• Konkurs "Do hymnu".

     • W dniu dzisiejszym wzięliśmy udział w III edycji Ogólnopolskiego Konkursu dla Szkół Podstawowych 
      DO HYMNU 
      z okazji 102. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

       

      Gorąco dziękujemy Panu Patrykowi  Gadzińskiemu za poświęcony czas oraz pomocne wskazówki podczas przygotowań do konkursu. 

     • 135 rocznica urodzin patrona szkoły

     • W dniu dzisiejszym obchodziliśmy 135 rocznicę urodzin patrona naszej szkoły. To właśnie 25 lutego 1885 roku w Węglewie urodził się profesor Józef Kostrzewski.

      Z tej okazji pani Elżbieta Ołtarzewska, nauczycielka historii zapoznała uczniów z biografią Profesora. Cała społeczność szkolna wysłuchała ciekawego wykładu zawierającego mnóstwo interesujących faktów z życia Profesora. Dowiedzieliśmy się gdzie dorastał prof.Kostrzewski, gdzie studiował oraz mieliśmy możliwość zobaczenia jego świadectwa szkolnego.

      Następnie uczniowie zostali zaproszeni do wspólnej pracy. Klasy V-VIII mogły wykazać się swoją wiedzą, rozwiązując krzyżówkę o patronie, natomiast najmłodsi uczniowie oraz przedszkolaki przeniosły postać
      prof. Józefa Kostrzewskiego na kartkę.

     • Tłusty Czwartek 2020

     • ,,Powiedział Bartek, że dziś tłusty czwartek, a Bartkowa uwierzyła, dobrych pączków nasmażyła”

      Zgodnie z tradycją najważniejszym bohaterem dzisiejszego dnia był pączek. Tłustym czwartkiem rozpoczynamy ostatni tydzień karnawału, w związku z czym możemy sobie dzisiaj pozwolić na całodniowe objadanie się. 

       

      Świętowanie rozpoczęliśmy już wczoraj kiedy to klasa III własnoręcznie przygotowała dla kolegów i koleżanek faworki. Dzisiaj, każdy z uczniów został poczęstowany pączkiem umilając sobie tym samym dzień.

     • Dzień Bezpiecznego Internetu 2020

     • Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI)  powstał z inicjatywy Komisji Europejskiej w 2004 roku. Ma na celu zwrócenie uwagi na bezpieczne korzystanie z zasobów internetowych.

      Głównym punktem obchodów DBI jest konferencja na temat bezpieczeństwa dzieci i młodzieży online. Odbywa się ona w Warszawie i uważana jest za największą konferencję w Europie.

      W naszej szkole obchody Dnia Bezpiecznego Internetu rozpoczęły się od spotkania z panami policjantami, ktorzy przybliżyli oraz zwizualizowali zagrożenia płynące z Internetu.

      Ponadto uczniowie wykonali plakaty, prezentacje oraz podobizny wirusa komputerowego. Następnie można było spróbować swoich sił w quizie dotyczącym bezpiecznego korzystania z zasobów internetowych.

      Również przedszkolaki brały czynny udział w obchodach stawiając czoła wirutalnym pytaniom i zagadkom. 

     • Ferie zimowe 2020

     • Rozpoczynamy ferie zimowe, a wraz z nimi czas odpoczynku, regenreacji i świetnej zabawy. 

      Dziękujemy służbie mundurowej za przyjęcie naszego zaproszenia i omówienie zasad bezpiecznej zabawy podczas ferii. Teraz nie tylko wiemy których miejsc w czasie zimy unikać, ale również jak pomóc innym w razie niebezpieczeństwa. 

       

      Wszystkim życzymy bezpiecznych ferii i bezpiecznego powrotu do szkoły :)

     • Dzień Babci i Dziadka

     • W środę, 22 stycznia najmłodsi uczniowie naszej szkoły zaprosili swoich dziadków na przedstawienie z okazji ich święta. Przedszkolaki oraz uczniowie klasy II i III zaprezentowali mały pokaz swoich umiejętności aktorskich, wokalnych oraz tanecznych. 

      Również dziadkowie zostali zaproszeni do zabawy, a po wspólnych tańcach otrzymali możliwość wykazania się w wielu ciekawych konkurencjach, jak na przykład wiązanie krawata, ubijanie jajka lub wbijanie gwoździa.  

      Wspólną zabawę zwieńczył słodki poczęstunek. 

