• Zasady bezpiecznego korzystania z gier komputerowych
     • Zasady bezpiecznego korzystania z gier komputerowych

     • Informacja Ministerstwa Edukacji Narodowej dotycząca zachowania bezpieczeństwa w korzystaniu z gier komputerowych:

      - określ zasady dotyczące czasu, jaki twoje dziecko może przeznaczać na gry komputerowe;

      - zadbaj o to, aby dziecko nie grało codziennie, ale też nie rób tradycji z tej formy spędzania czasu. Jeśli ustalisz, że w waszym domu gra się w określone dni, np. w piątki i niedziele, dziecko przez cały tydzień będzie żyło oczekiwaniem na włączenie komputera;

      - zainteresuj się, w co gra twoje dziecko i czy gra jest dla niego odpowiednia. Porozmawiaj z dzieckiem o grach, z których korzysta, sprawdź, czego może się z nich nauczyć;

      - zanim kupisz swojemu dziecku grę, upewnij się, że jest odpowiednia do jego wieku. Może ci w tym pomóc system oceny gier PEGI;

      - zwróć uwagę, czy w zachowaniu twojego dziecka nie pojawiają się sygnały uzależnienia od komputera;

      - upewnij się, że twoje dziecko z powodu grania nie zaniedbuje obowiązków domowych i szkolnych;

      - sprawdź, czy gra jest pozbawiona mikropłatności;

      - pamiętaj, że istnieją minigry, które nie wymagają instalacji, a zawierają treści nieodpowiednie dla dzieci;

      - zwróć uwagę na to, czy w grze można kontaktować się z innymi graczami. Jesli tak - sprawdź, czy znajomości, jakie zawiera twoje dziecko, są bezpieczne. Kontakt z innymi użytkowinikami może być potencjalnym źródłem niebezpiecznych sytuacji i podejmowania ryzykownych zachowań.

       

      Polecane strony:  www.cyfrowobezpieczni.pl            www.cybernauci.edu.pl

       

       

    • Powitanie wiosny
     • Powitanie wiosny

     • Uczniowie klasy II powitali dzisiaj wiosnę. Udali się w barwnym i głośnym pochodzie za tradycyjnym gaikiem.

       

      Powitanie wiosny - Obrazek 1

    • Przedstawienie "Kolorowe kredki"
     • Przedstawienie "Kolorowe kredki"

     • Na miesiąc marzec nasze przedszkolaki przygotowały przedstawienie pt. "Kolorowe kredki". Mali aktorzy świetnie zaprezentowali nam swoje role, a publiczność nagrodziła ich gromkimi brawami. Zdjęcia w galerii Przedstawienie "Kolorowe kredki".

    • Konkurs wiedzy o patronie szkoły.
     • Konkurs wiedzy o patronie szkoły.

     • W ostatnich dniach lutego w naszej szkole odbył się coroczny konkurs wiedzy o patronie profesorze Józefie Kostrzewskim. Rywalizacja podzielona była na dwie grupy wiekowe.

      Grupa starzsza:

      I miejsce Bartek Dembinski z klasy VI

      II miejsce Joanna Ziółkowska z klasy IV

      III miejsce Alicja Michałowska z klasy V

       

      Grupa młodsza:

      I miejsce Amelia Palacz z klasy II

      II miejsce Dominik Boulan z klasy III

      III miejsce Tamara Żurek z klasy III

      Wszystkim serdecznie gratulujemy!

      Zdjęcia w galerii Konkurs wiedzy o patronie szkoły..

    • Dzień Języka Ojczystego
     • Dzień Języka Ojczystego

     • Z okazji Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego w naszej szkole uczciliśmy ten wyjątkowy dzień międzyklasowymi konkursami, m.in.ortograficznymi, logopedycznymi, szaradami, kalamburami, zagdkami gwarowymi. Szczególne rozbawienie wywołały gwarowe wersje polskich wierszy znanych poetów, m.in Juliana Tuwima ,,Lokomotywa".Poznaliśmy również bogatą  historię języka polskiego.  Rywalizacja między klasami była zacięta. Młodsze klasy natomiast ilustrowały wybrane łamańce językowe. Nagrodę specjalną otrzymała Natalia Turek z klasy IV za napisanie wiersza dotyczącego piękna mowy ojczystej.

      Zdjęcia w galerii Dzień Języka Ojczystego.

   • Kontakty

    • Szkoła Podstawowa w Węglewie im. prof. Józefa Kostrzewskiego
    • szkolaweglewo@wp.pl
    • 061 8177 046
    • Szkoła Podstawowa w Węglewie im. prof. J. Kostrzewskiego, 62-010 Pobiedziska
    • http://spweglewo.biposwiata.pl Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (4.5.2016 L 119/38 Dziennik Urzędowy Unii Europejskiej PL) informuję, że: 1. Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Prof. Józefa Kostrzewskiego w Węglewie tel: 618177046, e-mail: szkolaweglewo@wp.pl 2. Kontakt z Inspektorem Ochrony Danych w Szkole Podstawowej im. Prof. Józefa Kostrzewskiego w Węglewie możliwy jest pod numerem tel. 618177046. 3. Dane osobowe Pana/i/ będą przetwarzane na podstawie art. 6 ust. 1 lit. a, c ogólnego rozporządzenie j/w o ochronie danych oraz Kodeksu Pracy – Ustawa z dnia 26 czerwca 1974 r. (t.j. Dz. U. z 2018 r., poz. 108). Podstawą legalności przetwarzania są cele wynikające z prawnie uzasadnionych interesów realizowanych przez administratora (realizacja statutowych zadań dydaktycznych, opiekuńczych i wychowawczych w placówce). 4. Odbiorcami Pana/Pani danych osobowych będą wyłącznie podmioty uprawnione do uzyskania danych osobowych na podstawie przepisów prawa. 5. Dane osobowe Pana/Pani będą przechowywane przez okres wskazany w przepisach o archiwizacji lub innych przepisach prawa. 6. Posiada Pan/Pani prawo do: żądania od administratora dostępu do danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania oraz prawo do cofnięcia zgody – nie obowiązuje, jeśli dane przetwarzane są na podstawie przepisów prawa. 7. Przysługuje Panu/Pani prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego, tj. Prezesa Urzędu Ochrony Danych. 8. Podanie danych osobowych jest wymogiem ustawowym i jest obowiązkowe ze względu na przepisy prawa pracy, a w pozostałym zakresie jest dobrowolne.
   • Logowanie