• Jesteśmy szkołą bezpieczną i przyjazną. Pracujemy jako zespół, szanując
          i wspierając się nawzajem. Uczymy kreatywności, z jednoczesnym naciskiem na odpowiedzialność za własne decyzje. Jesteśmy otwarci na świat i zmiany w nim zachodzące, chętni do czerpania z jego dorobku naukowego i kulturowego.

Nasza szkoła jest zakorzeniona w tradycji lokalnej i narodowej. Kształcimy swoich wychowanków
          w oparciu o szacunek do drugiego człowieka, poszanowanie systemu wartości, dziedzictwa kulturowego i historycznego.

Każdy uczeń w naszej szkole osiąga sukces na miarę swoich możliwości, uczy się żyć
          w środowisku i dla środowiska. Kształtujemy w uczniach wrażliwość na dobro, prawdę i piękno. Najwyższym dobrem jest dla nas uczeń.

Model absolwenta:

Absolwent Szkoły Podstawowej im. prof. J. Kostrzewskiego w Węglewie jest Polakiem umiejącym żyć godnie
          i poruszać się w otaczającym Go świecie oraz:

jest przygotowany do podjęcia nauki na wyższym szczeblu edukacji,
          czerpie radość z nauki,
          przestrzega ogólnie przyjętych wartości moralnych,
          potrafi samodzielnie podejmować decyzje i ponosić ich konsekwencje,
          potrafi wyrażać i uzasadniać własne zdanie,
          zgodnie współpracuje z innymi,
          jest ciekawy świata i wrażliwy na drugiego człowieka,
          jest życzliwy i tolerancyjny, szanuje godność własną i drugiego człowieka,
          rozumie wartość uczenia się i potrzebę własnego rozwoju,
          dba o zdrowie psychiczne i fizyczne oraz o bezpieczeństwo własne i innych,
          potrafi wykorzystać wiedzę w sytuacjach życiowych.