• Bezpieczne pierwszaki
     • Bezpieczne pierwszaki

     • Uczniowie pierwszej klasy otrzymali od policjantów kamizelki odblaskowe. Zapoznali się z zasadami bezpiecznego poruszania się po drodze.

    • Grupa rekonstrukcyjna -Starożytny Rzym
     • Grupa rekonstrukcyjna -Starożytny Rzym

     • Dnia 25 października naszą szkołę odwiedziła grupa rekonstrukcyjna. Uczniowie mieli możliwość zapoznania się ze zwyczajami oraz kulturą starożytnego Rzymu. Zdjęcia w galerii Grupa rekonstrukcyjna -Starożytny Rzym.

    • Pasowanie na ucznia, Dzień Nauczyciela
     • Pasowanie na ucznia, Dzień Nauczyciela

     • Dzień 17 października był w naszej szkole bardzo uroczysty. Nasi koledzy i koleżanki z klasy pierwszej zostali pasowani na uczniów naszej szkoły. Tego dnia dziękowaliśmy również naszym nauczycielom za pracę i trud jaki wkładają w naszą edukację. Zdjęcia w galerii Pasowanie na ucznia, Dzień Nauczyciela.

    • Wycieczka do Rogalina
     • Wycieczka do Rogalina

     • W ostatnim tygodniu września uczniowe naszej szkoły wybrali się na wycieczkę do pięknego pałacu w Rogalinie. Mieliśmy możliwość podziwiania wnętrz pałacowych oraz parku, w którym znajdują się znane wszystkim zabytkowe dęby. Zdjęcia w galerii Wycieczka do Rogalina.

    • Dowozy
     • Dowozy

     • DOWOZY  w dniu 4.09.2017

      PRZYWOZY   AUTOBUS :

      6:50  Pobiedziska -6:57 Kocanowo- 7:14 Latalice- 7:20 Podarzewo-7:25  Węglewo-

                7:30 Główna- 7:35 Pobiedziska Szkoła

       

      PRZYWOZY    BUS:

       7:30 Pobiedziska Szkoła-  7.45 Pomarzanki,

       7.52 Pobiedziska ul. Kiszkowska,  Węglewo Szkoła 7.58.

       

      ODWOZY 

      BUS około 10.00

      Autobus po zakończeniu w ZS W Pobiedziskach

      Godziny dowozu autobusem takie same jak w ubiegłym roku.

      Rozkład w zakładce dla rodziców.

       

      Dowozy  Busem    rok szkolny 2017/2018    od 5 września 2017

      Przywozy: poniedziałek-wtorek-środa –czwartek- piątek

      6.35 Pobiedziska

      6.45 Pomarzanki

      6.50 Pobiedziska ul. Kiszkowska

      7.00 Pobiedziska ul. Poznańska 45

      7.05 Letnisko/sklep/

      7.15 Biskupice OSP u. Główna

      7.25 Promno

      7.35 Pobiedziska Przedszkole ul. Różana

      7.40 ZS Pobiedziska

      7.50 Węglewo

      8.00 ZS Pobiedziska

      8.20 Wronczyn

      Odwozy: Poniedziałek, piątek  

      13.55 Węglewo

      14.05 Pobiedziska Szkoła –   przesiadka na Kociałkową Górkę o 14.10

      14.15. Pobiedziska Poznańska 45

      14.20   Letnisko

      14.30 Biskupice

      14.45 Pobiedziska ul. Kiszkowska

      14.50 Pomarzanki

      14.55 Szkoła Wronczyn

      15.15 Pobiedziska szkoła

       

       

      Odwozy: wtorek-środa czwartek -  Węglewo:14.50

       

      14.50 Węglewo

      15.00 Pobiedziska Szkoła –   przesiadka na Kociałkową Górkę o 15.10

      15.10. Pobiedziska Poznańska 45

      15.15   Letnisko

      15.25 Biskupice

      15.35 Szkoła Wronczyn

      15.40 Pomarzanki

      15.50 Pobiedziska  ul. Kiszkowska

      16.00 Pobiedziska  szkoła

       

       

    • Zakończenie roku szkolnego
     • Zakończenie roku szkolnego

     • Uroczyście zakończyliśmy rok szkolny 2016/2017. Przedszkolaki zaprezentowały przedstawienie pt: "Kopciuszek", a Pani Dyrektor wręczyła dyplomy i świadectwa uczniom, którzy osiągneli najlepsze wyniki w nauce.Zdjęcia w galerii Zakończenie roku szkolnego.

