• Jubileusz 90-lecia UAM w Poznaniu

W dniu 6 maja 2009 roku Szkoła Podstawowa oraz Sołectwo wsi Węglewo
          mieli zaszczyt wziąć udział w uroczystych obchodach 90 - lecia UAM w
          Poznaniu.

Profesor Józef Kostrzewski urodzony w Węglewie, znamienity archeolog,  patron naszej szkoły był współzałożycielem
          Wszechnicy Piastowskiej, którą obecnie znamy jako Uniwersytet imienia Adama Mickiewicza.

W okolicznościowych uroczystościach wzięli udział przedstawiciele
          władz uniwersyteckich, m.in. prorektor prof.dr hab. J. Guliński, dziekan
          wydziału historycznego prof.dr hab.H. Kóčka-Krenz wicedyrektor Instytutu
          Prehistorii W.Rączkowski .
          Nie zabrakło także władz gminnych Burmistrza Miasta i Gminy M. Podsady, członków Rady Miejskiej oraz
          Sołtysa Węglewa M.Godka, a także grono pedagogiczne miejscowej
          szkoły. Delegacja Uniwersytetu podarowała szkole sprzęt multimedialny i pomoce dydaktyczne.

Tłumnie pojawili się również mieszkańcy Węglewa, Latalic,
          Podarzewa, rodzice,uczennice, uczniowie. Swoją obecnością rocznicowe
          obchody na ziemi węglewskiej zaszczycił również Chór Akademicki.

Po przywitaniu delegacji gości przez p.dyrektor Szkoły
          Podstawowej w Węglewie R.Owocką oraz przez Sołtysa M.Godka, obecni
          udali się złożyć kwiaty pod kamieniem upamiętniającym miejsce, w którym
          urodził się współtwórca UAM i polskiej archeologii. Następnie
          skierowano się do zabytkowego kościoła pw. św.Katarzyny Aleksandryjskiej,
          aby wysłuchać wspaniałego koncertu chóralnego tak poważnego jak i
          zabawnego.
          Aby uczcić to niezwykłe spotkanie przedstawiciele władz
          uniwersyteckich, gminnych i lokalnych zasadzili w przyszkolnym parku
          pamiątkowe dęby. W Domu Sołeckim czekała na zgromadzonych gości wystawa
          prac uczniowskich poświęcona Profesorowi oraz jego dokonaniom, jak
          również zaprezentowano publikacje książkowe Patrona szkoły.

Foto migawki w zakładce Album fotograficzny