Autyzmu obchodzimy corocznie 2 kwietnia.

      Według Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) autyzm występuje u 1 na 100 dzieci.
      Autyzm to zaburzenie rozwoju o charakterze neurobiologicznym. U każdej osoby objawia się inaczej, dlatego specjaliści mówią o spektrum autyzmu. Autyzm nie jest chorobą, ale innym sposobem odbierania świata i myślenia. Osoby ze spektrum autyzmu o wiele silniej niż inni ludzie odbierają bodźce wzrokowe, słuchowe, zapachowe, czuciowe. Autyzm może być niewidoczny w pierwszym momencie, zachowania nietypowe mogą być odbierane jako niegrzeczne. Dzieci, młodzież i dorośli za spektrum autyzmu często doświadczają nietolerancji.

      Dlatego na znak solidarności z osobami ze spektrum autyzmu 2 kwietnia świat staje się...niebieski! Tego dnia załóż niebieską koszulkę, spodnie, spódniczkę, wpleć we włosy błękitne wstążki lub wepnij spinki.Pomaluj swoją dłoń na niebiesko, odciśnij na kartce, zrób zdjęcie ... . Przybij "niebieską piątkę"! Okaż wsparcie!

      Czekamy na Wasze zdjęcia na Facebook'u :)

      Więcej na:https://www.polskananiebiesko.pl/

      https://synapsis.org.pl/au…/czym-jest-autyzm/objawy-autyzmu/

      Dziękujemy Pani Jagodzie i Pani Asi za dostarczenie ciekawych materiałów oraz Pani Jagodzie za stworzenie gazetki szkolnej.

     • Zmiana w organizacji rekrutacji do przedszkola i klasy I szkoły podstawowej

     • Z uwagi na aktualną sytuację zagrożenia epidemiologicznego w kraju, w trosce o zdrowie i  bezpieczeństwo osób biorących udział w procesie rekrutacji do publicznych przedszkoli i klas I szkół podstawowych na terenie Gminy Pobiedziska, informujemy:


      Zmianie  ulega  sposób  dostarczenia  do  przedszkola/szkoły  oświadczenia 
      potwierdzającego przez rodzica/opiekuna woli przyjęcia dziecka do wybranej placówki. 


      Przypominamy,  że  w  terminie  od  31.03.2020  r.  godz.  13.00  do  09.04.2020  r.  godz.  17.00
      rodzic/opiekun  prawny  dziecka  zakwalifikowanego  ma  obowiązek  dostarczyć  do  placówki 
      oświadczenie woli przyjęcia dziecka.


      Oświadczenia  będą  przyjmowane  wyłącznie  w  formie  elektronicznej.  Można  to  zrobić  za 
      pośrednictwem  platformy  www.nabor.pcss.pl/pobiedziska  lub  za  pomocą  poczty  elektronicznej na adres szkoły:szkolaweglewo@wp.pl


      Jednocześnie informujemy, że terminy rekrutacji nie ulegają zmianie.
      Listy  dzieci  zakwalifikowanych  i  niezakwalifikowanych  do  przedszkola/szkoły  zostaną  podane  do  publicznej  wiadomości  31  marca  br.,  a  15  kwietnia  br.  listy  dzieci  przyjętych  i  nieprzyjętych.
      Prosimy o zapoznanie się z listami dzieci zakwalifikowanych i przyjętych poprzez system 
      elektroniczny.


      Uwaga! Niepotwierdzenie woli zapisu dziecka do przedszkola/szkoły jest równoznaczne z 
      rezygnacją z miejsca.

     • Konkurs Pieśni Liturgicznej

     • Uczennica klasy VII - Emilia Cieśla przygotowuje się do udziału w konkursie Pieśni Liturgicznej - Salve Regina, organizowanym przez Zgromadzenie Sióstr Apostolstwa Katolickiego w Zakopanem.

       

      Emilia zgodziła się podzielić swoim talentem i tym samym pokazać jak pięknie i produktywnie można wykorzystać czas spędzony w domu.

     • Światowy Dzień Zespołu Downa

     •   Światowy Dzień Zespołu Downa, ang. World Down Syndrome Day (WDSD) – święto obchodzone corocznie 21 marca z inicjatywy Europejskiego Stowarzyszenia Zespołu Downa ustanowione w 2005 roku, od 2012 roku pod patronatem Organizacji Narodów Zjednoczonych.

        Data obchodów nie jest przypadkowa – dzień 21 marca patronuje rozpoczynającej się wiośnie i narodzinom ludzi niezwykłych, data wiąże się również z istotą zaburzenia – trisomią 21 chromosomu.

         W ten dzień na znak solidarności z chorymi można założyć skarpetki w różnych kolorach. Im więcej kolorów i wzorów, tym lepiej - wyglądając nieco odmiennie wysyłamy sygnał, że akceptujemy odmienność osób chorujących na zespół Downa.

        Nasi uczniowie, pomimo pozostania w domach, również okazali znak solidarności  z chorymi. Jak widać, jest to łatwiejsze niż może się wydawać ;) 

       

       

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa w Węglewie im. prof. Józefa Kostrzewskiego
   • szkolaweglewo@wp.pl
   • 061 8177 046
   • Szkoła Podstawowa w Węglewie im. prof. J. Kostrzewskiego, 62-010 Pobiedziska Poland
   • http://spweglewo.biposwiata.pl Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (4.5.2016 L 119/38 Dziennik Urzędowy Unii Europejskiej PL) informuję, że: 1. Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Prof. Józefa Kostrzewskiego w Węglewie tel: 618177046, e-mail: szkolaweglewo@wp.pl 2. Kontakt z Inspektorem Ochrony Danych w Szkole Podstawowej im. Prof. Józefa Kostrzewskiego w Węglewie możliwy jest pod numerem tel. 618177046. 3. Dane osobowe Pana/i/ będą przetwarzane na podstawie art. 6 ust. 1 lit. a, c ogólnego rozporządzenie j/w o ochronie danych oraz Kodeksu Pracy – Ustawa z dnia 26 czerwca 1974 r. (t.j. Dz. U. z 2018 r., poz. 108). Podstawą legalności przetwarzania są cele wynikające z prawnie uzasadnionych interesów realizowanych przez administratora (realizacja statutowych zadań dydaktycznych, opiekuńczych i wychowawczych w placówce). 4. Odbiorcami Pana/Pani danych osobowych będą wyłącznie podmioty uprawnione do uzyskania danych osobowych na podstawie przepisów prawa. 5. Dane osobowe Pana/Pani będą przechowywane przez okres wskazany w przepisach o archiwizacji lub innych przepisach prawa. 6. Posiada Pan/Pani prawo do: żądania od administratora dostępu do danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania oraz prawo do cofnięcia zgody – nie obowiązuje, jeśli dane przetwarzane są na podstawie przepisów prawa. 7. Przysługuje Panu/Pani prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego, tj. Prezesa Urzędu Ochrony Danych. 8. Podanie danych osobowych jest wymogiem ustawowym i jest obowiązkowe ze względu na przepisy prawa pracy, a w pozostałym zakresie jest dobrowolne.
  • Logowanie