    • Wycieczka klasy III i IV
     • Wycieczka klasy III i IV

     • Szlakiem Mieszka i Dobrawy

      W dniach od 19.06-21.06. klasy III i IV uczestniczyły w wycieczce szlakiem piastowskim. 

      Pierwszego dnia po zakwaterowaniu w Fundacji Patria w Skrzetuszewie udaliśmy się na Pola Lednickie do Ośrodka im. Jana Pawła II, gdzie każdego dnia uczestniczyliśmy w różnego rodzaju zajęciach. Na początku pani Regina opowiadała o początkach państwa polskiego i sposobie życia ludzi w tamtych czasach. Następnie przy brzegach jeziora Lednica odnowiliśmy przyrzeczenia chrzcielne, by przypomnieć sobie wydarzenie z 966 roku, nieodzownym elementem wędrowania w tamtym miejscu jest przejście przez Bramę Trzeciego Tysiąclecia tzw. Rybę, by w symbolicznym geście dokonać aktu wyboru Chrystusa. Dalej droga doprowadziła nas do repliki krzyża z Giewontu oraz pieca chlebowego, przy którym pani Regina i pani Mirosława opowiadały o sposobie wypieku chleba, niektórzy z nas podzielili się swoimi własnymi doświadczeniami i opowieściami swoich babć i dziadków. W czasie rekreacji korzystaliśmy z boiska sportowego, graliśmy w badmintona i rozmawialiśmy ze sobą. Tego dnia po powrocie do miejsca noclegu czekała nas niespodzianka, odwiedzili nas goście  Pani Ania Sassek i pan Celestyn Grell, którzy opowiedzieli o swojej pracy i uczyli, co oznacza słowo odpowiedzialność. Pani Ania jest fizjoterapeutką, która pracuje z reprezentacją Polski kanadyjarek. Mogliśmy poczuć na własnej skórze jak odbywa się i wygląda masaż sportowy, nie jest to wcale przyjemne. Po ciężkim, ale i pięknym dniu trudno nam było zasnąć, pełni emocji rozmawialiśmy do późnej nocy i w końcu ze zmęczenia zasnęliśmy.

      Następnego dnia z samego rana znów pani Ania podzieliła się z nami swoim talentem. Wraz z panem Celestynem poprowadzili rozgrzewkę poranną, dzięki której byliśmy jeszcze bardziej głodni. Po wspólnym śniadaniu udaliśmy się znowu na zajęcia. Tym razem mówiliśmy o zamkach, damach i rycerzach. Najbardziej zapadł nam w pamięć konkurs na rycerza grupy. Wszyscy chłopacy musieli wziąć w nim udział. Dziewczyny jako damy oceniały ich w następujących konkurencjach: spryt, zręczność, dowcip, kultura i odwaga. To ostatnie chłopcy zapamiętają z pewnością na długo. Zadanie polegało na przejściu labiryntu z zawiązanymi oczami, było on przerażający i trudny, ale żaden chłopiec nie zrezygnował, wszyscy dali radę i przełamali strach. Na koniec dnia musieliśmy pożegnać panią Anię i pana Celestyna, którzy musieli wracać do domu. Niektórym z nas łezka zakręciła się w oku. Wyściskaliśmy ich i pozwoliliśmy na odjazd, choć było nam trudno. Choć był to dopiero drugi dzień naszej wycieczki i druga noc, to niestety ostatnia. Poprosiliśmy panie opiekunki o możliwość zrobienia „Piżama Party”. Było świetnie, o 23.00 udaliśmy się do łóżek. Po takim męczącym dniu usnęliśmy bardzo szybko.

