Sukcesy uczniów

ROK SZKOLNY 2016/2017

10.05.2017 roku został rozstrzygnięty konkurs plastyczny KRUS pod hasłem „Bezpiecznie na wsi to podstawa – środki chemiczne to nie zabawa”. W etapie -wojewódzkim  II miejsce w kategorii klas młodszych zajął Dominik Boulan, a w kategorii klas IV-VI Jakub Marciniak.

ROK SZKOLNY 2014/2015

Ogólnopolski Konkurs Plastyczny Bezpiecznie na wsi  KRUS- etap regionalny wojewódzki

I miejsce Alicja Michałowska  kateg. Klas .I-III

I miejsce  Helenka Ferenc     kateg.   Klas IV-VI

II miejsce Alan Marciniak     kateg.    Klas IV-VI

III miejsce Katarzyna Malczewska kateg.    Klas IV-VI

• Gminny konkurs plastyczny „W barwach jesieni” 18.11.2014

kategoria klas przedszkolnych

1 miejsce – Filip Orłowski

2 miejsce-Nadia Gryczyńska

3 miejsce-Julka Ziółkowska, Kamil Turek

Wyróżnienia-Helenka Kolińska, Jakub Cieśla, Marcin Jackowiak

3 miejsce-Nikola Tyszecka,

Wyróżnienia- Łucja Ferenc

•  Gminny Konkursu Plastyczny: „NA NAJPIĘKNIEJSZĄ KARTKĘ BOŻONARODZENIOWĄ  – 16.12.2014r.

kategoria klas przedszkolnych:

I miejsce: Julka Żółkowska

II miejsce: Wojciech Koralewski

III miejsce: Marcin Jackowiak

ROK SZKOLNY 2013/2014

Laureaci XVIII Konkursu Wiedzy o Wielkopolsce-Jan Kukorowski i Maksymilian Łepski

I miejsce Romy Bartoszak z klasy VI w rejonowym etapie Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego organizowanego przez KRUS

III miejce Heleny Ferenc z klasy IV w rejonowym etapie Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego organizowanego przez KRUS.

I miejscce Mateusza Kolińskiego z oddziału przedszkolnego  w rejonowym etapie Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego organizowanego przez KRUS

II miejsce Łucji Ferenc z klasy I w rejonowym etapie Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego organizowanego przez KRUS.

III miejsce Przemysława Kowalewskiego z klasy VI w Gminnym Konkursie Języka Angielskiego Dla Uczniów Szkół Podstawowych z Gminy Pobiedziska.

II miejsce Jana Kukorowskiego z klasy V w I Otwartym Wiosennym Turnieju Szachowym dla Szkół Podstawowych

III miejsce Wojciecha Kukorowskiego z klasy IV w I Otwartym Wiosennym Turnieju Szachowym dla Szkół Podstawowych

ROK SZKOLNY 2012/2013

III Ogólnopolski Konkurs Plastyczny dla Dzieci "Bezpiecznie na wsi -powiedz STOP upadkom!" organizowany przez ZPRO OR KRUS w Poznaniu

w I grupie wiekowej (klasy 0-3)

I miejsce Filip Cieśla, klasa 2, SP Węglewo

II miejsce Aleksander Łepski, klasa 2, SP Węglewo

III miejsce Dawid Dembiński, klasa 0, SP Węglewo

w II grupie wiekowej (klasy 4-6)

I miejsce Kacper Piechocki, klasa 6, SP Weglewo

II miejsce Agnieszka Soloch, klasa 6, SP Węglewo

III miejsce Sandra Frysiak, klasa 6, SP Węglewo

przyznano równiez cztery wyróżnienia:

Roksana Piechocka, klasa 0, SP Węglewo

Mariusz Kasprowicz, klasa 0, SP Węglewo

Mateusz Koliński, klasa 0, SP Węglewo

Tomasz Gapiński, klasa 5, SP Weglewo

Przedszkolaki:

Emilia Cieśla, Łucja Ferenc , Julia Orłowska i Mateusz Koliński zwyciężyli eliminacje gminne  XVIII Wojewódzkiego Festiwalu Piosenki Przedszkolaków – Czerwonak 2013 i 10 maja br. reprezentowali nas podczas eliminacji powiatowych w Murowanej Goślinie. Mateusz Koliński zakwalifikował się do następnego etapu tj. eliminacji rejonowych.

VIII Gminny Konkurs Piosenki

W pierwszej kategorii wiekowej

II miejsce –Helenka Ferenc, kl. III, SP Węglewo

III miejsce - Aleksander Łepski, kl. II SP Węglewo;

W drugiej kategorii wiekowej

III miejsce –Tomasz Gapiński, kl. V, SP Węglewo

Wyróżnienie  Katarzyna Cieśla, kl. V, SP Węglewo.

Eliminacje 18 Ogólnopolskiego Konkursu Piosenki „Wygraj Sukces”.

Wśród 90 startujących byl nasz uczeń z oddziału przedszkolnego: Mateusz Koliński.

Do następnego etapu zakwalifikowało się 18 osób a wśród nich: Mateusz Koliński w I kategorii wiekowej

Uczeń klasy II, naszej szkoły Aleksander Łepski zakwalifikował się do finału I Wielkopolskiego Konkursu Poezji Patriotycznej "Nie rzucim ziemi skąd nasz ród" organizowanego przez Wydawnictwo Król Maciuś I.

Konkurs Plastyczny na Kartkę Bożonarodzeniową organizowany przez Gminny Ośrodek Kultury w Pobiedziskach

W kategorii klas IV-VI szkół podstawowych wygrała uczennica Sandra Frysiak z klasy VI,

a wyróżnienia otrzymały Roma Bartoszak z klasy V i Agnieszka Soloch z klasy VI.

Uczniowie naszej szkoły zajeli III miejsce w konkursie jasełka organizaowanym przez Szkołę Podstawową w Biskupicach Wlkp. pt "Śpiewajmy z Aniołami".

Szkoła Podstawowa w Węglewie im. prof. J. Kostrzewskiego, 62-010 Pobiedziska