• Konkurs "EKO RÓŻANIEC"

     • Konkurs "EKO RÓŻANIEC".

      Prezentacja prac uczniów naszej szkoły.

      Uczniowie wykonali różańce z folii aluminiowej, papieru, folii, nakrętek i innych materiałów nadających się recyklingu . Kreatywny i ciekawy konkurs różańcowy.

      Uwieńczeniem i zakończeniem konkursu różańcowego była wystawa prac uczniów wystawiona w Kościele p.w. Świętej Katarzyny Aleksandryjskiej w Węglewie.

      W dniu jutrzejszym nastąpi wręczenie nagród uczniom biorącym udział w konkursie.

      Dziękujemy za udział w konkursie i gratulujemy kreatywności.

       

     • "Szkoła pamięta"

     • "Szkoła pamięta"

      Nasza szkoła, podobnie, jak w poprzednim roku włączyła się do akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki „Szkoła pamięta”.

      Uczniowie i Nauczyciele odwiedzili lokalne miejsca pamięci, poznawali historię naszego regionu i przygotowali gazetki ścienne.

     • Wspieramy akcję:"Wszystko gra"

     • Wspieramy akcję:"Wszystko gra"

      Serdecznie zapraszamy do włączenia sie do akcji.Jeśli posiadacie gry planszowe,z których już  nie korzystacie,to prosimy o przynoszenie ich do szkoły.

     • Akcja #kasztanowy zawrót głowy

     • #kasztanowy zawrót głowy

      Nasza szkoła włączyła się do akcji "Kasztanowy zawrót głowy" na rzecz pomocy dla Olgi Miśkiewicz z Kiszkowa.Zbiórka trwała do końca pażdziernika,a dochód ze sprzedaży kasztanów zostanie przekazany na terapięgenową dla Olgi,chorej na SMA.

      Pięknie dziękujemy Uczniom,Rodzicom i Nauczycielom za zaangażowanie.

     • Zdobywamy wiedzę o kulturze krajów obszarów anglojęzycznych

     • Zdobywamy  wiedzę o kulturze krajów obszarów anglojęzycznych.

      W ostatnim tygodniu października uczniowie klasy 5 mieli okazję poznać na lekcjach j. angielskiego zwyczaje związane z obchodami Halloween w Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych. Celem zajęć było wzbogacanie zasobu słownictwa związanego z tym świętem, oraz zdobywanie wiedzy o kulturze krajów obszarów anglojęzycznych. Uczniowie wykonali ciekawe plakaty, oraz mieli okazję sprawdzić swoje wiadomości przy pomocy platformy edukacyjnej Kahoot.com, gdzie w interaktywny sposób przy wykorzystaniu urządzeń mobilnych rozwiązywali quizy.

     • ROZWIJAMY ZAINTERSOWANIA

     • Dnia 29 października naszą szkołę odwiedził wyjątkowy gość: Dawid Pasternak - trener sportów walki, zawodnik MMA oraz aktualny mistrz Polski brazylijskiego jiu jitsu. Opowiadał uczniom klasy IV i V o swojej drodze zawodowej związanej ze sportem, która rozpoczęła się gdy jeszcze sam był uczniem i zachęcał dzieci do aktywnego spędzania czasu wolnego. Mamy nadzieję, że takie spotkania rozwiną wśród naszych podopiecznych nowe, może jeszcze nieodkryte pasje.

     • Spotkanie z Panem Jerzym Grupińskim

     • Spotkanie z Panem Jerzym Grupińskim

      Dnia 26.10.2021 roku, dzięki uprzejmości Pani Dyrektor Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Pobiedziska, swoją obecnością zaszczycił naszą szkołę, polski poeta, krytyk literacki, animator i edytor, organizator Ogólnopolskich Konkursów Wierszy – pan Jerzy Grupiński.