      Ostatni dzień znów rozpoczęliśmy rozgrzewką, tylko tym razem z panią Reginką. Po zjedzeniu śniadania panie sprawdzały czystość naszych pokoi, niektórzy musieli składać po raz kolejny ubrania do szafy, bo zrobili to początkowo bardzo nieschludnie. Później troszkę niespodziewanie panie zebrały nas wszystkich w jadalni, poprosiły, żebyśmy zabrali ze sobą plecaki, czapki, bluzy i wygodne buty. Później nauczyły nas jednego z szyfrów harcerskich. Na początku nie wiedzieliśmy po co było to wszystko, ale po chwili się wyjaśniło. Panie podzieliły nas na trzy grupy – wzięliśmy udział w grze terenowej, która miała łącznie około 10 km. Musieliśmy zdobyć 6 punktów, na których czekały nas różne zadania np. ułożenie hymnu swojej drużyny i stworzenie jej emblematu. O godzinie 16.00 przyjechali po nas rodzice. Spakowaliśmy plecaki i torby, podziękowaliśmy pani Liliannie z Fundacji Patria, u której nocowaliśmy i przejechaliśmy samochodami na Pola Lednickie na ognisko. Rodzice, babcie, dziadkowie, ciocie i wujkowie przyjechali z naszym rodzeństwem i kuzynostwem, przywieźli kiełbaski, napoje i wspólnie z nami piekli kiełbaski przy ognisku.  Trudno nam było pożegnać się z tym miejscem.

      Na koniec chcemy podziękować kochanym Rodzicom za możliwość wyjazdu, Pani Dyrektor, Nauczycielom, opiekunom, gościom zaproszonym, właścicielom domków w Fundacji Patria, panu Jackowi Żyśko, Markowi Konkarskiemu i Mateuszowi Kowalskiemu za wszelką pomoc i serce. Gdyby nie Wy ta wycieczka nie byłaby możliwa.

       

      Uczniowie klasy III i IV

      Zdjęcia w galerii Wycieczka klasy III i IV.

       

    • Wycieczka klasy II
     • Wycieczka klasy II

     • Dnia 21 czerwca br. klasa druga udała się na wycieczkę do Pobiedzisk. Odwiedziliśmy komendę policji, bibliotekę miejską oraz Urząd Miasta i Gminy Pobiedziska.Zdjęcia w galerii Wycieczka klasy II.

    • Udzielanie pierwszej pomocy - warsztaty
     • Udzielanie pierwszej pomocy - warsztaty

     • W związku ze zbliżającymi się wakacjami i w trosce o bezpieczeństwo naszych uczniów, obdyły się w szkole warsztaty z podstaw udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Zajęcia odbyły się w dwóch grupach wiekowych.Zdjęcia w galerii Udzielanie pierwszej pomocy - warsztaty.

    • Zawody sportowe
     • Zawody sportowe

     • Dnia 20 czerwca br. odbyły się w naszej szkole zawody sportowe dla klas V-VI. Uczniowie zmagali się w kilku dyscyplinach. Tabela wyników:

      Bille - zwyciężyła Sylwia Małkowiak z klasy VI

      Tenis stołowy - miejsce I Kamil Kujawa z klasy V,

                               - miejsce II Sebastian Kujawa z klasy VI

      Koszykówka - miejsce I Sebastian Dreczkowski  z klasy VI

                            - miejsce II Paulina Kowalewska z klasy VI

      Piłka nożna - żonglerka - zwycięzył Sebastian Dreczkowski z klasy VI

      Slalom hokejowy - miejsce I Sebastian Dreczkowski klasa VI

                                      - miejsce II Patryk Zetlerowicz  klasa V

                                      - miejsce III Filip Cieśla klasa VI oraz Kacper Saukens klasa VI

      Gra kręgle fińskie - zwycięzca Filip Cieśla klasa VI

       

      Wszystkim serdecznie gratulujemy!

