• Spotkanie z geologiem

• Naszą szkołę odwiedził pan geolog na codzień pracujący w Państwowej Akademii Nauk w Warszawie. Przybliżył nam historię powstania naszej planety oraz prehistoryczny świat dinozaurów.

• Konkurs KRUS ogłoszony

• Dnia 22 marca w naszej szkole odbyło się spotkanie z przedstawicielem Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w ramach konkursu Bezpieczeństwo na wsi. Uczniowie dowiedzieli się o niebezpieczeństwach zagrażających im podczas prac rolniczych. Został ogłoszony konkurs plastyczny "Bezpiecznie na wsi - niebezpieczne atrakcje w wakacje".

• Powitanie wiosny.

• W pierwszy dzień wiosny uczniowie klas młodszych postanowili hucznie pożegnać zimę. Przeszli barwnym korowodem przez Węglewo, a następnie spalili Marzannę. Tym samym wiosna w naszej szkole zagościła na całego. Zdjęcia w galerii Powitanie wiosny..

• Zapraszamy!

• XI  GMINNY   KONKURS   PIOSENKI

Tematyka tegorocznego konkursu:  PIOSENKA  PATRIOTYCZNA

Dyrekcja oraz Grono  Pedagogiczne Szkoły Podstawowej im. prof. Józefa Kostrzewskiego w Węglewie serdecznie zapraszają do wzięcia udziału
            w XI Gminnym Konkursie Piosenki Dziecięcej, który odbędzie się w naszej placówce dnia 21 kwietnia 2016 r. (w czwartek) o godz. 9.00.

LINK:  karta zgłoszenia XI__GMINNY___KONKURS___PIOSENKI__2016.docx

• Warsztaty telewizyjne, plac zabaw.

• Uczniowie naszej szkoły brali udział w warsztatach telewizyjnych w Gnieźnie. Dodatkowo starsi uczniowie zwiedzali Muzeum Początków Państwa Polskiego, a młodsi bawili się w sali zabaw Fantazja. Zdjęcia w galerii Warsztaty telewizyjne, plac zabaw..

• Dzień Babci i Dziadka

• Dnia 15 lutego wspólnie z babciami i dziadkami obchodziliśmy ich święto. Uczniowie przygotowali program muzyczno- taneczno - recytatorski. Zdjecia dostępne w galerii Dzień Babci i Dziadka.

• Wigilijnie w naszej szkole

• Dzisiaj w naszej szkole panowała odświętna atmosfera. Wszyscy składali sobie życzenia w tle śpiewanych kolęd, a następnie podziwialiśmy małych aktorów podczas Jasełka. Zdjęcia w galerii Wigilijnie w naszej szkole.

• Nasze bezpieczeństwo w domu i w drodze.

• Nasi uczniowie brali udział w warsztatach "Nasze bezpieczeństwo w domu i na drodze". Pod okiem ratowników medycznych uczyli się udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz rozmawiali na temat zagrożeń z jakimi mogą się spotkać w domu i na drodze. Zdjęcia w galerii Nasze bezpieczeństwo w domu i w drodze..

• Serdeczne podziękowania

• W imieniu społeczności węglewskiej szkoły szczególnie serdecznie dziękujemy spółce Axis Group z Pobiedzisk za sfinansowanie dwóch wycieczek szkolnych. Umożliwiły one naszym uczniom świąteczne spotkanie w bajkowej krainie bombek, jak również niezapomnianą wyjątkową lekcję historii w ICHOT Brama Poznania.
        • Podziękowania

• Samorząd Uczniowski dziękuje wszystkim osobom, które włączyły się w zbiórkę darów dla dzieci z Domu Dziecka w Gnieźnie.

Wszyskie zebrane artykuły zostały dzisiaj przekazane do Domu Dziecka.

• Wycieczka do Bramy Poznania

• Uczniowie z naszej szkoły uczestniczyli w zajęciach historycznych przeprowadzonych w Bramie Poznania. Na spotkanie z żywą lekcją historii udali się uczniowie ze wszystkich klas. Zdjęcia w galerii Wycieczka do Bramy Poznania.

• Wyjazd do fabryki bombek.

• 8 grudnia uczniowie z klas młodszych oraz przedszkolaki uczestniczyli w wycieczce do fabryki bombek, gdzie mogli zobaczyć cały cykl produkcyjny oraz zakupić bombki ze swoim imieniem. Zdjęcia w galerii Wyjazd do fabryki bombek..

• Mikołajki

• Dzisiaj w naszej szkole królowali Mikołaje i Mikołajowe wraz ze swoimi wiernymi reniferami. :) Zdjęcia w galerii Mikołajki.

• Zumba na kółku tanecznym.

• Uczniowei z kółka tanecznego mieli okazję wziąć udział w zajęciach z Zumby, które przeprowadziła dla nas mama jednego z uczniów. Pani Lindzie Łuczak serdecznie dziękujemy za zajęcia pełne energii i tańca. Zdjęcia dostępne galerii Zumba na kółku tanecznym..

• Dzień Pluszowego Misia.

• Uczniowe z oddziału przedszkolnego oraz pierwszoklasiści obchodzili Dzień Pluszowego Misia, którego święto przypada 25 listopada. Zdjęcia w galerii Dzień Pluszowego Misia..

• "Poczytaj mi mamo, poczytaj mi tato"

• W naszej szkole również rodzice z klas młodszych zaangażowali się w czytanie książek swoim pociechom.

Wszystkich rodziców zachęcamy do czodziennego czytania swoim dzieciom. Warto poczytać: http://www.calapolskaczytadzieciom.pl/

• Dzień Nauczyciela

• Dnia 15 października świętowaliśmy Dzień Nauczyciela. Uczniowie naszej szkoły przygotowali program artystyczny, w którym zawarli wyrazy wdzięczności i życzenia dla wszystkich nauczycieli i pracowników.. Zdjęcia w galerii Dzień Nauczyciela.