• Międzynarodowy projekt przedszkolaków.

• W dniu dzisiejszym nasze przedszkolaki wzięły udział w Międzynarodowym projekcie

"Królowa pyra i godejcie po naszemu - poznanie pyry i gwary wielkopolskiej. Cudze chwalicie swego nie znacie".

Na początku dzieci wysłuchały krótką bajeczkę "O ziemniaku w kilku słowach". Poznały nazwy ziemniaka w gwarach z różnych rejonów Polski ( pyra, kartofel, grula, bulwa ziemniaczana, rzepa). Następnie odbył się konkurs wiedzy o ziemniaku, w którym nasze przedszkolaki świetnie sobie poradziły.

Podczas zabaw "Gorąca pyrka", "Ziemniakiem do celu" oraz "Kelnerzy" było pełno frajdy i uśmiechu.

Po skończonych zabawach dzieci zrobiły z pyrek uśmiechniętą buźkę oraz jeża.

• Podziękowania

• Dyrektor, Grono Pedagogiczne i pracownicy Szkoły Podstawowej im. prof. J. Kostrzewskiego w Węglewie pięknie dziękują Panu Burmistrzowi, Ireneuszowi Antkowiakowi za pamięć i życzenia złożone z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

Podziękowania kierujemy również dla Pana Sekretarza Artura Ostatkiewicza i Referatu Wydziału Oświaty za złożone życzenia.

• Dzień Tabliczki Mnożenia

• Za nami obchody X Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia.

Jak co roku uczniowie naszej szkoły mogli spróbować swoich sił w teście na Mistrza Tabliczki Mnożenia. Ponadto wszystkie klasy rywalizowały między sobą w uzyskaniu tytułu Najlepiej znającej tabliczkę mnożenia.

W indywidualnym podejściu maksymalną liczbę punktów zdobyli:

Olivier Bartkowiak - klasa VI

Julia Ziółkowska - klasa VI

Julia Orłowska - klasa VII

Emilia Cieśla - klasa VIII

Konrad Laboch - klasa VIII

Zwycięzcą, który poprawnie rozwiązał cały test w najkrótszym czasie (20 sekund) został Olivier Bartkowiak.

W rywalizacji klas nie miała sobie równych klasa VIII.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy! :):

Jednak Dzień Tabliczki Mnożenia to nie tylko rywalizacja.

Podczas przerw uczniowie mogli uzyskać odznakę Eksperta Tabliczki Mnożenia. Warunek był tylko jeden. Nalezało poprawnie odpowiedzieć na pytanie zadane przez nauczyciela. Nie trzeba chyba dodawać czego dotyczyły pytania :)

Klasa III również bardzo aktywnie uczestniczyła w obchodach. Uczniowie zagrali w grę karcianą ćwicząc tym samym tabliczkę mnożenia.

Nauczyciele matematyki, Pani Ania i Pani Natalia serdecznie dziękują wszystkim za wspólną zabawę.

• ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2018/2019
      • Wspominamy Dzień Rodziny
      • SPOTKANIE PIERWSZOKLASISTÓW ZE SŁUŻBAMI MUNDUROWYMI
      • Akcja " Bezpieczne wakacje "