                                        

    • Spotkanie z policjantem
     • Spotkanie z policjantem

     • Dnia 14 czerwca w naszej szkole odbyło się spotkanie z policjantem. Uczniowie zapoznali się z zasadami bezpiecznego poruszania się po drodze oraz prawidłowym zachowaniem podczas zbliżających się wakacji.

    • Warsztaty Savoir -Vivre
     • Warsztaty Savoir -Vivre

     • W ostatnim tygodniu przed wakacjami uczniowie klas młodszych uczestniczyli w warsztatach z savoir - vivre. Zdjęcia w galerii Warsztaty Savoir -Vivre.

    • Przegląd Twórczości w Gnieźnie
     • Przegląd Twórczości w Gnieźnie

     • Już po raz ósmy uczniowie z naszej szkoły uczestniczyli w IX Przeglądzie Twórczości Osób z Niepełnosprawnościami, który odbył się dnia 6.06.2017 roku w Gnieźnie. Dzieci zaprezentowały przedstawienie o przytulaniu na deskach profesjonalnego Teatru im. Aleksandra Fredry. Z uwagą podziwiali również prezentacje innych grup z Bydgoszczy, Poznania, Gniezna, Wrześni. Zdjęcia w galerii Przegląd Twórczości w Gnieźnie.

    • Dzień Dziecka
     • Dzień Dziecka

     • Pierwszego dnia czerwca obchodzimy Międzynarodowy Dzień Dziecka. Nasi uczniowie swoje święto obchodzili iście tanecznie. Serdeczne podziękowania dla pani Pauliny Kwaśniewskiej za poprowadzenie zajęć z Zumby.

      Dzień Dziecka - Obrazek 1

       

    • Konkurs KRUS
     • Konkurs KRUS

     • Dnia 10.05.2017 roku został rozstrzygnięty konkurs plastyczny KRUS pod hasłem „Bezpiecznie na wsi to podstawa – środki chemiczne to nie zabawa”. W etapie rejonowym II miejsce w kategorii klas młodszych zajął Dominik Boulan, a w kategorii klas IV-VI Jakub Marciniak. Serdecznie gratulujemy!

    • Gminny Konkurs Piosenki
     • Gminny Konkurs Piosenki

     • Dnia 20 kwietnia w naszej szkole odbył się XII Gminny Konkurs Piosenki pod hasłem:"Piosenka turystyczna". Do konkursu przystąpiło 26 wykonawców podzielonych na dwie kategorie: klasy I-III i IV-VI.
      Jury w składzie:

      • Hanna Borucka
      • Krzysztof Grzegorzyca
      • Danuta Kolińska

      po wysłuchaniu wszystkich wykonawców postanowiło przyznać nagrody i wyróżnienia:

      Klasy I-III

      I miejsce – Julia Orłowska

      II miejsce – Amelka Stelmaszewska

      III miejsce – Karolina Boulan

      wyróżnienia dla: Leny Jędraszczyk, Gabrysi Kluczyńskiej

      Klasy IV – VI

      I miejsce – Aleksandra Pastor

      II miejsce – Łucja Ferenc

      III miejsce – Ala Jóźwicka

      wyróżnienia dla: Weroniki Janiszewskiej, Emilii Cieśla

      Nagrody dla zwycięzców i każdego uczestnika konkursu ufundowali: TipTopol, Pobiedzisko-Gosliński Bank Spółdzielczy, Gmina Pobiedziska.
      Szczególne podziękowania składamy firmie TipTopol za wspieranie naszego konkursu już przez 12 lat.

      Zdjęcia dostępne w galerii Gminny Konkurs Piosenki.