      Klasa 7 miała okazję uczestniczyć w tych niezwykle ciekawych warsztatach literackich z artystą. Pan Jerzy opowiadał uczniom o poezji w bardzo przystępny sposób, zachęcił nawet do próby swoich sił w poetyckim pojedynku na najciekawszy , krótki, wierszowany utwór. Zmagania literackie zgromadzonej młodzieży zostały nagrodzone.

      Wysłuchaliśmy kilku zabawnych anegdot dotyczących życia twórcy oraz recytacji utworów poetyckich w wykonaniu pana Jerzego Grupińskiego. Zajęcia przypadły uczniom do gustu.

      Serdecznie dziękujemy Pani Dyrektor Biblioteki w Pobiedziskach, za zorganizowanie tego wspaniałego wydarzenia.

       

     • Światowy Dzień Drzewa

     • Światowy Dzień Drzewa

      10 października obchodzimy Światowy Dzień Drzewa.

      Na tę okoliczność, uczniowie klasy 4: Jakub Bukowski i Bruno Bartkowiak, przygotowali niezwykle interesujące prezentacje dotyczące drzew, ich budowy, gatunków, roli w środowisku i sposobów ich ochrony. Pokaz ten skierowany był głównie do uczniów klasy pierwszej oraz do dzieci z oddziału przedszkolnego. Starsi koledzy w bardzo ciekawy sposób przybliżyli tematykę znaczenia terenów leśnych. Dzieci zapoznały się z pojęciami takimi jak: konar, pień, korona drzewa, ale również przekonały się jak istotną rolę pełnią owe drzewa w naszym życiu.

      Kolorowe slajdy przyciągały uwagę najmłodszych, a wspaniały przekaz czwartoklasistów spowodował, że najmłodsi bardzo chętnie brali czynny udział w dyskusji o znaczeniu naszych ukochanych drzew.

     • Zasłużyliśmy na piega od profesora?

     • Tego kolorowego profesora kochają wszystkie dzieci. Jego wygląd zewnętrzny i sposób nauczania jest nietuzinkowy… Akademia jest szkołą marzeń wszystkich pokoleń.

      Dziś na języku polskim wiernie odtwarzaliśmy postać Pana Kleksa. Każdy element jego stroju i wszelkie atrybuty, zostały odzwierciedlone w naszych pracach plastycznych. Posiłkowaliśmy się oczywiście tekstem lektury. To wspaniała okazja do wprowadzenia czwartoklasistom elementów opisu postaci, bo my staramy się łączyć „przyjemne z pożytecznym”.

      Wenę twórczą podsycała muzyka z filmu  „Akademia Pana Kleksa”, do której wspólnie nuciliśmy kultowe piosenki.

       Zasłużyliśmy na piega od profesora?

       

     • Święto Edukacji Narodowej

     • Z okazji Święta Edukacji Narodowej uczniowie naszej szkoły przygotowali piękny program artystyczny,wyrażając poprzez śpiew, wiersze i skecze swoje podziękowanie dla nauczycieli za trud, serce i ogromne zaangażowanie w proces nauczania.

      Wszystkim nauczycielom i pracownikom naszej szkoły składamy najserdeczniejsze życzenia: dużo zdrowia, wytrwałości i radości z wykonywanej pracy

     • WYCIECZKA DO POBIEDZISK

     • W dniu 6. 10. 2021 r. uczniowie klasy I i II wraz z nauczycielami uczestniczyli w wycieczce do Urzędu Miasta i Gminy, gdzie uczniowie poznali pracę urzędników. Naszym przewodnikiem była Pani Irena Anioł , kierownik Referatu Oświaty i Wychowania, która była pokazała nam Salę Ślubów, Salę Sesyjną oraz biuro podawcze. Uczniowie uczestniczyli również w spotkaniu z p. Burmistrzem Ireneuszem Antkowiakiem, który zaprosił nas do swojego gabinetu i opowiadał o swojej pracy oraz o najważniejszych zadaniach dotyczących gminy.

