• XI Gminny Konkurs Piosenki

• XI Gminny Konkurs Piosenki  -  PIOSENKA  PATRIOTYCZNA

WĘGLEWO 2016

Dnia 21 kwietnia bieżącego roku w Szkole Podstawowej im. prof. Józefa Kostrzewskiego w Węglewie odbył się XI Gminny Konkurs Piosenki. Tematem przewodnim tegorocznych zmagań była  Piosenka  patriotyczna.

Uczniowie ze wszystkich szkół podstawowych z terenu gminy Pobiedziska rywalizowali i prezentowali swoje utwory w dwóch kategoriach wiekowych.

Profesjonalne JURY w składzie: Halina  Benedyk, Małgorzata Hoff i Hanna Borucka  wyróżniło następujących uczniów:

Kategoria klas I – III

I miejsce – ALICJA  KAWARSKA, SP  WRONCZYN

II miejsce – MAJA  SZCZEPAŃSKA,  SP  JERZYKOWO

III miejsce – MARIANNA  KOWALSKA,  SP  JERZYKOWO

Wyróżnienia otrzymali:

ZOFIA  JĘDROSZKOWIAK, SP BISKUPICE

EMILIA  CIEŚLA,  SP  WĘGLEWO

AMELIA  PALACZ,  SP  WĘGLEWO

JOANNA  ZIÓŁKOWSKA,  SO  WĘGLEWO

Kategoria klas IV-VI

I miejsce – ALEKSANDER  ŁEPSKI,  SP  WĘGLEWO

II miejsce – ALEKSANDRA  PASTOR, SP POBIEDZISKA - LETNISKO

III miejsce – MARTYNA MIKOŁAJCZAK, SP BISKUPICE

III miejsce  ex aequo – JULIA  BARTLITZ,  SP  POBIEDZISKA

Wyróżnienia otrzymali:

MATYLDA  WALKOWIAK, SP POBIEDZISKA

KATARZYNA  POTOCKA,  SP  JERZYKOWO

MARTA  OSAK,  SP  BISKUPICE

WERONIKA  JANISZEWSKA, SP  WRONCZYN

Organizatorzy dziękują sponsorom za hojność i pomoc w zakupie nagród oraz w oprawie całego konkursu: Firmie TIP – TOPOL w Pobiedziskach, Pobiedzisko - Goślińskiemu Bankowi Spółdzielczemu oraz Urzędowi Miasta i Gminy Pobiedziska, a w szczególności Pani Burmistrz, która zaszczyciła naszą imprezę swoją obecnością i włączyła się czynnie we wspólne śpiewanie piosenek patriotycznych.

Fotorelacja w zakładce Album fotograficzny.

• Wizyta Policjantów.

• W piątek uczniowie naszej szkoły spotkali się z policjantami. Panowie przypomnieli zasady bezpiecznego poruszania sie po drodze oraz rozdali odblaski.

• Sukces naszych uczniów i przedszkolaków!

• za Pobiedziski  Ośrodek Kultury:

Komisja w oparciu o regulamin konkursu na „Najpiękniejszą Kartkę Wielkanocną” oceniła przedstawione do oceny prace doceniając pomysłowość, ogromny wkład pracy oraz pomysłowe zastosowanie użytych materiałów.

Komisja postanowiła ocenić prace w następujący sposób:

W kategorii przedszkolaki przyznano następujące miejsca:

I           Klaudia Wojdanowicz - Węglewo

II         Julka Stasiak - Węglewo

III       Nadia Gryczyńska– Węglewo

Wyróżnienia: - Daniel Cieśla, Maja Zimna, Julia Cieśla wszyscy z Węglewa

W kategorii dzieci  kl. I-III ze szkół podstawowych

II         Joanna Żółkowska - Węglewo

II         Julia Orłowska - Węglewo

Wyróżnienia: –  Kinga Godek Węglewo

W kategorii dzieci  kl. IV-VI ze szkół podstawowych

Wyróżnienia: - Patryk Zetlerowicz Węglewo, Jakub Dreczkowski Węglewo

Wszystkim gratulujemy!

• Spotkanie z geologiem

• Naszą szkołę odwiedził pan geolog na codzień pracujący w Państwowej Akademii Nauk w Warszawie. Przybliżył nam historię powstania naszej planety oraz prehistoryczny świat dinozaurów.

• Konkurs KRUS ogłoszony

• Dnia 22 marca w naszej szkole odbyło się spotkanie z przedstawicielem Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w ramach konkursu Bezpieczeństwo na wsi. Uczniowie dowiedzieli się o niebezpieczeństwach zagrażających im podczas prac rolniczych. Został ogłoszony konkurs plastyczny "Bezpiecznie na wsi - niebezpieczne atrakcje w wakacje".

• Powitanie wiosny.

• W pierwszy dzień wiosny uczniowie klas młodszych postanowili hucznie pożegnać zimę. Przeszli barwnym korowodem przez Węglewo, a następnie spalili Marzannę. Tym samym wiosna w naszej szkole zagościła na całego. Zdjęcia w galerii Powitanie wiosny..

• Zapraszamy!

• XI  GMINNY   KONKURS   PIOSENKI

Tematyka tegorocznego konkursu:  PIOSENKA  PATRIOTYCZNA

Dyrekcja oraz Grono  Pedagogiczne Szkoły Podstawowej im. prof. Józefa Kostrzewskiego w Węglewie serdecznie zapraszają do wzięcia udziału
            w XI Gminnym Konkursie Piosenki Dziecięcej, który odbędzie się w naszej placówce dnia 21 kwietnia 2016 r. (w czwartek) o godz. 9.00.

LINK:  karta zgłoszenia XI__GMINNY___KONKURS___PIOSENKI__2016.docx

• Serdeczne podziękowania

• W imieniu społeczności węglewskiej szkoły szczególnie serdecznie dziękujemy spółce Axis Group z Pobiedzisk za sfinansowanie dwóch wycieczek szkolnych. Umożliwiły one naszym uczniom świąteczne spotkanie w bajkowej krainie bombek, jak również niezapomnianą wyjątkową lekcję historii w ICHOT Brama Poznania.
        • Podziękowania

• Samorząd Uczniowski dziękuje wszystkim osobom, które włączyły się w zbiórkę darów dla dzieci z Domu Dziecka w Gnieźnie.

Wszyskie zebrane artykuły zostały dzisiaj przekazane do Domu Dziecka.