      Wszystkim babciom i dziadkom jeszcze raz życzymy wszystkiego najlepszego! :) 

     • Jasełka i wigilie klasowe 2019

     • 20 grudnia w naszej szkole odbyły się jasełka oraz wigilie klasowe.

      Uczniowie przygotowali przedstawienie połączone ze wspólnym śpiewaniem kolęd. Ponadto każda klasa zaprezentowała przed społecznością szkolną wybraną piosenkę świąteczną lub kolędę. Następnie wszyscy udali się do klas, aby tam spędzić ostatnie wspólne chwile przed świętami Bożego Narodzenia. Po złożeniu sobie życzeń oraz obdarowaniu prezentami na uczniów czekała jeszcze jedna niespodzianka - fotobudka !! 

      Prezent spodobał się nie tylko uczniom, ale również rodzicom oraz nauczycielom

      Poniżej przedstawimy fotorelację z tego dnia, a jeśli ktoś chciałby usłyszeć jakie kolędy i pastorałki brzmiały podczas wspólnego świętowania zapraszamy na naszą stronę na Facebook'u ;)

     • Wesołych Świąt!

     • Dlaczego jest święto Bożego Narodzenia?
      Dlaczego wpatrujemy się w gwiazdy na niebie?
      Dlaczego śpiewamy kolędy?

      Dlatego, żeby się uczyć miłości do Pana Jezusa.
      Dlatego, żeby podawać sobie ręce.

      Dlatego, żeby się uśmiechać do siebie.

      Dlatego, żeby sobie przebaczać.

      ks. Jan Twardowski

      Wspaniałych świąt Bożego Narodzenia

      spędzonych w ciepłej, rodzinnej atmosferze,

      samych szczęśliwych dni w nadchodzącym roku

      oraz szampańskiej zabawy sylwestrowej

     • Zwycięzcy konkursu "Matematyczny wszechświat"

     • W tym tygodniu szkolna komisja wytypowała zwycięzców (z klas I-IV oraz V-VIII) konkursu matematyczno -plastycznego "Matematyczny wszechświat".

      Zostali nimi: Astrid Lenczewska z klasy III oraz Mateusz Szewczak z klasy VIII.

      Prace zostały wysłane do Torunia, aby tam powalczyć o pierwsze miejsce.

      Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki za dalszą walkę 

     • Niepełnosprawność bez barier

     • W ramach Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych naszą szkołe odwiedził pan Hubert, który spotkał się z uczniami i opowiedział o swoich pasjach. Pokazał, iż pomimo niepełnosprawności warto marzyć i spełniać marzenia, a określenie "niemożliwe" po prostu nie istnieje. 

     • Kartka dla seniora

     • W tym roku uczniowie klasy V postanowili sprawić radość i umilić czas Świąt Bożego Narodzenia mieszkańcom Domu Opieki w Pobiedziskach. 

      Własnoręcznie wykonali wyjątkowe kartki świąteczne, które zostały przekazane Seniorom. 

      Mamy nadzieję, że otrzymane kartki wywołają dużo uśmiechów. :)

     • Magia w naszej szkole

     • 3 grudnia z okazji Andrzejek mieliśmy możliwość spotkać się z iluzjonistą Amonem, który zabrał nas do krainy, w której rzeczy niemożliwe stają się możliwe, przyziemne latają, a namalowany portret zaczyna się ruszać. Zarówno uczniowie, jak i nauczyciele przekonali się, że Amon nawet w pustej dłoni coś wyczaruje ;) 

     • Rozstrzygnięcie konkursu SKO

     • Dnia 12 listopada 2019 r. nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu SKO przygotowanego przez panią Reginę Anioła. Uczniowie mieli za zadanie ułożyć rymowankę lub krótki wierszyk na temat oszczędzania.Przyznano dwa pierwsze miejsca i dwa drugie:

      I miejsce: Kinga Godek (klasa VI), Klaudia Wojdanowicz (klasa III)

      II miejsce: Ania Rzempała, Astrid Lenczewska.

      Wyróżnienia otrzymali: Wiktoria Pałasz, Jakub Filipiak, Daniel Cieśla, Emilia Cieśla, Sara Krasucka, Joanna Ziółkowska, Nadia Gryczyńska, Marlena Sprenger, Laura Sprenger.

      Wszystkim serdecznie gratulujemy

     • 14 października 2019 roku w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej i Pasowanie na Przedszkolaka .