      Pracownikom UMiG w Pobiedziskach serdecznie dziękujemy za możliwość odwiedzenia urzędu, miłe przyjęcie i ciepłe słowa.

      Uczniowie uczestniczyli także w zajęciach edukacyjnych w Bibliotece Publicznej - oddział dziecięcy. Wysłuchali bajki czytanej przez panią bibliotekarkę pt. ,,Cziczi - jaszczurka z Karaibów". Po fascynującej lekturze dzieci wykonały prace plastyczne, a także zapoznały się z bogatą ofertą biblioteki.

      Dziękujemy pracownikom biblioteki za zorganizowanie ciekawych zajęć.

     • Święto Pieczonego Ziemniaka

     • Jesień ,to czas zbiorów ziemniaków,tzw wykopków, a przy tym dobra okazja do wspólnej zabawy i bliższego poznania tego warzywa.

      W czwartek w naszej szkole obchodziliśmy Święto Pieczonego Ziemniaka,na które przybyli uczniowie wraz z Rodzicami i rodzeństwem .Podczas spotkania uczniowie poznali historię ziemniaka i ciekawostki na jego temat . Dowiedzieli się również skąd pochodzi i jak trafił do Polski.

      Podczas ,gdy ziemniaki piekły się w ognisku, dzieci brały udział w konkursach i zawodach sportowych ,a Rodzice i Nauczyciele spędzali mile czas,śpiewając piosenki przy akompaniamencie gitary.

      Po dawce pozytywnych emocji przyszedł czas na degustację pieczonych ziemniaków ,sałatek i ciast przygotowanych przez Rodziców.

      Pięknie dziękujemy Rodzicom i Nauczycielom za zaangażowanie w przygotowanie tego Święta.

      Wspólne zabawy były świetną okazją do poznania się i integracji społeczności szkolnej.

     • Nauczyciele dla Olgi Miśkiewicz

     • Z wielką radością przyłączamy się do akcji zamiast kwiatka daj datka. Datki będzie można składać do puszki,która już od jutra będzie ustawiona na korytarzu szkoły.

      Pięknie dziękujemy

     • PASOWANIE NA UCZNIA

     • Dnia 29 września 2021 r. w naszej szkole odbyło się uroczyste ślubowanie i pasowanie uczniów klasy pierwszej.

      W uroczystości wzięli udział rodzice, pani Dyrektor, uczniowie z klasy I i II, dzieci z oddziału przedszkolnego, uczennice z V klasy oraz nauczyciele.

      Uroczystość rozpoczęła się od części artystycznej, na którą składały się wiersze oraz piosenki . Po prezentacji pierwszoklasistów nastąpił uroczysty akt ślubowania i pasowania na ucznia . Tego symbolicznego aktu kolorowym ołówkiem dokonała Pani Dyrektor Katarzyna Wożniak. Uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy, legitymacje szkolne, książeczki SKO oraz wiele innych pamiątek i upominków.

      Miłym zakończeniem uroczystości był wspólny, słodki poczęstunek, o który zadbali rodzice uczniów klasy I, a także pamiątkowe zdjęcia.

      Pierwszoklasistom życzymy ,aby każdy dzień był dla nich wspaniałą przygodą .„ Co wiemy, to mała kropelka, czego nie wiemy, to wielki ocean”Isaak Newton.

     • Europejski Dzień Języków Obcych

     • 26 września przypada Europejski Dzień Języków Obcych. W tym roku uczniowie naszej szkoły podjęli z tej okazji kilka wyzwań. Młodsi mieli okazję poznać flagi i zabytki a uczniowie starszych klas nauczyli się liczyć w pięciu różnych językach i zaprezentowali swoje umiejętności na lekcji. Klasy 4-8 przygotowały projekt językowy polegający na przetłumaczeniu i zilustrowaniu różnych zwrotów w europejskich językach. Na lekcjach języka angielskiego rozwiązywali Quiz, słuchali piosenki w różnych językach oraz dowiedzieli się dużo ciekawostek na temat języków naszych sąsiadów. Obchody tego dnia to dobra okazja, by zwrócić uwagę, jak ważna jest umiejętność porozumiewania się z ludźmi, którzy mieszkają w innych częściach naszego globu.

