• Standardy Ochrony Małoletnich

Drodzy Rodzice,

Zgodnie z Ustawa z dnia 28 lipca 2023 r. o zmianie ustawy – Kodeks rodzinny i opiekuńczy oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. 1606), każda placówka edukacyjna ma obowiązek opracowania procedur, zasad postępowania mających na celu dbanie o bezpieczeństwo psychiczne i fizyczne uczniów szkoły.

Wskazany dokument pt. ,,Standardy Ochrony Małoletnich" jest dostępny do wglądu w wersji papierowej w naszej bibliotece szkolnej oraz w gabinecie pedagogów. Jednocześnie mogą Państwo pobrać plik w formacie PDF zawierający pełną treść opracowanego i przyjętego do realizacji dokumentu.

• XV Gminny Przegląd Jasełek w Biskupicach i Jasełka wystawione w Kościele

• Grupa teatralna z naszej szkoły jeszcze przed Świętami Bożego Narodzenia wzięła udział w XV Gminnym Przeglądzie Jasełek w Biskupicach.

Pięknie dziękujemy Szkoła Podstawowa w Biskupicach za zaproszenie i przemiłą atmosferę.

Natomiast dzisiaj na zaproszenie ks Proboszcza Sławomira Brząkała uczniowie wystąpili w Kościele w Węglewie,prezentując jasełka pt:”Uczynki miłosierdzia” Rodzicom i lokalnej społeczności.

Dziękujemy za udział i tak liczne przybycie

• Święto Trzech Króli

• Na zajęciach plastycznych uczniowie klasy VII farbami plakatowymi wykonali prace plastyczne związane ze Świętem Trzech Króli

• Jasełka

• Od wielu lat jasełka wpisane są do Kalendarza Uroczystości organizowanych w naszej szkole

• Wigilie klasowe

• „ Jest taki dzień, bardzo ciepły, choć grudniowy …”

Już od samego rana w szkole panował świąteczny nastrój.Uczniowie pod opieką wychowawczyń nakrywali do stołu.Śpiewanie kolęd,dzielenie się opłatkiem wprowadziło wszystkich w cudowny nastrój.

Dzisiejsze,wspaniałe wigilie klasowe na długo pozostaną w naszej pamięci.

• Wycieczka do Teatru

• W dniu dzisiejszym Klasa 4 i 7 wybrała się na wycieczkę do Teatru im.Al.Fredry w Gnieźnie na przedstawienie pt:

„Opowieść wigilijna”.

Wycieczka dostarczyła uczniom wiele niezapomnianych przeżyć i wrażeń, które na długo pozostaną w pamięci

• Choinka

• Święta Bożego Narodzenia zbliżają się wielkimi krokami.Ich zapach czuć na każdym kroku.

Ślicznie dziękujemy Radzie Rodziców za piękną choinkę

• II przegląd piosenki świąteczno- zimowej

• Dziś w naszej szkole odbył się II przegląd piosenki świąteczno- zimowej. Swoją obecnością zaszczycili nas goście z zaprzyjaźnionych szkół : Specjalny Ośrodek Szkolno- Wychowawczy nr 1 z Gniezna, Szkoła Podstawowa im. Kazimierza Odnowiciela w Pobiedziskach oraz Zespół Szkół Pobiedziska- Letnisko. Wykonawcy świąteczno- zimowych utworów wprowadzili nas w cudowny nastrój zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Nasi uczniowie również nie zawiedli, w 8 osobowym składzie godnie reprezentowali nasza szkołę śpiewając i zachęcając do wspólnej zabawy. Na zakończenie spotkania wystąpili nauczyciele z naszej szkoły, wraz z Panią Dyrektor.

• II Powiatowy Przegląd Piosenki Świąteczno-Zimowej

• 7 grudnia uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami uczestniczyli w II Powiatowym Przeglądzie Piosenki Świąteczno-Zimowej,który odbył się w eSTeDe Centrum Kultury w Gnieźnie.

Dziękujemy Specjalnemu Ośrodkowi Szkolno-Wychowawczemu nr 1 w Gnieźnie zaproszenie i za wspaniałą atmosferę.

Serdecznie gratulujemy wszystkim wykonawcom

• metoda myślącej klasy

• Dzisiaj od samego rana,uczniowie siódmej klasy pracowali „metodą myślącej klasy”,rozwiązując zadanie problemowe dotyczące procentów.

• Mikołajki 2023

• Wszystkim Przedszkolakom,Uczniom,Absolwentom

naszej szkoły i Rodzicom

życzymy Radosnych Mikołajek:

Dyrektor,Grono Pedagogiczne i Pracownicy

Mikołajki 2023

• Święto Dziękczynienia

• W ostatni czwartek listopada Amerykanie obchodzą w gronie rodzinnym Święto Dziękczynienia,

dziękując za mijający rok.

Uczniowie naszej szkoły poznali tradycje związane z tym świętem i wysłali kartki z życzeniami do szkoły polonijnej w New Jersey.

• Święto Pluszowego Misia

• Dziś obchodzimy Święto Pluszowego Misia. Data ta, czyli 25 listopada, nie jest przypadkowa, bo tego dnia przypada rocznica powstania tej maskotki.

Uczniowie z naszej szkoły poprzynosili swoje ulubione pluszowe misie, a także poprzebierali się.

• " Tydzień Dobrych Manier i Życzliwości"

• Projekt pod hasłem " Tydzień Dobrych Manier i Życzliwości" zakończyliśmy prezentacją plakatów, wierszy, piosenek, haseł i scenek związanych z tematyką. Na zakończenie zostali wybrani Gentelmeni i Damy klasowe.