• Zakończenie roku szkolnego
     • Zakończenie roku szkolnego

     • Uroczyście zakończyliśmy rok szkolny 2016/2017. Przedszkolaki zaprezentowały przedstawienie pt: "Kopciuszek", a Pani Dyrektor wręczyła dyplomy i świadectwa uczniom, którzy osiągneli najlepsze wyniki w nauce.Zdjęcia w galerii Zakończenie roku szkolnego.

    • Wycieczka klasy III i IV
     • Wycieczka klasy III i IV

     • Szlakiem Mieszka i Dobrawy

      W dniach od 19.06-21.06. klasy III i IV uczestniczyły w wycieczce szlakiem piastowskim. 

      Pierwszego dnia po zakwaterowaniu w Fundacji Patria w Skrzetuszewie udaliśmy się na Pola Lednickie do Ośrodka im. Jana Pawła II, gdzie każdego dnia uczestniczyliśmy w różnego rodzaju zajęciach. Na początku pani Regina opowiadała o początkach państwa polskiego i sposobie życia ludzi w tamtych czasach. Następnie przy brzegach jeziora Lednica odnowiliśmy przyrzeczenia chrzcielne, by przypomnieć sobie wydarzenie z 966 roku, nieodzownym elementem wędrowania w tamtym miejscu jest przejście przez Bramę Trzeciego Tysiąclecia tzw. Rybę, by w symbolicznym geście dokonać aktu wyboru Chrystusa. Dalej droga doprowadziła nas do repliki krzyża z Giewontu oraz pieca chlebowego, przy którym pani Regina i pani Mirosława opowiadały o sposobie wypieku chleba, niektórzy z nas podzielili się swoimi własnymi doświadczeniami i opowieściami swoich babć i dziadków. W czasie rekreacji korzystaliśmy z boiska sportowego, graliśmy w badmintona i rozmawialiśmy ze sobą. Tego dnia po powrocie do miejsca noclegu czekała nas niespodzianka, odwiedzili nas goście  Pani Ania Sassek i pan Celestyn Grell, którzy opowiedzieli o swojej pracy i uczyli, co oznacza słowo odpowiedzialność. Pani Ania jest fizjoterapeutką, która pracuje z reprezentacją Polski kanadyjarek. Mogliśmy poczuć na własnej skórze jak odbywa się i wygląda masaż sportowy, nie jest to wcale przyjemne. Po ciężkim, ale i pięknym dniu trudno nam było zasnąć, pełni emocji rozmawialiśmy do późnej nocy i w końcu ze zmęczenia zasnęliśmy.

      Następnego dnia z samego rana znów pani Ania podzieliła się z nami swoim talentem. Wraz z panem Celestynem poprowadzili rozgrzewkę poranną, dzięki której byliśmy jeszcze bardziej głodni. Po wspólnym śniadaniu udaliśmy się znowu na zajęcia. Tym razem mówiliśmy o zamkach, damach i rycerzach. Najbardziej zapadł nam w pamięć konkurs na rycerza grupy. Wszyscy chłopacy musieli wziąć w nim udział. Dziewczyny jako damy oceniały ich w następujących konkurencjach: spryt, zręczność, dowcip, kultura i odwaga. To ostatnie chłopcy zapamiętają z pewnością na długo. Zadanie polegało na przejściu labiryntu z zawiązanymi oczami, było on przerażający i trudny, ale żaden chłopiec nie zrezygnował, wszyscy dali radę i przełamali strach. Na koniec dnia musieliśmy pożegnać panią Anię i pana Celestyna, którzy musieli wracać do domu. Niektórym z nas łezka zakręciła się w oku. Wyściskaliśmy ich i pozwoliliśmy na odjazd, choć było nam trudno. Choć był to dopiero drugi dzień naszej wycieczki i druga noc, to niestety ostatnia. Poprosiliśmy panie opiekunki o możliwość zrobienia „Piżama Party”. Było świetnie, o 23.00 udaliśmy się do łóżek. Po takim męczącym dniu usnęliśmy bardzo szybko.

