• Lista dzieci przyjętych

•

Zgodnie z & 11 b Rozporządzenia MEN z dnia 25 marca 2020 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie szczegółowych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 wyniki postępowania rekrutacyjnego podaje się do publicznej wiadomości także na stronach internetowych jednostek systemu oświaty.

Na  dzień  dzisiejszy ,tj 15.04.2020 r. Szkoła Podstawowa i. prof. J. Kostrzewskiego w Węglewie dysponuje 10 miejscami wolnym w klasie 1 i 11 miejscami wolnymi w oddziale przedszkolnym.

• Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

• Światowy Dzień Świadomości Autyzmu obchodzimy corocznie 2 kwietnia.

Według Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) autyzm występuje u 1 na 100 dzieci.
            Autyzm to zaburzenie rozwoju o charakterze neurobiologicznym. U każdej osoby objawia się inaczej, dlatego specjaliści mówią o spektrum autyzmu. Autyzm nie jest chorobą, ale innym sposobem odbierania świata i myślenia. Osoby ze spektrum autyzmu o wiele silniej niż inni ludzie odbierają bodźce wzrokowe, słuchowe, zapachowe, czuciowe. Autyzm może być niewidoczny w pierwszym momencie, zachowania nietypowe mogą być odbierane jako niegrzeczne. Dzieci, młodzież i dorośli za spektrum autyzmu często doświadczają nietolerancji.

Dlatego na znak solidarności z osobami ze spektrum autyzmu 2 kwietnia świat staje się...niebieski! Tego dnia załóż niebieską koszulkę, spodnie, spódniczkę, wpleć we włosy błękitne wstążki lub wepnij spinki.Pomaluj swoją dłoń na niebiesko, odciśnij na kartce, zrób zdjęcie ... . Przybij "niebieską piątkę"! Okaż wsparcie!

Czekamy na Wasze zdjęcia na Facebook'u :)

Więcej na:https://www.polskananiebiesko.pl/

Dziękujemy Pani Jagodzie i Pani Asi za dostarczenie ciekawych materiałów oraz Pani Jagodzie za stworzenie gazetki szkolnej.

• ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2018/2019
      • Wspominamy Dzień Rodziny
      • SPOTKANIE PIERWSZOKLASISTÓW ZE SŁUŻBAMI MUNDUROWYMI
      • Akcja " Bezpieczne wakacje "