    • Zasady bezpiecznego korzystania z gier komputerowych
     • Zasady bezpiecznego korzystania z gier komputerowych

     • Informacja Ministerstwa Edukacji Narodowej dotycząca zachowania bezpieczeństwa w korzystaniu z gier komputerowych:

      - określ zasady dotyczące czasu, jaki twoje dziecko może przeznaczać na gry komputerowe;

      - zadbaj o to, aby dziecko nie grało codziennie, ale też nie rób tradycji z tej formy spędzania czasu. Jeśli ustalisz, że w waszym domu gra się w określone dni, np. w piątki i niedziele, dziecko przez cały tydzień będzie żyło oczekiwaniem na włączenie komputera;

      - zainteresuj się, w co gra twoje dziecko i czy gra jest dla niego odpowiednia. Porozmawiaj z dzieckiem o grach, z których korzysta, sprawdź, czego może się z nich nauczyć;

      - zanim kupisz swojemu dziecku grę, upewnij się, że jest odpowiednia do jego wieku. Może ci w tym pomóc system oceny gier PEGI;

      - zwróć uwagę, czy w zachowaniu twojego dziecka nie pojawiają się sygnały uzależnienia od komputera;

      - upewnij się, że twoje dziecko z powodu grania nie zaniedbuje obowiązków domowych i szkolnych;

      - sprawdź, czy gra jest pozbawiona mikropłatności;

      - pamiętaj, że istnieją minigry, które nie wymagają instalacji, a zawierają treści nieodpowiednie dla dzieci;

      - zwróć uwagę na to, czy w grze można kontaktować się z innymi graczami. Jesli tak - sprawdź, czy znajomości, jakie zawiera twoje dziecko, są bezpieczne. Kontakt z innymi użytkowinikami może być potencjalnym źródłem niebezpiecznych sytuacji i podejmowania ryzykownych zachowań.

       

      Polecane strony:  www.cyfrowobezpieczni.pl            www.cybernauci.edu.pl

       

       

    • Powitanie wiosny
     • Powitanie wiosny

     • Uczniowie klasy II powitali dzisiaj wiosnę. Udali się w barwnym i głośnym pochodzie za tradycyjnym gaikiem.

       

      Powitanie wiosny - Obrazek 1

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa w Węglewie im. prof. Józefa Kostrzewskiego
   • szkolaweglewo@wp.pl
   • 061 8177 046
   • Szkoła Podstawowa w Węglewie im. prof. J. Kostrzewskiego, 62-010 Pobiedziska
   • http://spweglewo.biposwiata.pl Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (4.5.2016 L 119/38 Dziennik Urzędowy Unii Europejskiej PL) informuję, że: 1. Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Prof. Józefa Kostrzewskiego w Węglewie tel: 618177046, e-mail: szkolaweglewo@wp.pl 2. Kontakt z Inspektorem Ochrony Danych w Szkole Podstawowej im. Prof. Józefa Kostrzewskiego w Węglewie możliwy jest pod numerem tel. 618177046. 3. Dane osobowe Pana/i/ będą przetwarzane na podstawie art. 6 ust. 1 lit. a, c ogólnego rozporządzenie j/w o ochronie danych oraz Kodeksu Pracy – Ustawa z dnia 26 czerwca 1974 r. (t.j. Dz. U. z 2018 r., poz. 108). Podstawą legalności przetwarzania są cele wynikające z prawnie uzasadnionych interesów realizowanych przez administratora (realizacja statutowych zadań dydaktycznych, opiekuńczych i wychowawczych w placówce). 4. Odbiorcami Pana/Pani danych osobowych będą wyłącznie podmioty uprawnione do uzyskania danych osobowych na podstawie przepisów prawa. 5. Dane osobowe Pana/Pani będą przechowywane przez okres wskazany w przepisach o archiwizacji lub innych przepisach prawa. 6. Posiada Pan/Pani prawo do: żądania od administratora dostępu do danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania oraz prawo do cofnięcia zgody – nie obowiązuje, jeśli dane przetwarzane są na podstawie przepisów prawa. 7. Przysługuje Panu/Pani prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego, tj. Prezesa Urzędu Ochrony Danych. 8. Podanie danych osobowych jest wymogiem ustawowym i jest obowiązkowe ze względu na przepisy prawa pracy, a w pozostałym zakresie jest dobrowolne.
  • Logowanie