• Święto Konstytucji 3 Maja

• W tym roku po raz 230 będziemy obchodzić rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Czym jest Konstytucja? Konstytucja to najważniejszy dokument w państwie.

Konstytucja nazywana jest także ustawą zasadniczą, która określa czym zajmują się organy władzy, w jaki sposób są wybierane i nadzorowane.

Konstytucja 3 Maja była pierwszą uchwaloną konstytucją w Europie i drugą na świecie. Z konstytucją wiązały się nadzieje, które dotyczyły umocnienia Polski na arenie międzynarodowej oraz naprawy upadającego państwa. Była też szansą na możliwość przeprowadzenia reform  oraz na zapewnienie niezależności państwa od groźnych sąsiadów.

W 1918 roku 3 maja stał się świętem państwowym, jednak po wojnie obchody rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja zostały zakazane. Na szczęście od 1990 roku możemy na nowo celebrować ten dzień.

J. P.

• Wyniki konkursu

• Uczniowie z klas 1-4 wzięli udział w  XI Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym dla Dzieci pod hasłem „Bezpiecznie na wsi mamy – od 30 lat z KRUS wypadkom zapobiegamy”

W  poznańskim etapie regionalnym  w kategorii klas 0-3

I miejsce zajęła praca  Huberta Malczewskiego ,

III miejsce praca Olgi Cichosz.

Laureatom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Wszystkim uczniom dziękujemy za udział w konkursie.