• Konkurs plastyczny „Szanuj naturę, segreguj makulaturę”

• Konkurs plastyczny „Szanuj naturę, segreguj makulaturę”, to kolejna edycja konkursu zorganizowanego przez Wielkopolskie Centrum Recyklingu (WCR) z siedzibą w Witaszyczkach koło Jarocina. Tegoroczna tematyka konkursu dotyczyła prawidłowej segregacji odpadów z makulatury.

Konkurs adresowany był dla uczniów Szkół Podstawowych, którego celem było podniesienie świadomości na temat selektywnej zbiórki makulatury i ochrony przyrody.

W konkursie, wg informacji od Organizatora, udział wzięły 32 Szkoły Podstawowe z Wielkopolski,
            w tym SP Węglewo. Napłynęło 450 prac konkursowych.

Komisja konkursowa wybrała 13 najlepszych prac, z których został utworzony kalendarz na 2023 rok promujący segregację odpadów. Wśród nagrodzonych prac znalazły się dwie prace uczniów SP z Węglewa. Wyróżniona została praca Ani Rzempała z klasy 6 i Huberta Ogórkiewicza z klasy 4.

Prace Ani i Huberta zostały umieszczone w kalendarzu na 2023 rok, odpowiednio pod miesiącami – styczeń i maj. Nasi wyróżnieni uczniowi, oprócz okolicznościowych dyplomów, otrzymali od organizatorów bardzo ciekawe nagrody, w tym sprzęt elektroniczny.

Gratulacje dla wszystkich nagrodzonych Autorów prac konkursowych. Zdjęcia z dnia 30 listopada 2022r., z uroczystego wręczenia nagród, załączono poniżej.

• Święto pieczonego ziemniaka

• Dzisiaj po raz trzeci wspólnie z Radą Rodziców udało się zorganizować w naszej szkole Święto Pieczonego Ziemniaka.Pogoda nam nie dopisała, lecz mimo to atmosfera była gorąca.Uczniowie wraz z rodzicami brali udział w „ziemniaczanych konkurencjach” ,piekli ziemniaki w ognisku,muzykowali.

Dziękujemy Wszystkim za mile spędzone popołudnie,a Rodzicom za przygotowanie pysznych potraw.

• Dzień Edukacji Narodowej

• W Dniu Edukacji Narodowej życzymy Wszystkim Pracownikom oświaty wszystkiego najlepszego, satysfakcji z wykonywanej pracy, sukcesów zawodowych i pociechy z wychowanków

• XII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia.

• 7. 10. 2022 roku obchodziliśmy XII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia.

Celem akcji jest propagowanie zabawowej formy nauki matematyki. Ma ona zachęcić dzieci i dorosłych do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób.

W naszej szkole, jak co roku, świętowaliśmy ten matematyczny dzień. Uczniowie klasy 6 przygotowali wystrój szkoły oraz utworzyli patrole, które przepytywały uczniów i dorosłych. W piątek od rana zdawaliśmy test z tabliczki mnożenia, w…

• Światowy Dzień Uśmiech

• Dzisiaj w naszej szkole było dużo śmiechu, bo obchodziliśmy Światowy Dzień Uśmiech Życzymy Wszystkim dużo radości, żeby na Waszych twarzach uśmiech zawsze gościł

• Projekt Edukacyjny "Gramy Zmysłami".

• Dzieci z Oddziału Przedszkolnego biorą udział w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym "Gramy Zmysłami". Celem głównym projektu jest innowacyjne i kreatywne podejście do tematyki rozwijania zmysłów u dzieci.

Pierwszym zadaniem był Sensoryczny spacer.

• Projekt "Zielono-niebieskie Pobiedziska"

• Dzieci uczestniczące w projekcie "Zielono- niebieskie Pobiedziska" udały się na wycieczkę do Kołaczkowa, do elektrowni wiatrowej. Mieliśmy okazję zobaczyć jak z bliska wygląda wiatrak i dzięki sympatycznemu panu konserwatorowi mogliśmy zobaczyć wnętrze wiatraka, całą aparaturę sterującą i przy okazji dowiedzieliśmy się wielu ciekawych informacji. Nasz wiatrak ma 50m wysokości, jedno skrzydło ma 27m długości.

Następnie udaliśmy się do Stanicy Leśnik w Skorzęcinie, gdzie myśliwy Pan Michał Goll oprowadził nas ścieżką informacyjną po lesie. Pokazał wiele gatunków drzew, opowiedział różne ciekawostki z zakresu leśnictwa, ale i łowiectwa, ponieważ Pan Michał jest myśliwym, w Kole Łowieckim " Leśnik" w Skorzęcinie. Po spacerze po lesie udaliśmy się na biwak do Stanicy Leśnik gdzie napisaliśmy test z zakresu informacji od Pana Michała. Wyniki były zadowalające

Po "egzaminie" miło czas spędziliśmy przy ognisku na wspólnym biwakowaniu.

W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się przy drewnianym wiatraku.

Wycieczkę zaliczamy do udanych, bardzo nam się podobało!

• Nowa Rada Rodziców.

• W ostatnich dniach września została wybrana nowa Rada Rodziców.

W imieniu całej społeczności szkolnej bardzo dziękuję poprzedniej Radzie Rodziców za wspaniałą współpracę.

Skład Rady Rodziców w roku szkolnym 2022/2023:

Przewodnicząca: Pani Kasandra Cichosz

Zastępca Przewodniczącej: Pani Małgorzata Górska

Skarbnik: Pani Marta Pająk

Sekretarz: Pani Katarzyna Mikołajczak

Pozostałe członkinie:

Pani Katarzyna Rzempała

Pani Hanna Olejniczak

Pani Monika Sady

Pani Katarzyna Cieśla

Pani Joanna Brzezińska

Nowej Radzie Rodziców składam serdeczne podziękowania za życzliwość, ofiarność, pomoc w realizacji zadań szkoły i zrozumienie dla jej potrzeb

Katarzyna Woźniak

• Dzień Chłopca

• Z okazji Dnia Chłopca życzymy Wszystkim chłopcom i tym małym i tym dużym spełnienia chłopięcych marzeń

• Dzień Głośnego Czytania

• Dzisiaj obchodzimy Dzień Głośnego Czytania 📖  Z tej okazji pierwszoklasistów odwiedził kolega z ósmej klasy i przeczytał dzieciom opowieść o przyjaźni. Uczniowie klasy pierwszej z  zainteresowaniem słuchali starszego kolegi 🙂 dlatego starszaki będą ich odwiedzali częściej 😁

• Światowy Dzień Jabłka!

• Dziś obchodzimy Światowy Dzień Jabłka!

Z tej okazji Samorząd Uczniowski częstował rumianymi jabłuszkami uczniów i pracowników naszej szkoły!

• Dzień Języków Obcych

• 26 września obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Języków Obcych. Uczniowie przygotowali ciekawe plakaty dotyczące ich ulubionych Państw.