      Ostatni dzień znów rozpoczęliśmy rozgrzewką, tylko tym razem z panią Reginką. Po zjedzeniu śniadania panie sprawdzały czystość naszych pokoi, niektórzy musieli składać po raz kolejny ubrania do szafy, bo zrobili to początkowo bardzo nieschludnie. Później troszkę niespodziewanie panie zebrały nas wszystkich w jadalni, poprosiły, żebyśmy zabrali ze sobą plecaki, czapki, bluzy i wygodne buty. Później nauczyły nas jednego z szyfrów harcerskich. Na początku nie wiedzieliśmy po co było to wszystko, ale po chwili się wyjaśniło. Panie podzieliły nas na trzy grupy – wzięliśmy udział w grze terenowej, która miała łącznie około 10 km. Musieliśmy zdobyć 6 punktów, na których czekały nas różne zadania np. ułożenie hymnu swojej drużyny i stworzenie jej emblematu. O godzinie 16.00 przyjechali po nas rodzice. Spakowaliśmy plecaki i torby, podziękowaliśmy pani Liliannie z Fundacji Patria, u której nocowaliśmy i przejechaliśmy samochodami na Pola Lednickie na ognisko. Rodzice, babcie, dziadkowie, ciocie i wujkowie przyjechali z naszym rodzeństwem i kuzynostwem, przywieźli kiełbaski, napoje i wspólnie z nami piekli kiełbaski przy ognisku.  Trudno nam było pożegnać się z tym miejscem.

      Na koniec chcemy podziękować kochanym Rodzicom za możliwość wyjazdu, Pani Dyrektor, Nauczycielom, opiekunom, gościom zaproszonym, właścicielom domków w Fundacji Patria, panu Jackowi Żyśko, Markowi Konkarskiemu i Mateuszowi Kowalskiemu za wszelką pomoc i serce. Gdyby nie Wy ta wycieczka nie byłaby możliwa.

       

      Uczniowie klasy III i IV

      Zdjęcia w galerii Wycieczka klasy III i IV.

       

    • Wycieczka klasy II
     • Wycieczka klasy II

     • Dnia 21 czerwca br. klasa druga udała się na wycieczkę do Pobiedzisk. Odwiedziliśmy komendę policji, bibliotekę miejską oraz Urząd Miasta i Gminy Pobiedziska.Zdjęcia w galerii Wycieczka klasy II.

    • Udzielanie pierwszej pomocy - warsztaty
     • Udzielanie pierwszej pomocy - warsztaty

     • W związku ze zbliżającymi się wakacjami i w trosce o bezpieczeństwo naszych uczniów, obdyły się w szkole warsztaty z podstaw udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Zajęcia odbyły się w dwóch grupach wiekowych.Zdjęcia w galerii Udzielanie pierwszej pomocy - warsztaty.

    • Zawody sportowe
     • Zawody sportowe

     • Dnia 20 czerwca br. odbyły się w naszej szkole zawody sportowe dla klas V-VI. Uczniowie zmagali się w kilku dyscyplinach. Tabela wyników:

      Bille - zwyciężyła Sylwia Małkowiak z klasy VI

      Tenis stołowy - miejsce I Kamil Kujawa z klasy V,

                               - miejsce II Sebastian Kujawa z klasy VI

      Koszykówka - miejsce I Sebastian Dreczkowski  z klasy VI

                            - miejsce II Paulina Kowalewska z klasy VI

      Piłka nożna - żonglerka - zwycięzył Sebastian Dreczkowski z klasy VI

      Slalom hokejowy - miejsce I Sebastian Dreczkowski klasa VI

                                      - miejsce II Patryk Zetlerowicz  klasa V

                                      - miejsce III Filip Cieśla klasa VI oraz Kacper Saukens klasa VI

      Gra kręgle fińskie - zwycięzca Filip Cieśla klasa VI

       

      Wszystkim serdecznie gratulujemy!

