• 135 rocznica urodzin patrona szkoły

• W dniu dzisiejszym obchodziliśmy 135 rocznicę urodzin patrona naszej szkoły. To właśnie 25 lutego 1885 roku w Węglewie urodził się profesor Józef Kostrzewski.

Z tej okazji pani Elżbieta Ołtarzewska, nauczycielka historii zapoznała uczniów z biografią Profesora. Cała społeczność szkolna wysłuchała ciekawego wykładu zawierającego mnóstwo interesujących faktów z życia Profesora. Dowiedzieliśmy się gdzie dorastał prof.Kostrzewski, gdzie studiował oraz mieliśmy możliwość zobaczenia jego świadectwa szkolnego.

Następnie uczniowie zostali zaproszeni do wspólnej pracy. Klasy V-VIII mogły wykazać się swoją wiedzą, rozwiązując krzyżówkę o patronie, natomiast najmłodsi uczniowie oraz przedszkolaki przeniosły postać
            prof. Józefa Kostrzewskiego na kartkę.

• Balik karnawałowy klasy II i III oraz grupy przedszkolnej.

• Tłusty Czwartek 2020

• ,,Powiedział Bartek, że dziś tłusty czwartek, a Bartkowa uwierzyła, dobrych pączków nasmażyła”

Zgodnie z tradycją najważniejszym bohaterem dzisiejszego dnia był pączek. Tłustym czwartkiem rozpoczynamy ostatni tydzień karnawału, w związku z czym możemy sobie dzisiaj pozwolić na całodniowe objadanie się.

Świętowanie rozpoczęliśmy już wczoraj kiedy to klasa III własnoręcznie przygotowała dla kolegów i koleżanek faworki. Dzisiaj, każdy z uczniów został poczęstowany pączkiem umilając sobie tym samym dzień.

• Dzień Bezpiecznego Internetu 2020

• Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI)  powstał z inicjatywy Komisji Europejskiej w 2004 roku. Ma na celu zwrócenie uwagi na bezpieczne korzystanie z zasobów internetowych.

Głównym punktem obchodów DBI jest konferencja na temat bezpieczeństwa dzieci i młodzieży online. Odbywa się ona w Warszawie i uważana jest za największą konferencję w Europie.

W naszej szkole obchody Dnia Bezpiecznego Internetu rozpoczęły się od spotkania z panami policjantami, ktorzy przybliżyli oraz zwizualizowali zagrożenia płynące z Internetu.

Ponadto uczniowie wykonali plakaty, prezentacje oraz podobizny wirusa komputerowego. Następnie można było spróbować swoich sił w quizie dotyczącym bezpiecznego korzystania z zasobów internetowych.

Również przedszkolaki brały czynny udział w obchodach stawiając czoła wirutalnym pytaniom i zagadkom.