     • W tym dniu cała społeczność naszej szkoły podczas uroczystego apelu świętowała Dzień Edukacji Narodowej, przedstawiając ciekawy program artystyczny.
      Również tego dnia pięcioro przedszkolaków zdało swój pierwszy egzamin,wykazując  się umiejętnościami wokalnymi i recytatorskimi,udowodniając, że zasługują na przyjęcie do naszej społeczności.W sali gimnastycznej zebrała się cała społeczność szkolna: Pani Dyrektor, grono pedagogiczne, uczniowie naszej szkoły, rodzice oraz zaproszeni goście: Kierownik Wydziału Oświaty-Pani Irena Anioł, Przewodniczący Miasta i Gminy Pobiedziska-Pan Józef Czerniawski.

      Następnie odbyło się ślubowanie,podczas  którego przedszkolaki  obiecały być dobrymi kolegami,koleżankami, a swoim zachowaniem sprawiać radość rodzicom oraz nauczycielom. Po złożeniu przyrzeczenia Pani  Dyrektor-Katarzyna Woźniak  ołówkiem pasowała dzieci  na przedszkolaka. Na pamiątkę przedszkolaki otrzymały dyplomy i upominki. Po uroczystości wszyscy udali się na słodki  poczęstunek. Uroczystość ta  była ogromnym przeżyciem dla wszystkich.

      Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego wydarzenia.

     • Dzień Pieczonej Pyry

     • 11 października w godzinach popołudniowych nauczyciele, rodzice i uczniowie naszej szkoły zebrali się na placu przed szkołą, aby wspólnie świętować Dzień Pieczonej Pyry. Na wstępie uczniowie zostali zapoznani z historią ziemniaka, jego różnymi odmianami. Następnie mieli za zadanie znaleźć ziemniaki ukryte na polu. Zadanie to wywołało dużo uśmiechu i emocji u uczniów, którzy z pomocą dorosłych liczyli ilość zebranych plonów. Potem przyszedł czas na rodziców, którzy wzięli udział w konkursie na najdłuższą obierkę.

      Wśród innych konkurencji były: sprawdzenie znajomości gwary poznańskiej oraz rzut ziemniakiem do celu.

      Uwieńczeniem obchodów było wspólne pieczenie ziemniaków przy ognisku, nad którym opiekę sprawowali tatusiowie-Pan Hubert Cichosz i Pan Jarek Cieśla.

      Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie tego święta, poprzez dostarczenie ziemniaków, przygotowanie sałatek i sosów oraz ciast.

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa w Węglewie im. prof. Józefa Kostrzewskiego
   • szkolaweglewo@wp.pl
   • 061 8177 046
   • Szkoła Podstawowa w Węglewie im. prof. J. Kostrzewskiego, 62-010 Pobiedziska
   • http://spweglewo.biposwiata.pl Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (4.5.2016 L 119/38 Dziennik Urzędowy Unii Europejskiej PL) informuję, że: 1. Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Prof. Józefa Kostrzewskiego w Węglewie tel: 618177046, e-mail: szkolaweglewo@wp.pl 2. Kontakt z Inspektorem Ochrony Danych w Szkole Podstawowej im. Prof. Józefa Kostrzewskiego w Węglewie możliwy jest pod numerem tel. 618177046. 3. Dane osobowe Pana/i/ będą przetwarzane na podstawie art. 6 ust. 1 lit. a, c ogólnego rozporządzenie j/w o ochronie danych oraz Kodeksu Pracy – Ustawa z dnia 26 czerwca 1974 r. (t.j. Dz. U. z 2018 r., poz. 108). Podstawą legalności przetwarzania są cele wynikające z prawnie uzasadnionych interesów realizowanych przez administratora (realizacja statutowych zadań dydaktycznych, opiekuńczych i wychowawczych w placówce). 4. Odbiorcami Pana/Pani danych osobowych będą wyłącznie podmioty uprawnione do uzyskania danych osobowych na podstawie przepisów prawa. 5. Dane osobowe Pana/Pani będą przechowywane przez okres wskazany w przepisach o archiwizacji lub innych przepisach prawa. 6. Posiada Pan/Pani prawo do: żądania od administratora dostępu do danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania oraz prawo do cofnięcia zgody – nie obowiązuje, jeśli dane przetwarzane są na podstawie przepisów prawa. 7. Przysługuje Panu/Pani prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego, tj. Prezesa Urzędu Ochrony Danych. 8. Podanie danych osobowych jest wymogiem ustawowym i jest obowiązkowe ze względu na przepisy prawa pracy, a w pozostałym zakresie jest dobrowolne.
 • Galeria zdjęć

   brak danych