                                        

    • Spotkanie z policjantem
     • Spotkanie z policjantem

     • Dnia 14 czerwca w naszej szkole odbyło się spotkanie z policjantem. Uczniowie zapoznali się z zasadami bezpiecznego poruszania się po drodze oraz prawidłowym zachowaniem podczas zbliżających się wakacji.

    • Warsztaty Savoir -Vivre
     • Warsztaty Savoir -Vivre

     • W ostatnim tygodniu przed wakacjami uczniowie klas młodszych uczestniczyli w warsztatach z savoir - vivre. Zdjęcia w galerii Warsztaty Savoir -Vivre.

    • Przegląd Twórczości w Gnieźnie
     • Przegląd Twórczości w Gnieźnie

     • Już po raz ósmy uczniowie z naszej szkoły uczestniczyli w IX Przeglądzie Twórczości Osób z Niepełnosprawnościami, który odbył się dnia 6.06.2017 roku w Gnieźnie. Dzieci zaprezentowały przedstawienie o przytulaniu na deskach profesjonalnego Teatru im. Aleksandra Fredry. Z uwagą podziwiali również prezentacje innych grup z Bydgoszczy, Poznania, Gniezna, Wrześni. Zdjęcia w galerii Przegląd Twórczości w Gnieźnie.

    • Dzień Dziecka
     • Dzień Dziecka

     • Pierwszego dnia czerwca obchodzimy Międzynarodowy Dzień Dziecka. Nasi uczniowie swoje święto obchodzili iście tanecznie. Serdeczne podziękowania dla pani Pauliny Kwaśniewskiej za poprowadzenie zajęć z Zumby.

      Dzień Dziecka - Obrazek 1

       

   • Kontakty

    • Szkoła Podstawowa w Węglewie im. prof. Józefa Kostrzewskiego
    • szkolaweglewo@wp.pl
    • 061 8177 046
    • Szkoła Podstawowa w Węglewie im. prof. J. Kostrzewskiego, 62-010 Pobiedziska
    • http://spweglewo.biposwiata.pl Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (4.5.2016 L 119/38 Dziennik Urzędowy Unii Europejskiej PL) informuję, że: 1. Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Prof. Józefa Kostrzewskiego w Węglewie tel: 618177046, e-mail: szkolaweglewo@wp.pl 2. Kontakt z Inspektorem Ochrony Danych w Szkole Podstawowej im. Prof. Józefa Kostrzewskiego w Węglewie możliwy jest pod numerem tel. 618177046. 3. Dane osobowe Pana/i/ będą przetwarzane na podstawie art. 6 ust. 1 lit. a, c ogólnego rozporządzenie j/w o ochronie danych oraz Kodeksu Pracy – Ustawa z dnia 26 czerwca 1974 r. (t.j. Dz. U. z 2018 r., poz. 108). Podstawą legalności przetwarzania są cele wynikające z prawnie uzasadnionych interesów realizowanych przez administratora (realizacja statutowych zadań dydaktycznych, opiekuńczych i wychowawczych w placówce). 4. Odbiorcami Pana/Pani danych osobowych będą wyłącznie podmioty uprawnione do uzyskania danych osobowych na podstawie przepisów prawa. 5. Dane osobowe Pana/Pani będą przechowywane przez okres wskazany w przepisach o archiwizacji lub innych przepisach prawa. 6. Posiada Pan/Pani prawo do: żądania od administratora dostępu do danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania oraz prawo do cofnięcia zgody – nie obowiązuje, jeśli dane przetwarzane są na podstawie przepisów prawa. 7. Przysługuje Panu/Pani prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego, tj. Prezesa Urzędu Ochrony Danych. 8. Podanie danych osobowych jest wymogiem ustawowym i jest obowiązkowe ze względu na przepisy prawa pracy, a w pozostałym zakresie jest dobrowolne.
   • Logowanie