• Dzień Patrona

• 25 lutego był wyjątkowym dniem dla naszej szkoły.

W tym dniu obchodziliśmy 36-lecie nadania szkole imienia Profesora Józefa Kostrzewskiego oraz świętowaliśmy  136 rocznicę Jego urodzin.

Z tej okazji uczniowie klasy VII krótko przedstawili życiorys profesora.  Film

Natomiast klasa I w sposób nietypowy uczciła pamięć profesora Józefa Kostrzewskiego.

Najpierw poznaliśmy na czym polega praca archeologa. Następnie dzieci same mogły prowadzić prace wykopaliskowe na przygotowanych stanowiskach na placu zabaw. Ukryte w ziemi skarby po oczyszczeniu i złożeniu w całość wskazały miejsce w którym znajduje się wskazówka do dalszych działań . W starym zegarze w bibliotece , w książkach i w kuferku uczniowie znaleźli materiały z których dowiedzieli się czym zajmował się nasz patron . Na koniec poszliśmy zapalić znicz na grobie rodziców Józefa Kostrzewskiego , a następnie odszukaliśmy miejsce w którym kiedyś stał rodzinny dom profesora.

• Dzień Języka Ojczystego

•

21 lutego obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego, zwany także Międzynarodowym Dniem Dziedzictwa Językowego. Święto zostało ustanowione przez UNESCO 17 listopada 1999 roku, aby upamiętnić ważne wydarzenie. W 1952 roku w Bangladeszu miała miejsce demonstracja, podczas której domagano się nadania językowi bengalskiemu statusu języka urzędowego. W czasie jej trwania zginęło pięciu młodych ludzi.

Z tej okazji uczniowie klas IV-VIII przygotowali plakaty, które przypominają nam o codziennym używaniu poprawnej polszczyzny.

Spójrzcie tylko na te przepiękne prace!

Klik

• Najciekawsze przebranie karnawałowe - wyniki!

• Drogie Dzieci, Drodzy Rodzice!!

Został rozstrzygnięty szkolny konkurs NAJCIEKAWSZE PRZEBRANIE KARNAWAŁOWE

Przebrania były oceniane wg kryteriów takich jak:

- pomysłowość,

- estetyka wykonanego stroju,

- wkład pracy.

Konkurs został przeprowadzony w dwóch grupach wiekowych:

1) dzieci z Oddziału Przedszkolnego do klasy trzeciej,

2) od klasy czwartej do klasy ósmej.

Wszystkie prace okazały się być piękne i pomysłowe.

WYNIKI:

- Radosław Sz. - klasa IV

- Wiktoria P. - klasa IV

- Konrad L. - klasa VIII

Dziękujemy dzieciom za udział, a rodzicom za zaangażowanie i za udział w wspólnej zabawie.

GRATULUJEMY !!!

K. P.

• Dzień Bezpiecznego Internetu 2021

•

W mijający tygodniu towarzyszyła nam profilaktyka bezpiecznego korzystania z Internetu.

Inicjatywa ta jest obchodzona od 2004 roku. Na początku Dzień Bezpiecznego Internetu świętowany był tylko w krajach europejskich, ale już od wielu lat DBI celebrowany jest również poza Europą.

"DBI ma na celu przede wszystkim inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania internetu. " SaferInternet.

W tym roku Dzień Bezpiecznego Internetu przypadł we wtorek, 9 lutego, jednak tak jak wspomnieliśmy w naszej szkole uczniowie celebrowali go przez całe 5 dni.

Uczniowie zapoznali się z najważniejszymi niebezpieczeństwami czyhającymi w cyberprzestrzeni. Klasa IV miała możliwość przybliżenia problemu dzięki serii filmików "Owce w sieci". Starsze klasy poznały pojęcie Phishing'u, czyli metody oszustwa i wyłudzania informacji w Internecie. Ponadto zaprezentowano metody radzenia sobie z przestępczością internetową oraz przybliżono uczniom działanie telefonu zaufania dla dzieci i młodzieży. Tydzień zwieńczyły gry edukacyjne.

DBI już minął, ale każdy powinien pamiętać o odpowiednim zachowaniu w Internecie oraz mieć świadomość, iż w przypadku napotkania niebezpieczeństwa zawsze znajdzie się ktoś, kto pomoże.

N.Ł.