     • Dzień Chłopaka

     • Dnia 30 września obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Chłopca. Z każdej klasy został wytypowany przez koleżanki Dżentelmen, który musiał sprawdzić się w kilku konkurencjach: rozpoznać marki samochodów, wymienić zasady savoir vivre, nazwać narzędzia oraz kosmetyki do makijażu. Zadania nie były najprostsze, jednakże nasi chłopcy doskonale sobie z nimi poradzili!

     • Kasztanowy zawrót głowy

     • Kochani,

      trwa akcja "Kasztanowy zawrót głowy" dla Olgi .

      Każdy może pomóc. Wystarczy wybrać się na spacer, zabrać worek lub koszyk i zbierać kasztany.

      Czekamy na Wasze zbiory.

      Kasztany, prosimy zostawiać przy wejściu do szkoły. Dziękujemy.

     • Wycieczka do Grodu Pobiedziska

     • Uczniowie klasy IV i V wybrali się na wycieczkę do Grodu Pobiedziska, w którym mieli okazję dowiedzieć się, jak wyglądały dawne machiny oblężnicze, ale również sami mogli wcielić się w rolę wojów, wkładając średniowieczny strój, ustawić się w szyku bojowym, a także strzelić z kuszy czy trebusza.

      Nauka przez zabawę i duża dawka emocji na długo pozostaną w pamięci uczniów.

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa w Węglewie im. prof. Józefa Kostrzewskiego
   • szkolaweglewo@wp.pl
   • 061 8177 046
   • Szkoła Podstawowa w Węglewie im. prof. J. Kostrzewskiego, 62-010 Pobiedziska Poland
   • http://spweglewo.biposwiata.pl Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (4.5.2016 L 119/38 Dziennik Urzędowy Unii Europejskiej PL) informuję, że: 1. Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Prof. Józefa Kostrzewskiego w Węglewie tel: 618177046, e-mail: szkolaweglewo@wp.pl 2. Kontakt z Inspektorem Ochrony Danych w Szkole Podstawowej im. Prof. Józefa Kostrzewskiego w Węglewie możliwy jest pod numerem tel. 618177046. 3. Dane osobowe Pana/i/ będą przetwarzane na podstawie art. 6 ust. 1 lit. a, c ogólnego rozporządzenie j/w o ochronie danych oraz Kodeksu Pracy – Ustawa z dnia 26 czerwca 1974 r. (t.j. Dz. U. z 2018 r., poz. 108). Podstawą legalności przetwarzania są cele wynikające z prawnie uzasadnionych interesów realizowanych przez administratora (realizacja statutowych zadań dydaktycznych, opiekuńczych i wychowawczych w placówce). 4. Odbiorcami Pana/Pani danych osobowych będą wyłącznie podmioty uprawnione do uzyskania danych osobowych na podstawie przepisów prawa. 5. Dane osobowe Pana/Pani będą przechowywane przez okres wskazany w przepisach o archiwizacji lub innych przepisach prawa. 6. Posiada Pan/Pani prawo do: żądania od administratora dostępu do danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania oraz prawo do cofnięcia zgody – nie obowiązuje, jeśli dane przetwarzane są na podstawie przepisów prawa. 7. Przysługuje Panu/Pani prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego, tj. Prezesa Urzędu Ochrony Danych. 8. Podanie danych osobowych jest wymogiem ustawowym i jest obowiązkowe ze względu na przepisy prawa pracy, a w pozostałym zakresie jest dobrowolne.
  • Logowanie